פאונוביץ': "כרגע, לא קיבלתי הצעה ממכבי"

הסרבי, שהוזכר כמועמד, לערוץ הספורט: "איביץ' חבר שלי"

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  03.06.20 - 17:40
תחילת כתבה

מכבי תל אביב אמנם מחזיקה באופציה לעונה נוספת על חוזהו של המאמן ולדימיר איביץ', אבל כבר כעת די ברור כי הסיכוי שהסרבי יישאר עונה נוספת בקריית שלום לא גבוה, בעיקר לנוכח העניין שהוא מייצר באירופה. על פי דיווח בבלגיה, האחרונה לסמן אותו היא סטנדרד ליאז'. נראה שבהיבט הזה גם מכבי תל אביב לא קופאת על השמרים, כאשר בתקשורת היוונית דווח היום (רביעי) שהצהובים סימנו את וליקו פאונוביץ', שאימן עד לאחרונה ב-MLS.

אחרי הדיווח, פאונוביץ' שוחח עם ערוץ הספורט וניסה לשמור על עמימות בכל הנוגע להצעה שהגיעה או לא הגיעה: "אף אחד במכבי ת"א לא פנה אליי ישירות, בנקודת הזמן הנוכחית. מכבי זה מועדון גדול, אבל אני לא רוצה להתייחס מעבר. איביץ' הוא חבר אישי שלי ולא יהיה הוגן שאגיד כל דבר על הנושא, כל עוד הוא מאמן מכבי ת"א. הדבר היחיד שאני יכול להגיד זה שלא קיבלתי הצעה, ואני מכבד מאוד את מכבי ת"א ואת איביץ'".

מרבית ההיכרות עם פאונוביץ' בן ה-42, היא מימיו כשחקן. הסרבי בילה שנים ארוכות בליגה הספרדית, כאשר בין הקבוצות בהן שיחק ניתן למצוא את אתלטיקו מדריד, מאיורקה וטנריף.

מבחינת ניסיון אימון, פאונוביץ' אימן בעבר בנבחרות הצעירות של סרביה ולאחר מכן עבר להוביל את שיקגו פייר מליגת ה-MLS. הסרבי עמד על הקווים של הקבוצה מאילינוי במשך 4 שנים, עד שעזב ב-2019. לצד ההתעניינות ממכבי תל אביב, גם פנתאתינייקוס בתמונה לקלוט את המאמן.

בבלגיה מפנטזים: איביץ' לליאז'

כאמור, איביץ', שמסיים חוזה בקיץ, הוזכר כמועמד מוביל להדריך את ליאז', אותה יעזוב מישל פרודום. "מדובר במאמן עם נוכחות שנמצא בדרך לאליפות בישראל ללא הפסד, במיוחד בזכות יכולת הגנתית נהדרת של הקבוצה שלו, שספגה רק שבעה שערים", נכתב בדיווח.

איביץ' כבר הוזכר בעבר כמועמד לפאוק ולא.א.ק סלוניקי וגם נכתב על דינמו מוסקבה כמי שהביעה בו עניין. בכל מקרה, נראה שאחרי שישלים שנתיים בצהוב, הראשון לעשות זאת מזה זמן רב, מכבי ת"א תיאלץ להיפרד מהמאמן ולהתחיל בחיפוש אחר מישהו חדש שיוביל אותה מאחורי הקווים.