הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הכדורגל יכול לחכות": סכנין קוראת לדחייה

צפו. אבו יונס לחדשות הספורט: "לא מתכוונים לשלם את הקנס"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.21 - 19:22

הבלאגן ממשיך לחגוג בבני סכנין, אבל ליגת העל בקרוב חוזרת. אחרי שהתקבל האישור מראש הממשלה, בנימין נתניהו, על כך שביום שבת הכדורגל הישראלי ישוב לפעילות, כעת הרבה מאוד עיניים מופנות לעבר הקבוצה מהמגזר, שספגה קנס על כך שאיחרה בלדווח על הידבקותו של עוזר המאמן, וכעת ראשי המועדון גם דורשים לדחות את ההתמודדות מול מכבי חיפה בשבת בטענה שהסגל מאוד חסר.

"מעבר לכך שיש לנו 8 חולי קורונה, אנחנו גם לא התאמנו לבקשת המנהלת", אמר היו"ר מוחמד אבו יונס ל'חדשות הספורט'. "אני חושב שזה מאוד מקשה עלינו. מעבר לזה, אני לא רואה שרק הכדורגל חסר לאנשים. אני חושב שאם המחזור הקרוב ידחה בשבוע או 10 ימים, אני לא חושב שזה יהיה אסון. אנחנו ביקשנו לדחות את המשחק, שלחנו מכתב למנהלת. אני חושב שמועדון גדול כמו מכבי חיפה לא צריך שנהיה עם 8 חולים כדי לנצח. אני חושב שהיום האווירה היא על בריאות ופרנסה ופחות על הכדורגל".

"כשפניתי למנהלת אמרתי שאני לא רוצה שזה יהיה כמו נתניה ב', חסרים לנו שחקני סגל ודעתי היא שלא יקרה אסון אם יידחה", הוא הוסיף. "אם יגידו לנו שצריך לשחק? לא יודע, אנחנו לא מוכנים למשחק הזה מבחינת מספר השחקנים והאימונים".

כשנשאל אם דחייה נוספת של מחזור תפגע בעונה כולה, ענה: "זה לא נכון לדעתי, לא יקרה שום דבר אם ידחו את המחזור הזה. אם בתחילת יוני הליגה תסתיים לא יקרה שום דבר, אני חושב שהתקופה לא טובה והתחלואה עולה ועולה ועולה ויש הרבה נדבקים. הכדורגל יכול לחכות. למה זה דווקא בסכנין? זה קרה גם לקבוצות אחרות. אנחנו השעיר לעזאזל תמיד והבטן הרכה של הכדורגל הישראלי, אין לי הסבר. מי שצריך לתת את התשובות ייתן את התשובות על הדברים האלה".

לאחר מכן דיבר אבו יונס על הקנס שהקבוצה ספגה: "אני לא מתכוון לשלם אותו. איחרנו בדקות, לא שעות. אם רוצים להתחשבן איתנו על דקות אז בסדר, אין בעיה. אנחנו לא מתכוונים לשלם את הקנס".

גם בירם כיאל דיבר בראיון לערוץ הספורט בתכנית 'מגרש פתוח' וסיפר על הסיטואציה הנוכחית, לנוכח העובדה שהוא אחד הנדבקים: "אני מרגיש טוב, התאוששתי, התאמנתי קצת בבית. היו יומיים מאוד מאוד קשים ועכשיו יותר טוב. יש כאבי ראש, לא הצלחתי לזוז מהמיטה יומיים, בלי אוכל, איבדתי את חוש הריח עד עכשיו. לא הצלחתי לקום יותר מ-24 שעות מהמיטה. מה שעצבן אותי זה שהבאתי את זה הביתה והדבקתי את האישה והילדים".

"ביומיים הראשונים הייתי מבודד מהילדים והאישה, ואז אחרי שהם יצאו חיוביים בבדיקה יצאתי מחוץ לחדר", הוא הוסיף. "הבן שלי הקטן עבר ניתוח באנגליה יש לו בעיית נשימה אבל ברוך השם אנחנו בסדר. הקושי הוא לילדים ולאנשים המבוגרים שיש להם בעיות ואם היה קורה להם משהו לא הייתי סולח לעצמי. ביום שני הייתי עם המשפחה שלי בצפון והדבקתי מישהו מהמשפחה בלי לדעת שיש לי את הווירוס הזה, לפעמים הוא אצלך ואתה לא מרגיש את זה".

על התחושות במועדון אמר: "יותר מ-7 שחקנים חיוביים לקורונה, היה לנו גל מתחילת השבוע, לא הרגשנו טוב. אנחנו לא במצב טוב אם הליגה תחזור לקראת המשחק. כולנו יודעים שהתחלואה עולה במיוחד בארץ, סכנין היא עיר אדומה, ברגע שהנגיף מתחזק זה מגיע כמובן לשחקנים עצמם וגם הביתה. זה נמצא בכל הארץ, יש קבוצות עם תסמינים, אני מאחל בריאות לכל מי שחלה. זה לא פייר לשים את זה על עוזר המאמן, אנחנו יכולים לקבל אותו מכל מקום את הנגיף. זה לא משהו שאיחרנו כקבוצה, ברגע שקיבלנו התראה על בידוד חיכינו במתחם שיעשו לנו בדיקות, ואז גילינו שיש שחקנים ללא תסמינים כלל של הקורונה, אוסאמה (חלאילה) ואיהאב (גנאים)".

לאחר מכן הוסיף כיאל על הניסיונות להתכונן למכבי חיפה ועל הלחץ על הממשלה להחזיר את הכדורגל: "לא התאמנו משלישי שעבר, אני אישית נפצעתי וקיבלתי זריקה. אני חושב שהכדורגל צריך לחזור וכמה שיותר מהר. אני מבין מצד שני את אבו יונס, אני מסתכל על הסגל למשחק הקרוב ואם אני אבו יונס כמובן שארצה שהמשחק יידחה. כך חושבים בסכנין. כולנו תקווה שהכדורגל יחזור, אם נחכה נצא ממסלול המשחקים וכך הכושר של השחקנים ייפגע".

"קיבלתי טלפונים משחקנים שחלו, יצא לי לדבר עם מואנס (דאבור) שאמר שלקח לו לפחות חודש לחזור לעניינים. הוא הרגיש קושי בנשימה אחרי אימונים וזה מה שאני מרגיש כרגע. חשוב לנו ולאוהדים להחזיר את הליגה, אבל סכנין קיבלה מכה מאוד קשה ולא משנה מול מי נשחק יהיה לנו קשה עם סגל כל כך חסר".

צפו בראיון >>>