"אצלו הכישרון יתפוצץ": בכר רוצה את שועה בחיפה

המאמן, שצפוי להתמנות רשמית ביממה הקרובה, יבקש להשאיר את החלוץ וישוחח איתו. במועדון אופטימיים. עוואד מסרב לחתום על חוזה חדש. בלבול יבצע 3 שינויים נגד בית"ר

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.07.20 - 11:20
תחילת כתבה

עוד לפני המשחק האחרון של העונה הערב (שלישי, 21:00) נגד בית"ר ירושלים, במכבי חיפה כבר העבירו למרקו בלבול את המסר שהוא לא ימשיך בעונה הבאה. מי שיחליפו בתפקיד הוא ברק בכר, שסיכם אתמול את תנאיו לשנתיים וביממה הקרובה הוא יחתום רשמית המועדון.

בינתיים, בלבול ינהל את משחקו האחרון כמאמן הערב באצטדיון טדי, בתקווה לסיים את העונה עם ניצחון. השחקנים מעידים שהימים האחרונים היו לא פשוטים אחרי ההפסד הרביעי ברציפות העונה למכבי תל אביב, וכולם ללא יוצא מן הכלל כבר מחכים לחופשה שתהיה קצרה במיוחד, זאת לאור העובדה שמכבי חיפה תחזור להתאמן כבר בשבוע הבא, ב-15 ביולי.

כאמור, היום או מחר יוכרז בכר כמאמן באופן רשמי, וכפי שפורסם בערוץ הספורט, הכוורת המקצועית שלו תורכב מעוזרו גיא צרפתי, מאמן הכושר דרור שמשון ומאמן השוערים גיא ויזינגר שיגיעו מהפועל באר שבע.

בשל העובדה שבכר יחפש קשר אחורי זר, שישחק לצד נטע לביא או יהווה תחליף ראוי עבורו אם יעזוב, הקבוצה לא צפויה לצרף חלוץ זר. המשמעות היא שהמאמן יבקש להשאיר את ירדן שועה במכבי חיפה. מנגד, מוחמד עוואד שיסיים חוזה בקיץ הבא, לא מעוניין לחתום על חוזה חדש ולא חשוב מבחינתו מי יהיה המאמן שיגיע.

לגבי שועה, בכרמל אופטימיים במיוחד. במועדון משוכנעים שבכר, שהסתדר עם לא מעט שחקנים שנחשבים ל'בעייתיים' בבאר שבע, יידע לסחוף אחריו את שועה, שלפחות מבחינת יעקב שחר הפוטנציאל שלו להצליח גדול מאוד. "יש לבכר יכולת למקסם את הפוטנציאל של ירדן, אצלו הכישרון שלו יתפוצץ", אמרו במועדון. על פי ההערכות, המאמן ישוחח עם החלוץ ויתרשם ממנו לפני שיקבל החלטה סופית.

אחרי המשחק הערב כל הזרים ייסעו למנוחה, למעט טרנט סיינסברי שחושש מהתפרצות הקורונה באוסטרליה ומהבידוד ועשוי להישאר. הבלם האוסטרלי לא מיועד להישאר בעונה הבאה, ובמועדון ייעשה ניסיון להגיע איתו להסדר כספי. שחקן נוסף שלא צפוי להמשיך הוא גיא חיימוב, שחזר לאימונים מלאים אחרי ארבעה חודשים וניתוח לא פשוט בכתפו. מי שפתח את העונה כשוער ראשון סיים את חוזהו בכרמל ומחוזר על ידי עירוני קריית שמונה, בני יהודה ומכבי פתח תקווה.

מבחינה מקצועית, עאיד חבשי צפוי לפתוח על חשבונו של סיינסברי הפצוע. בעמדת המגן השמאלי צפוי לפתוח רז מאיר במקום סאן מנחם שפצוע גם הוא. ארנסט מאבוקה יעבור מבחן כשירות לקראת המשחק ואם לא יוכל לשחק, מאיר יפתח במקומו ואת צד שמאל של ההגנה יאייש איקוום אוטין. בקישור, דולב חזיזה יחזור מצהובים היישר להרכב על חשבונו של יאניק וילדסחוט.

הרכב משוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה (רז מאיר), עאיד חבשי, עופרי ארד, רז מאיר (איקוום אוטין); נטע לביא, מקסים פלקושצ'נקו, צ'ארון שרי; דולב חזיזה, סינטיהו סולליך, ניקיטה רוקאביצה.