רוני לוי: "לא נעים לקבל בראש". עדי יפתח?

בית"ר נערכת למכבי ת"א. התלבטות בין רוטמן לגארסיה, איינבינדר ייעדר בגלל צהובים. שחקן בקבוצה: "לא רצנו מספיק נגד הפועל ת"א"

תומר לוי
תומר לוי  07.06.20 - 14:35
תחילת כתבה

אחרי השבוע הקשה שעברה, בית"ר ירושלים רק מחפשת אור בקצה המנהרה: שבוע שהחל בתבוסה להפועל תל אביב בבלומפילד, נמשך בהפגנות ובפוסט של הבעלים משה חוגג ונגמר באסיפה הקשה של המאמן רוני לוי לשחקנים אתמול. כעת, בבית"ר מתכוננים לאתגר הבא: מכבי תל אביב, האלופה היוצאת (וזו שבדרך), תגיע לטדי מחר (שני, 20:45, שידור ישיר ב-5SPORT) - ובבירה מקווים להניח את כל האנרגיות השליליות בצד, ולהפתיע.

  • שני, 20:45, שידור ישיר ב-5SPORT: בית"ר ירושלים נגד מכבי תל אביב

לקראת המשחק, המאמן רוני לוי אמר: "זה היה שבוע קשה מאוד מבחינה ספורטיבית, התאכזבנו מאוד, אך יחד עם זאת אנחנו צריכים לדעת לעשות מעבר מהיר ולהתרכז במשחק הבא. לנתק את כל רעשי הרקע, ולהיות ממוקדים במשחק הבא. צריך לעשות את המקסימום כדי להיראות כמו שנראינו בכל השנה ולחזור עם תוצאה טובה יותר".

"יש המון ציפיות מהשחקנים מחר. שנחזור להיות קבוצה מסודרת ומאורגנת ברוב השנה, כמו שהיינו ושנהיה פחות חשופים כמו במשחק האחרון. יש הרבה פרמטרים מקצועיים להשתפר, אבל לא פחות חשוב בנשמה, בהקרבה ובנתינה, אנחנו חייבים להשתפר בעניין הזה".

"זה לא נעים לקבל בראש בכדורגל, גם השחקנים הולכים עם הראש למטה באופן יחסי, אבל צריך לדעת להיות חזקים בכדורגל ולהתמודד עם המצבים, ולהמשיך קדימה, ולנסות ולתקן במשחק הבא. אני חושב שהם מבינים את זה טוב, ומתכוונים לעשות את זה".

"אני הרבה שנים בכדורגל, אני מאוד מנוסה. יודע להתמודד עם מצבים טובים יותר ופחות. גם כשהיינו בתקופות טובות מאוד לא יצאתי מגדרי, וגם עכשיו אני לא מאבד את הראש. לא נעים לקבל בראש, לא נעים לקבל ביקורות, חלק מהן מוצדקות, אבל אני מסתכל על כל העונה ומאוד מרוצה. אני מקווה שנדע לשמור על מה שעשינו עד עכשיו ואז הכל בסדר מבחינתי".

"זה לא הזמן לדיבורים", אמר שחקן בקבוצה. "מה שנגיד עכשיו בכלל לא מעניין. צריך לבוא למגרש ולתת את הכל, מבחינת הנחישות והרצון. רוני צודק: שחקנים לא רצו מספיק. אי אפשר לרמות את ה-GPS". רוני לוי יקבל בחזרה את עלי מוחמד וחנן ממן, שלא שיחקו נגד הפועל בשל צבירת כרטיסים צהובים.

מנגד, דן איינבינדר ייעדר מאותה סיבה בדיוק, ותמיר עדי צפוי להחליפו בין ה-11 שיעלו ביום שני בטדי. מקסים גרצ'קין (לשעבר שחקן מכבי ת"א) עדיין נמצא בספק, ואורי מגבו ימשיך לפתוח בהרכב, כמו גם עידן ורד והחלוץ פרדי פלומן.

כאב הראש של המאמן מגיע באשר לעמדת הכנף הימנית, שם הוא מתלבט בין לירן רוטמן וליווי גארסיה. טל בן-חיים יפתח כבלם נגד קבוצת נעוריו לצד דיוגו ורדסקה, ולעמדת המגן הימני יחזור אנטואן קונטה, אחרי שריצה עונש הרחקה.

ההרכב המשוער: איתמר ניצן; אנטואן קונטה, טל בן-חיים, דיוגו ורדסקה, אורי מגבו; תמיר עדי, עלי מוחמד, חנן ממן; לירן רוטמן (ליווי גארסיה), עידן ורד, פרדי פלומן.