הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אין להם מושג". בליגות מוחים על ההשבתה

יו"ר ההתאחדות, חסון: "עננה כבדה". בית"ר: "מנוגד להגיון"

כתבי אתר ערוץ הספורט  01.10.20 - 22:40

תגיות: ליגת העל

הספורט בישראל חטף הערב (חמישי) מכה לא פשוטה. ועדת חוקה, חוק ומשפט הצביעה על חודו של קול נגד החזרת האימונים לקבוצות שלא משתתפות במפעלים האירופים, ובכך גזרה על הספורט המקצועני בישראל השבתה כפויה של לפחות חודש וחצי. בליגות הכדורגל והכדורסל עדיין מנסים להביא להחרגה, אך נראה כי מדובר במאבק אבוד.

יש לציין כי על פי יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, הוא שוחח עם ח"כ גדעון סער לאחר הדיון בוועדת  סביב דרישתו להחריג את אימוני ליגות הכדורגל והכדורסל וזה עדכן אותו כי בשיחה עם שר הבריאות יולי אדלשטיין התחייב האחרון כי הנושא יהיה מהנושאים הראשונים שיעלו להקלות כשיתאפשר לקיים הקלות בסגר.

יו״ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, ציין: "יש עננה הכבדה מעל עתיד העונה בכדורגל הישראלי. נמשיך לפעול בכל דרך כדי לשכנע באפשרות ובהכרח לקיים במקביל כדורגל מקומי ובין-לאומי. יש כאן אלפי פעילים ופעילות שלא יכולים ולא צריכים להסתפק בצפייה בכדורגל במנות קצובות״.

מבית״ר ירושלים נמסר בתגובה: ״מדובר בהחלטה שמנוגדת לכל הגיון בריא ועם השלכות הרות אסון לענף הכדורגל בישראל. אנחנו עדיין מקווים שמקבלי ההחלטות יתעשתו ויקבלו את ההחלטה הנכונה אחרת נצטרך לחשב מסלול מחדש ולקבל החלטות קשות מאד״. מנכ"ל מכבי נתניה, ניב גולדשטיין, הוסיף: "אנחנו בהלם ועדיין מתקשים לעכל".

מאמן בני סכנין, אלדד שביט, הצר על ההחלטה של הוועדה: "החלטה קיצונית. יהיו חייבים לחזור לאימונים במהירות האפשרית במתכונת כלשהי. לפחות זה. אם לא יחזרו בקרוב, זה יבלגן את תכנית המשחקים ויהיה קשה מאד למצוא לזה פתרון. הבריאות קודמת לכל אין ספק, אבל ניתן לאפשר את אימוני הקבוצות במתווה שלא יסכן את המלחמה בנגיף".

ממנהלת ליגת העל בכדורסל נמסר: "מאוכזבים מאוד מהחלטתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין שלא לאפשר לקבוצות הכדורסל הישראלי להתאמן או לשחק. נמשיך לעשות הכל על מנת לשנות החלטה זאת ואת כל המאמצים לחדש את האימונים במהירות האפשרית".

יו"ר הפועל חולון, איתן לנציאנו, שהתבטא בחריפות נגד ההחלטה בעבר, המשיך באותו קו: "אני רק יכול להצטער שחברי כנסת שאין להם שום קשר לספורט, מבלי להזכיר שמות, מחליטים על ענף שאין להם שום מושג בסיסי על הצרכים והחשיבות שלו, לא על הנזקים הכלכליים, לא על הנזקים התדמיתיים מול אירופה ובכלל עולם הספורט. זו החלטה ללא שום ביסוס רפואי הגיוני".

"ענף הכדורסל, שממנו אני מגיע שיחק את ליגת קורונה במשך חודשיים שלמים עם מאות אימונים ועשרות משחקים וגם את טרום העונה הנוכחית עם מאות אימונים ועשרות משחקים ובשני המקרים לא נתגלה אפילו חולה מאומת אחד, לא בקרב השחקנים, לא בקרב השופטים ולא בקרב הצוותים. אף לא אחד, מה שמלמד שההחלטה אינה קשורה למצב תחלואה או מצב רפואי בעייתי בענף. כל שנותר זה רק לקוות שמישהו שם יפקח את עיניו ונחזור למגרשים ממש כמו באירופה כולה, שלא חושבת לרגע להפסיק את המשחקים".

עומרי אלטמן הוסיף: "במדינה שהתרבות והספורט בה מצטייר כדבר מאוד שולי, אז ממש לא מפתיע אותי. החלטה צפויה ובזויה".

השתתפו בהכנת הידיעה: תומר לוי, מוטי פשכצקי, יגאל גולדשטיין, רועי כהן ועמרי מנהיים