הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: הושג סיכום, הליגות יחזרו לפעילות בסופ"ש

אחרי אישורו של רה"מ נתניהו, משרדי הספורט והממשלה מצאו מתווה - שיצטרך לעבור את אישורי השרים. הנאום של טרופר, השיחות של כלפון והסיבות לדחיפות: הקולות מהישיבה

תומר לוי ומוטי פשכצקי  19.01.21 - 21:15

תגיות: ליגת העל

הספורט הישראלי יחזור בסוף השבוע. בישיבת הממשלה, שר הספורט חילי טרופר הצליח לקבל את אישורו של רה"מ בנימין נתניהו להגיע למתווה יחד עם משרד הבריאות שישיב את הספורט לפעילות - מתווה שהושג כעבור שעות ספורות. כעת, על המתווה לעבור את אישורם הטלפוני של שרי הממשלה בבוקר.

טרופר העלה את הצורך לאפשר החרגה יוצאת דופן עבור הליגות העליונות בשל הסכנה לסגירתם ולפגיעה במפעלים הבינלאומיים וביקש שהממשלה תסמיך את שר הבריאות ושר הספורט להגיע לסיכום ביניהם שימנע פגיעה זו ורה"מ לא התנגד לכך. על פי הסיכום, הליגות העליונות בלבד יחזרו לפעילות תוך מתווה בידוד ביתי קפדני שישמור על בריאותם של השחקנים והצוותים המקצועיים. הליגה הלאומית, בשלב זה, תוכל רק להתאמן.

"הנזק הבינלאומי שייגרם לישראל יהיה בלתי הפיך אם המשחקים לא יחודשו בסופ"ש. ייגרם נזק למעמד של מדינת ישראל בספורט העולמי", הכריז טרופר. שר הספורט ציין בנוסף שעד עכשיו לא קויימו ארבעה משחקים והלו"ז צפוף גם כך. טרופר, שזכה לתמיכת שרי כחול לבן ולא מעט פוליטיקאים הזהיר בין היתר שלא ניתן לקיים משחקי ליגה בכפוף למשחקים בינלאומיים וההפך ולכן הזמן דוחק וכמו כן לא יהיה ניתן להאריך את הליגה מעבר לתאריך שנקבע בשל היורו ומשחקי נבחרות שונות.

"אני שמח שהמאמצים צלחו והליגות חוזרות", אמר טרופר בהודעה הרשמית. "מדובר במאבק חשוב. צריך לקיים את הליגות גם מבחינה ספורטיבית וגם מבחינה כלכלית ובעיקר כדי לתת נחת להמוני האוהדים בתקופה הקשה הזאת. אני מודה לשר הבריאות, יולי אדלשטיין, על ההבנה והשותפות ולראשי מנהלות הכדורגל והכדורסל על העבודה המשותפת".