הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אנחנו לא רובוטים": עולם הכדורגל מוחה

בעלים, שחקנים ומאמנים: ההפגנות זלגו לספורט. גם ברקת הצטרפה לקריאה להחריג אימונים: "חסר כל היגיון". כל התגובות

כתבי אתר ערוץ הספורט  04.10.20 - 14:25

תגיות: ליגת העל

הייתה תקווה שההחלטה תהיה שונה, ולרגעים היה נראה שהיא תתממש, אבל לבסוף הפור נפל: חברי הכנסת הצביעו בעד מניעת אימוני הקבוצות, והטילו ערפל גדול על המשך קיום ליגות הכדורגל והכדורסל. ימים ספורים אחרי, שחקני ובעלי הקבוצות הגיבו להחלטה הגורלית.

"חייבים להגיד שהפסקת האימונים של כלל הקבוצות היא חסרת כל היגיון", צייצה בעמוד הטוויטר שלה אלונה ברקת. "ספורטאי מקצוען חייב להתאמן ברציפות, אחרת יהיה לו קשה לשקם את היכולת אותה איבד. אפשר למצוא מתווה אימונים ששומר על הבריאות, ולשמור בו זמנית על גרעין היכולת לחזור ולשחק בבוא הזמן. מקבלי ההחלטות- אנא הפעילו את ההיגיון".

"פרופסור איתמר גרוטו היקר, גם באירופה יש קטסטרופה ושם לא עוצרים את הכדורגל!", כתב המאמן, מסאיי דגו, בפוסט בחשבון האינסטגרם שלו. "כמו שבמכבי ת"א היו הרבה חולים והם המשיכו לשחק, גם אנחנו יכולים. שחקני כדורגל הם לא רובוטים שיכולים להפסיק להתאמן חודש ולחזור לכושר בזמן קצר כמו שעושים במדינה שלנו. זה גם פוגע בבריאות הפיזית שלהם. אל תהיו מנותקים, הכדורגל הוא הכי חיוני".

"החלטה מזעזעת ומפלה. עצוב שהפוליטיקה התערבה בספורט", אמר יואב כץ, בעלי הפועל חיפה, שבודק את האפשרות לערוך מחנה אימון ביוון או באוקראינה. אבי לוזון, האיש החזק במכבי פ"ת, הוסיף: "אני לא מבין מדינה שמאלצת את הקבוצות להוציא את כולם לחל"ת ולשלם להם כספים. בינתיים, צריך לקצר או להקפיא את הליגה על מנת לצמצם את הנזקים".

אסי רחמים, מנכ"ל הפועל באר שבע, הדגיש: "דווקא עכשיו כשעלינו לליגה האירופית חשוב לנו כמועדון להעביר מסר ברור - חשוב לנו שענף הכדורגל ימשיך בשגרה. גם אם הוחרגנו כמו הנבחרת, לא היינו מגיעים למעמד האדיר הזה של שלב הבתים ללא המשחקים בליגה וללא ההשתתפות בגביע. אם לא היו מתקיימים משחקים בליגה המקומית לא הייתה לנו הזכות לייצג את המדינה באירופה".

רחמים גם התייחס לקבוצות האחרות שיפגעו אפילו יותר משום שלא יוכלו להתאמן: "אסור לנו כמועדון להשאיר את החברים שלנו והקבוצות האחרות מאחור. אני קורא לכל מקבלי ההחלטות שייתנו לנו להמשיך ולשמח את הקהל שלא יכול לבוא, אם יעצרו את הכדורגל לא נוכל לייצג את המדינה כמו שצריך".

אלמוג כהן, קפטן מכבי נתניה, לקח זאת צעד אחד קדימה ופירסם פוסט ברשת החברתית: "גם אני לא יכול להישאר אדיש להחלטה לא לאפשר את האימונים. כשחקן אשר ייצג את המדינה, אני חייב להסביר למקבלי ההחלטות שכדורגל זה מעבר למשחק - זו תרבות, דת, אמונה. יש אלפי אנשים שדווקא עכשיו, בימים אלה, מחפשים את המפלט, את האסקפיזם, וזה עוד לפני שהזכרתי את המשפחות שיזכו שוב לפרנסה ראויה בימים קשים אלו".

"המשחקים והאימונים כפי שהיו בסוף העונה שעברה הוכיחו את עצמם, הליגה הסתיימה וכולם היו שמחים ומאושרים", הוסיף כהן. "הפגיעה הזו היא אנושה לספורט המקצועני, החזרה לשגרה תיקח לא מעט זמן והחשש לפציעות לא קטן. לא פעם נקראתי לדגל לשמח ילד חולה, או להדליק נרות חנוכה עם ניצול שואה קשיש בביתו. אנו מהווים דוגמא לציבור הרחב ותורמים לקהילה שסביבנו בכל יום מחדש. עכשיו תור המדינה להחזיר לנו, לפחות את האימונים".

דור ג'אן, שחקנה של בני יהודה, הוסיף ציוץ לחשבון הטוויטר שלו וכתב: "המצב הקטסטרופלי במדינה לא מפתיע כאשר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות מגדיר את הספורט כ'לא חיוני מספיק'". שחקן העבר והפרשן, אורי אוזן, העלה תמונה שלו עם ילדיו מההפגנות - תוך שהוא מחזיק בשלט בו כתוב "ספורט זה חיוני".

עמיר תורג'מן, מאמן הפועל כפר סבא, ביקש גם הוא להעביר מסר למקבלי ההחלטות: "הם חייבים להבין ששחקן מקצועני זה לא מפסק שמדליקים ומכבים. השחקן חייב להתאמן בצורה סדירה ורציפה ולכן חייבים לחזור לשגרת אימונים. חובה לחשוב על מתווה חזרה".

גם בן רייכרט שיתף בתחושות מהצד של השחקנים: "זאת תקופה קשה שמצריכה מאיתנו משמעת עצמית גדולה כדי לא לפגוע בגוף ולתחזק אותו כמה שאפשר כדי לשמור על כושר. לדעתי חייבים לחזור אחרת הפגיעה בנו וברבים שקשורים הענף תהיה קשה מאוד ונתקשה להמשיך את העונה כמו שצריך".