$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טיבי: "כילד, אנשים צחקו שאהיה הדבר הבא"

האמונה של אביו ז"ל וסוד הההצלחה של איביץ'. הבלם בריאיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 19:07

איזו שנה עבר איתן טיבי. אחרי שאת עונת 2018/19 הוא ראה בעיקר מהספסל, בלם מכבי תל אביב חזר לבמה המרכזית. הוא לא דיבר יותר מדי, עבד קשה על הדשא וזה השתלם - טיבי השלים עונת שיא יחד עם חוליית ההגנה הצהובה, ואפילו הוסיף שלושה שערים בדרך לעוד אליפות. בריאיון ל'מגרש פתוח', דיבר השחקן על התקופה האחרונה, שכללה לצערו גם את מות אביו.

איתן, איך אתה מסכם את העונה המיוחדת הזו?
"
מרגשת, מאתגרת. אני בטוח שזו האליפות הכי מרגשת עבורי והכי גדולה בשבילי. כן, אין ספק שבגלל מה שקרה עם אבא שלי ז"ל זה יותר מרגש עבורי. גם אחרי העונה שעברתי, כל הדברים יחד גרמו לכך שזה יהיה יותר מיוחד ומרגש".

"אני חייב להגיד שלא סתם אנחנו נמצאים במקום בו אנו נמצאים. יש אהבה מאוד גדולה בין כל השחקנים וזה לא מובן מאליו. אני רוצה להודות להם על כל האהבה הזו. גם על הרמת הצלחת, אני רוצה להודות לשרן. יש לי עוד מישהו חשובה להודות לה - אשתי שחוותה איתי את כל התקופה הקשה הזו. היא גרמה לי להאמין שנצא ברגעים כאלו חזקים ונצא מזה בטוב".

"מלכתחילה הסיכויים שנתנו לאבא לא היו גבוהים. חווינו שנה מאוד קשה, הייתי מאוד קשור לאבא שלי. הוא היה אבן היסוד, הוא תמיד ראה את הטוב בדרך שלי וגרם לי להאמין גם שזה היה בלתי ייאמן. גם עונה שעברה האמונה שלו בי הייתה כזו טוטאלית. לאורך כל הדרך גם מאז שאני ילד קטן, אנשים צחקו שהוא חשב שאני הולך להיות הדבר הבא, הוא לקח את הדבר הזה שהיה אתגר ועשה הכל כדי שהילד שלו יצליח וזה מה שהיה. אם לא הוא אני לא מאמין שהייתי יכול להשיג את מה שהגשתי בחיים ובקריירה שלי".

מה היה רגע המפנה שלך עם איביץ'?
"קודם כל, ייאמר לזכותו שגם כשלא שיחקתי הוא היה מדבר איתי ומראה לי נכונות שאני עדיין שם. מבחינתו זה לא מובן מאליו שגם בתקופה כזו שחקן דומיננטי שהיה במועדון במשך כל השנים עדיין ממשיך ועובד באותה צורה ולא מדבר איתו במשך 8.5 חודשים. לא נכנסתי אליו פעם אחד לחדר, מבחינתו זה היה מאוד ראוי להערכה ומבחינתי לא מובן מאליו. אני חושב שאיביץ' כל הזמן הקרין לי שאשחק כשיבוא הזמן, זה היה עניין של זמן מבחינתו, שגם כשאני לא משחק אני שם בשביל המועדון והקבוצה. האמנתי בעצמי והאמנתי שאני יודע מה אני שווה ומה הרצונות שלי, אני שמח שלקראת סוף השנה שעברה הוא נתן לי לשחק במשחקים האחרונים".

יש תחושה שאיביץ' מסתכל על כולם כשווים מהכוכב הגדול עד נהג האוטובוס.
"אני חושב שזה מה שמאחד את הקבוצה הזו. מבחינתו לא מעניין אותו מי השחקן ומה עשה לפני, מה הקשר שלו למועדון. הוא מבחינתו רואה רק דבר אחד, הצלחת הקבוצה. זה מה שגרם לשחקנים בסופו של דבר להבין שגם אם הם לא רוצים לקבל את זה הם יהיו חייבים. זה גרם לשחקנים לעשות הכי טוב שלו בדרך שלו".

השחקן הישראלי צריך מאמן כמוהו?
"זה לא נכון, אני לא רואה שחקן אחד אצלנו שהוא לא מקצוען. כל שחקן אחרי האימון נשאר לתוספות, חדר כושר. הדבר החשוב ביותר זה שצריך מישהו שיכוון אותך, ואין ספק שאת זה איביץ' יודע לעשות, והוא קוטף כך את הפירות. הוא יודע להגיד מה שצריך, למי שצריך ומתי. זה הכי חשוב לקבוצת כדורגל בסופו של דבר.

איביץ' יישאר?
"
כולנו מחכים לדעת מה יהיה, אף אחד לא יודע. אנחנו כמוכם מחכים להתפתחויות. אנחנו מקווים שאיביץ' יישאר והכל יסתדר על הצד הטוב ביותר".

איך אתה מרגיש עם הפרשה?
"אני חושב שחשוב לציין שהשחקנים האלו הם שחקנים מאוד דומיננטיים עבור המועדון, בזכותם האליפות הזו, הם חלק מאוד חשוב עבורנו. הם מאוד חסרים לנו, אני יכול לאחל להם שזה יסתיים מאוד בקרוב, אני מאחל את זה גם לנו כמועדון ולנו כשחקנים".

גלזר זכה בתואר מצטיין העונה, היית המתחרה העיקרי.
"אני מאוד שמח עבור דן, הוא אישיות לפני הכל ובן אדם מדהים, הוא חבר לקבוצה. מבחינתי זה שלא קיבלתי או כן קיבלתי את התואר לא יעשה אותי טוב יותר או פחות, אני יודע מה עשיתי ותרמתי בשנה הזו. דן עשה עונה מדהימה והוא ראוי לקבל את תואר השחקן המצטיין. בסופו של דבר זה לא אני בוחר, אבל זה לא נכון להתעסק בזה כי זה לא רלוונטי. הוא שחקן מהקבוצה שלי שאני מאוד אוהב ומעריך".