"עבר בדרך הקשה": באנגליה בחנו את איביץ'

ההצעות מטורקיה וההתאמה לווטפורד. המאמן: אוהב משחק התקפי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.07.20 - 09:43
תחילת כתבה

כשוולדימיר איביץ' עזב את מכבי ת"א, לכולם היה ברור שהוא מחפש לעשות את קפיצת המדרגה ממש כמו קודמיו בתפקיד, אבל אף אחד לא חשב שכבר אחרי חודש תגיע הצעה מאנגליה. כעת, לאחר שדווח כי ווטפורד שוקלת לצרף את מאמן מכבי ת"א בשנתיים האחרונות, בממלכה החלו לשאול את השאלות המתבקשות: מי אתה ולדימיר איביץ'? 

יש לציין כי איביץ', שנחוש לאמן באחת מחמש הליגות הבכירות, קיבל הצעות מפתות בהרבה מטורקיה - ובראשן ממחזיקת הגביע, טרבזונספור, עבורה משחק טוני וואקמה. אבל על פי הדיווח, הוא "נחוש להשיג דריסת רגל בכדורגל האנגלי", ומוכן לאמן את הקבוצה מליגת המשנה, שהצהירה כי היא הציבה לעצמה למטרה לחזור לפרמייר-ליג.

"לאיביץ' יש קורות חיים מעניינים", ניתחו באנגליה. "תפקיד האימון הבכיר ביותר של היה בפאוק סלוניקי, שם זכה בגביע היווני ב-2017. הסרבי עבר את הדרך הקשה, הוא לא אימן בחמש הליגות הבכירות באירופה מעולם - חלק יראו זאת כדבר שלילי, אחרים יראו זאת כדבר חיובי. אבל אל לנו לשכוח שגם סלבישה יוקאנוביץ' ואוסקר גארסיה, שניים שאימנו במכבי ת"א, עברו מסלול דומה".

"אם כך, למה צריכים לצפות אוהדי ווטפורד?", שאלו בממלכה. "איביץ' גמיש מבחינה טקטית, הוא יתאים את עצמו ואת גישתו לסגל שברשותו, דבר שקיקה סאנצ'ס וניגל פירסון לא עשו בעונה שעברה. הפורטה שלו היה בצד ההגנתי, שם מכבי ספגה רק 19 שערי ליגה ב-52 משחקים".

איביץ' עצמו התראיין גם כן לכלי התקשורת באנגליה, וניסה "למכור" את עצמו: "אני אוהב כדורגל אגרסיבי ותוקפני. אני יודע מה אני רוצה, ויותר מזה, שמה שאני מדמיין הוא מציאותי ובר יישום - אבל איישר קו עם הצוות ואסתגל לסביבה מבלי לפגוע בדרישות המועדון. אתאים את עצמי לנסיבות. אני בתחילת הקריירה שלי, יש לי רצון ללמוד ולהתקדם כל הזמן".