בעקבות הודעת ברקת: גם יוסי אבוקסיס עלול לעזוב

אחרי שנודע לו שהבעלים תיפרד מב"ש, המאמן שוקל את צעדיו. החשש: שחרור שחקנים, וחוסר יכולת לבנות קבוצה תחרותית. גורמים בסביבתו הבהירו: "כך הוא לא יכול להצליח"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.03.20 - 08:55
תחילת כתבה

בצל הודעת אלונה ברקת על עזיבה, גם יוסי אבוקסיס עשוי לעזוב את הפועל באר שבע. על פי גורמים בקבוצה, על אף שהמאמן מחזיק בחוזה גם לעונה הבאה ועדיין יש לו סיכוי להוביל את המועדון לאירופה, השילוב בין הבעיות התקציביות הצפויות, שחרור השחקנים המסתמן, שכרו הגבוה (עבור המנהל החדש, עו"ד יצחק יונגר), והקושי להעמיד קבוצה טובה בתקציב ראוי עשוי להביאו להחלטה לא פשוטה.

"אני בהלם", אמר אבוקסיס אתמול לאחר ההודעה, "ומקווה שאלונה תשנה את החלטתה". עם זאת, גם הוא מבין שהסיכוי לכך קלוש. בסביבתו הודו: "במצב הזה, הוא פשוט לא יכול להצליח". מאמן ב"ש ממתין לשמוע היום (שני) מה הוחלט בפגישה של עו"ד יונגר עם אלונה ברקת ואסי רחמים, והאם לאחריה יוחלט להוציא אותו ואת הכוורת המקצועית שלו, המורכבת מאליניב ברדה, מאור מליקסון דרור שמשון וגיא וויזינגר, לחופשה ללא תשלום.

אם הקבוצה לא תלך לפירוק, או לא יימצא רוכש, יצטרך יונגר להפעיל בינתיים את המועדון בתקציב של הכנסות בלבד. במקרה כזה, שחקן שלא יסכים לוותר על כספים ישלח את הקבוצה לפירוק בלית ברירה. אוהדי הקבוצה ינסו למנוע את עזיבת ברקת, אבל נראה שאין לכך סיכוי. אתמול צירפו מספר אוהדים כמה שחקנים לקבוצת וואטסאפ ותקפו אותם מילולית. השחקנים לא הגיבו ויצאו מהקבוצה.

אבוקסיס בן ה-50 מונה למאמן ב"ש רק בשמיני בינואר אחרי שעזב את בני יהודה. המאמן שזכה בגביע המדינה עם הכתומים מהשכונה מחזיק גם בתארים נוספים כעוזרו של אלי גוטמן בהפועל תל אביב, שבה זכה באליפות ושני גביעי מדינה. אבוקסיס היה אמור להביא את המפנה של ב"ש אחרי העונות הגדולות של ברק בכר שפוטר. בפועל, ב"ש לא הוכיחה את עצמה ומבחינת מספרים בליגה הוא רשם ארבעה ניצחונות, שתי תוצאות תיקו ושני הפסדים. עם זאת, במשחקו האחרון נכון לעכשיו, הצליח להוביל את הקבוצה לחצי גמר גביע המדינה.