רעידת אדמה? אבו יונס שוקל לעזוב את סכנין

המצב הכספי והחיים האישיים: השיקולים של היו"ר להיפרד דווקא אחרי העליה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  05.07.20 - 20:32
תחילת כתבה

בקיץ שעבר הודיע מוחמד אבו יונס שברצונו להחזיר את בני סכנין לליגת העל ולאחר מכן לעזוב אותה. במשימה להעלות אותה לליגה הבכירה אחרי עונה אחת הוא אכן עמד ובעקבות החגיגות בשבועיים האחרונים בסכנין, חשבו שעזיבתו של יוה"ר כבר לא על הפרק. חשבו ושגו.

הערב (ראשון) התכנסה הנהלת סכנין לראשונה מאז העליה לליגת העל ואבו יונס הפתיע את הנוכחים: "אני שוקל לעזוב את הקבוצה, הבטחתי שאחזיר אותה לליגת העל ועשיתי זאת. אם יש מישהו שיכול לנהל את המועדון אני אזוז הצידה".

בהנהלה יש תמימות דעים שאבו יונס צריך להמשיך משום שהעונה בלבד הוא השקיע בקבוצה כשני מיליון ש"ח. למרות זאת, הסיבות לעזיבה הן ברורות: המצב הכלכלי וחייו האישיים. במועדון מבינים שבעונה הבאה לא יהיו הכנסות מקהל ויהיה קושי למשוך נותני חסות.

משפחתו של אבו יונס לוחצת עליו לעזוב את הכדורגל, בשל ההשקעה הכספית והזמן הרב שהוא משקיע במועדון וכן הלחץ הרב והתנהגות הקהל בכשלונות. בנוסף, יו"ר סכנין עבר תקופה לא פשוטה, כאשר בעקבות עסקיו הפרטיים נורו פעמיים יריות לעבר ביתו.

בשלב הזה ההחלטה היא לא סופית, אך מדובר בצעד מפתיע ויוצא דופן בהתחשב בחגיגות האחרונות.

סכנין הוציאה הודעה רשמית: "הנהלת המועדון התכנסה הערב ודנה במצב הפיננסי של המועדון. המועדון הצליח לשוב לליגת העל כאשר הוא סוחב חובות השווים לתקציב שלם של קבוצה בליגה הלאומית. נדרש באופן מיידי סכום של כ-1.5 מיליון שקל על מנת לסגור התחייבויות ולהתחיל להתקדם בהכנות לעונה הבאה.

כל חברי ההנהלה נתבקשו לחשוב על פתרונות מידיים ועל גיוס תרומות. כל חברי ההנהלה בדעה אחת שיתקשו להמשיך את הדרך ההישגית ו/או הישרדות במתכונת של ההכנסות אשר היו בשנים האחרונות. נכון לעכשיו לא אבדה הנימה האופטימית והנכונות והרצון להמשיך לשרת את העיר והמגזר ולהמשיך את הדרך".

* בליגה הלאומית, שחקן הפועל ראשון לציון, צח בללי נמצא חיובי בבדיקת קורונה. כל השחקנים והצוות של המועדון הכתום, כולל גיל יצחק, וובה בראון ומשה דמאיו נאלצים להיכנס לבידוד של שבועיים ולערוך בדיקת קורונה.