ההכרעה הסופ"ש: תוכנית המנהלת לפלייאוף

חלוקת האצטדיונים לאגפים והחשש מאיבוד הקהל. כל הפרטים

גיל לוין
גיל לוין  06.03.20 - 07:40

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בצל האיסור על התכנסות של למעלה מחמשת אלפים אוהדים בשל התפרצות נגיף הקורונה, וההחלטה לדחות את מחזור הפלייאוף העליון על מנת לאפשר לקבוצות להיערך לכך, נשלחה פנייה מיוחדת למשרד הבריאות בבקשה להגדלת כמות האוהדים במשחקי הפלייאוף.

כשהשלכות כלכליות ומנטאליות כבדות עומדות על הכף, הגישה מנהלת הליגות תוכנית מוגדרת לכל אחד מאצטדיוני הפלייאוף העליון, בתקווה להכפיל את כמות האוהדים באותם משחקים, תוך קיום ההנחיות המגבילות ובאופן שלא יסכן את הציבור. החלטה בנושא צפויה להתקבל במהלך סוף השבוע הקרוב.

כחלק מהפתרונות אותם הציעה, עלתה האופציה לחלק את ההושבה באצטדיונים לאגפים נפרדים, שיכילו מספר מוגבל של אוהדים תוך מניעת צפיפות. כך למשל עשוי אצטדיון כמו סמי עופר להכיל ארבעה אגפים, כשבכל אגף ישהו כשלושת אלפים אוהדים.

אך גם אם משרד הבריאות אכן יאשר את הבקשה להגדלת כמות הקהל, נציגי הקבוצות הגדולות מודאגים מאחר שעל כל מועדון יהיה לייצר תקנון משלו להקצאת הכרטיסים לאוהדים וכן גם פיצוי לכל אותם אלו שלא יזכו לכרטיסים, כמו מכבי תל אביב למשל, שלה יש כ-21 אלף מנויים למשחקי הפלייאוף. אחת מהאופציות שעלו היא שתהיה רוטציה בין אוהדים, אך יחד עם זאת, במועדונים מבינים כי עשויה להיות נטישה טבעית של אוהדים את האצטדיונים מתוך חשש להידבקות.

במקביל, במנהלת מודעים לכך שהמצב עשוי להחמיר בקרוב וכבר לומדים את התקדימים כמו למשל הפסקת הליגה בשוויץ וקיום משחקים ללא קהל באיטליה. "נגיף הקורונה עדיין לא הגיעה לשיאו וסביר להניח שבעוד שבועיים כבר תהיה הערכת מצב מחודשת", סיפר אחד מנציגי המועדונים, "הנזק הכלכלי עלול להיות עצום. יש כאוס ואף אחד לא יודע אם תתערב הממשלה בפיצוי".