הפועל תל אביב: חשש בקבוצה באשר לפתיחת העונה הבאה

בתום העונה, האדומים מסתכלים קדימה עם לא מעט בעיות. בקבוצה הבהירו: "מי שלא יקצץ, לא יהיה כאן". ומי מהזרים יישאר?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.07.20 - 06:29
תחילת כתבה

בהפועל ת"א קיוו לסיים את העונה בטעם מתוק, אך נאלצו לראות אמש (שלישי) עוד תבוסה כשהפסידו 3:0 להפועל חיפה במחזור הנעילה של עונת 2019/20 וכעת יוכלו להתרכז באופן רשמי בעונה הבאה. כפי שכבר פורסם בערוץ הספורט, בהפועל ת"א ממתינים בציפייה שמשרד האוצר יאשר את רשת הביטחון לעונה הבאה כדי שיוכלו לסגור את התקציב, כשבלי הכספים מהמדינה במועדון יתקשו לפתוח את העונה, כמו מרבית הקבוצות בליגת העל.

בינתיים, במועדון נערכים מבחינת הסגל וגם מבחינת שחקנים חדשים, אך חשוב לציין כי בסיכומים עם השחקנים החדשים, האדומים משאירים אפשרות התנערות מהחוזה בעקבות ענייני הקורונה, כך למשל במקרה של החלוץ הגיאורגי לבאן קוטליה. אגב, לגבי הבלם הברזילאי רפאל ינסן, שסיפר לערוץ הספורט כי סגר בהפועל לשנתיים, בחודורוב סיפרו כי לפני כמה חודשים באמת הייתה פנייה אליו להגיע להתרשמות, אבל כרגע זה לא רלוונטי.

בימים הקרובים יאיצו את השיחות מול השחקנים הבכירים כמו אוראל דגני, עומרי אלטמן ומאור בוזגלו הפצוע, לגבי הקיצוצים בשכר לעונה הבאה, וגם מול יתר השחקנים. לראשי המועדון ברור כי ההליך הזה לא יעבור בצורה חלקה ללא התנגדויות, אך הבהירו פעם אחר פעם "מי שלא יקצץ לא יישאר. כולם צריכים להבין את המצב ומי שלא יש לו בעיה". גם ניר קלינגר, הצוות המקצועי ושאר העובדים יצטרכו לקצץ. אגב, בשלב הזה בחודורוב לא מתכננים תכנית מגירה למקרה שקלינגר יעזוב לנבחרת.

נכון לעכשיו יישארו שני זרים מהסגל, עמנואל בואטנג ומייקל אולהה. החלוץ הניגרי אמנם מחזיק בחוזה לעוד ארבע שנים אבל לאדומים יש אופציה להשתחרר מהחוזה בכל סוף שנה. כרגע הוא נשאר ובמועדון החליטו שבעקבות העלייה בתחלואה בקורונה לא יאפשרו לשניים לצאת לחופשה במדינותיהם. מנגד, יאפשרו לשחקנים לצאת לחופשות בארץ בתקופת הפגרה הקצרה.

עומר דמארי סיים את החוזה שלו וממתין לקבל הצעה חדשה. אמר: "מה יהיה לגביי? אני עדיין לא יודע, יש לי עוד הרבה מה לתת. אני אוהב את המועדון והיו לי כאן שנים טובות, לא משנה מה יקרה, בכל מצב אשאר אוהד של הפועל תל אביב". הדברים הללו מעידים על כך שגם דמארי יודע שייתכן שלא יקבל הצעה לחוזה חדש במועדון, אך מבחינתו הוא מתכוון להמשיך לשחק כדורגל גם אם מדובר ביעד אחר. הבעלים יודעים שמדובר בנושא רגיש אצל האוהדים, שרוצים לראות את דמארי במועדון אך ההחלטה המקצועית תתקבל בימים הקרובים.