עובר ולא שב: בדרך לעוד קיץ סוער בבית"ר ירושלים

קונטה יעזוב את הארץ, גארסיה מוצף בהצעות, פלומן מבוקש בטורקיה והישראלים מחכים לטלפון: הסגל של הירושלמים בדרך לטלטלה נוספת בקיץ הנוכחי. תמונת המצב המלאה

תומר לוי
תומר לוי  08.07.20 - 19:35
תחילת כתבה

אחרי שבקיץ שעבר חוותה מהפכה, בית"ר ירושלים עומדת - ככל הנראה - בפני מהפכה נוספת גם בקיץ הנוכחי: לפחות שלושה מתוך חמשת הזרים ששיחקו אצלה בעונה החולפת צפויים לעזוב. ראשון בתור יהיה אנטואן קונטה, שלא שיחק אתמול נגד מכבי חיפה, וצפוי כבר מחר לעזוב את הארץ. ההערכה היא שהמגן הצרפתי לא יחזור לבית"ר בעונה הבאה, למרות שהאופציה עליו מומשה. סוכנו, פרנק בלחסן, נמצא בחו"ל ואמור למצוא לו קבוצה חדשה בקרוב מאוד.

גם שחקני ההתקפה, פרדי פלומן ולוי גארסיה, בדרכם החוצה: החלוץ הצרפתי יעזוב, למרות שגם לו יש חוזה בקבוצה - כאשר בבית"ר ממתינים להצעה טובה מחו"ל, אולי מטורקיה, שתאפשר את מכירתו. מנגד, שחקן הכנף הטרינידדי מחזיק בלא מעט הצעות - בהן מספרד, יוון, טורקיה ואפילו מאנגליה. מכשול אפשרי לעסקה יהיה תג המחיר הגבוה שמעמידה בית"ר: לא פחות מכ-4 מיליון יורו.

גם בגזרת הישראלים, לא שקט: הקפטן דן איינבינדר והקשר חנן ממן אמנם מחזיקים בחוזה לעונה הבאה, אבל עד היום אף אחד לא יצר איתם קשר מהמועדון באשר לשאלת הישארותם. אם המועדון מעוניין באיזשהם תכניות לגביהם, יצטרכו לדבר איתם על כך.

ומה באשר לרכש הנכנס? לצד גלאופילו האסלביינק, שכבר חתם, עלו מספר שמות בפנקסו של המנהל המקצועי יוסי בניון: ניב זריהן, ששוחרר מהפועל באר שבע ויהיה שחקן חופשי; גבי קניקובסקי, שנמצא תחת חוזה במכבי נתניה וגם אור דסה, ששיחק בעונה החולפת בהפועל רעננה שירדה לליגה הלאומית. גם ירדן כהן, המגן מרעננה, עשוי להגיע בהשאלה עם אופציה. עם זאת, ברור שההחלטות עדיין מחכות להתבהרות בנוגע לעתיד הצוות המקצועי - כאשר בניון צפוי לקבוע את הסגל, והכדור - נכון לרגע זה - בידיים שלו.