הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישראליות באירופה והנבחרת תוחרגנה מהסגר

משרד הבריאות הודיע למכבי ת"א, חיפה וב"ש: התאמנו כרגיל

תומר לוי ומוטי פשכצקי  24.09.20 - 11:46

חדשות טובות (מסוימות) לכדורגל ולכדורסל הישראלי: משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות הודיעו הבוקר (חמישי) כי משחקים בינלאומיים יוחרגו וימשיכו כסדרם, כולל אימונים בהתאם להנחיות. המשמעות היא שמכבי ת"א (כדורגל וכדורסל), מכבי חיפה, הפועל ב"ש והפועל ירושלים (ליגת האלופות של פיב"א) יוכלו להתאמן, לארח בישראל ולצאת לחו"ל על אף הסגר שהוטל הבוקר על ידי ממשלת ישראל.

גם נבחרת ישראל, שצפויה לשחק בחודש הבא נגד סקוטלנד, תוחרג ותוכל להמשיך בפעילות. שחקני נבחרת שאינם משתייכים לקבוצות האירופאיות יישלחו ברשימה על ידי המאמן ווילי רוטנשטיינר, ויתאפשר להם להתאמן בבית הנבחרות בשפיים. כל פעילות אחרת, כלומר משחקי שתי הליגות המקצועניות, הוקפאו עד להודעה חדשה.

שר הספורט חילי טרופר מסר: "המתווה שהושג יאפשר את המשך קיום המשחקים הבינלאומיים. בצער רב נאלצנו להודיע על השהיית כלל משחקי ליגות הספורט בישראל, כולי תקווה שנוכל לאפשר לספורט התחרותי בישראל לחזור במהרה ככל הניתן".

לצד הקפאת המשחקים, כל הקבוצות (למעט אלה שמשחקות באירופה, כאמור) לא צפויות לקבל אישור להתאמן במהלך הסגר. עבור קבוצות כמו הפועל חדרה ובני סכנין, שבהן אובחנו לא מעט נשאים, מדובר בכמעט חודש בלי אימונים. וכך, גם במקרה שהפעילות תוחזר אחרי 16 ימים, השחקנים יצטרכו מספר שבועות רק כדי להיכנס שוב לכושר. אם ההחרגה תאושר, אז גם החזרה למגרשים אחרי הסגר תקוצר.

בכל אופן, עבור מקרים כאלה, מנהלת הליגות הכינה תכנית מגירה וכרגע ההערכה היא שמדובר על קיצור הליגה, כשהאפשרויות הן ויתור על הפלייאוף, או קיצור שלו. בכל מקרה, מדובר בנושאים שדורשים טיפול כבר בימים הקרובים. נושא דחוף נוסף על הפרק הוא כמובן הנזק הכספי שייגרם לכדורגל, שעוד מנסה להתאושש מהשבתתו בסגר הקודם, והמטרה היא לקבל תשובות סופיות הבוקר.