מכבי חיפה: התלבטות לגבי עתידו של ארנסט מאבוקה

הירוקים שוקלים את צעדיהם לגבי המגן הקמרוני, אשר חוזהו הגבוה עלול להוות בעיה. קלארק וגרובס ינחתו בישראל ביום ראשון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.05.20 - 08:03
תחילת כתבה

בעוד עתיד עונת 2019/20 ממשיך להיות לוט בערפל, נראה כי מאחורי הקלעים במכבי חיפה כבר התחילו לעבוד על העונה הבאה. מי שלגביו נראה כי קיים סימן שאלה גדול הוא המגן הקמרוני, ארנסט מאבוקה, שמסיים את חוזהו אצל הירוקים בסיום העונה הנוכחית.

בשלב זה מתלבטים עדיין במועדון לגבי מאבוקה, אשר חוזהו הגבוה עלול להוות בעיה מבחינת חיפה. סוכנו אמר הבוקר (שישי) לערוץ הספורט: "יש למכבי חיפה אופציה להאריך איתנו את ההתקשרות עד סוף החודש, אבל המצב עכשיו סבוך ואם הליגה תימשך אז נמתין לדבר ביוני. לכולנו ברור שהשחקנים יצטרכו לבוא לקראת המועדון מבחינה כספית, אבל עוד לא דנו בזה".

שחקן הגנה זר שכן מחזיק בחוזה לעוד עונה הוא טרנט סיינסברי, שהופתע לקרוא דיווחים שונים כי עליו יהיה לנוח שבועיים בעקבות מתיחה בשריר, והבהיר בפני חבריו כי כבר בתחילת השבוע הבא ישוב לאימונים מלאים. התחושה אצל הבלם האוסטרלי היא שבמועדון מחפשים להראות לו את הדרך החוצה, אבל סוכנו הבהיר כי יש לו חוזה והוא מתכוון לממש אותו.

בעניין אחר, עוזר המאמן פול גרובס ומאמן הכושר נייל קלארק צפויים לנחות בארץ ביום ראשון אחרי שהצליחו למצוא טיסה מלונדון. במועדון מנסים למצוא פתרון לכך שהשניים יוכלו ליטול חלק באימונים ולא להישאר תקופה של 14 ימים בבידוד, על פי הנחיות הממשלה. אחת האפשרויות היא בדיקת קורונה עם הגעתם לישראל כדי לנסות ולקצר את ההליך.

מי שעוד ישוב לישראל בשבוע הבא, ככל הנראה ביום רביעי, הוא דולב חזיזה שיצא לניתוח בגרמניה אותו יעבור ביום שני. הקשר צפוי להיכנס לבידוד והחלמה בבית עם חזרתו. אגב, בגרמניה סירבו לאשר לחברתו להגיע איתו, מאחר שרק הוא זקוק לטיפול רפואי בהול, ולכן נאלץ חזיזה לצאת לבד.