זמנו עבר? דחפורים והרס בשכונת התקווה

הוחרב היציע על שמו של ניקולאי קודריצקי. צפו בתמונות

מוטי פשכצקי ותומר לוי  08.07.20 - 18:34
תחילת כתבה

אמנם האצטדיון בשכונת התקווה לא בשימוש הקבוצה הבוגרת של בני יהודה, אבל אין ספק שמדובר באחד הסמלים הגדולים של הקבוצה "הקטנה" מתל אביב. היום (רביעי) נהרס היציע הצפוני באצטדיון המיתולוגי, או כפי שמכנים אותו אוהדי הקבוצה "שער ניקו", על שם החלוץ האגדי ניקולאי קודריצקי ז''ל.

כאשר בני יהודה חדלה מלשחק באצטדיון בשכונת התקווה בעונת 2004-2005 אוהדי הקבוצה לא קיבלו זאת ומחאה רבה נעשתה סביב הרצון לשמור על האצטדיון שכל כך מזוהה עם המועדון מדרום תל אביב. המחאה לא סייעה לאוהדים המאוכזבים ומאז האצטדיון משמש כמגרש האימונים של הקבוצה וכאצטדיון הביתי של קבוצות הנוער ושל קבוצות נוספות בליגות הנמוכות.

למרות שבני יהודה הצליחה להתגבר על הקושי ואף להגיע להישגים רבים מאז עזבה את השכונה, היום הגיע עוד חץ בליבם של אוהדי הזהובים. דחפורים הגיעו והרסו את היציע הצפוני, אשר מכונה גם "שער ניקו", על שמו של אחד הכוכבים הכי גדולים של הקבוצה, שחייו נקטעו בטרם עת, לאחר שנהרג בתאונת דרכים בעודו בן 31.

היציע הצפוני הינו היחיד שנמצא סמוך לבתי הדירות, אותן דירות שהשקיפו על הדשא והיו מזוהות עם המשחקים משכונת התקווה. ההריסות חלו לאחר שהאצטדיון הוגדר כאתר מסוכן לציבור והוציא צו פירוק. לצד הפירוק, העבודה נעשית גם כחלק מהרצון להכשיר את המתחם לכך שהפועל כפר שלם תוכל לשחק באצטדיון זה בליגה הלאומית.

בתגובה הרשמית של בני יהודה לנושא, המועדון הדגיש: "האצטדיון בשכונת התקווה לא נהרס וגם אין שום תכנון כזה. להיפך. המגרש עובר שיפוץ מסיבי לשיפור התנאים לקבוצה הבוגרת ולמחלקת הנוער. כמו כן, בימים אלו הורסים את היציע הצפוני בשל ליקויים בטיחותיים חמורים".