$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אירועי השיפוט במשחקי מכבי ת"א ומכבי חיפה

במירוץ אליפות כל כך צמוד, כל החלטת שיפוט יכולה לשנות את התמונה, כשכל צד עלול להרגיש נפגע. חזרנו למקרים הבולטים במשחקי הטוענות לכתר כדי לבדוק איפה ה-VAR התערב לטובתן ואיפה לרעתן. התוצאות המלאות לפניכם, הביעו את עמדתכם בתגובות

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  02.03.21 - 16:05

כשיש מירוץ אליפות, כל החלטת שיפוט יכולה לשנות עונה, להיות ההבדל בין אליפות לבין מקום שני. כבר שנים שלא היה לנו מירוץ כל כך צמוד בין מכבי ת"א למכבי חיפה. כדרך הטבע, אוהד, ולא משנה של מי, עלול תמיד להרגיש שקבוצתו מקופחת, אך האם זו באמת המציאות? בדקנו את האירועים מעוררי המחלוקת במשחקים של מכבי ת"א ומכבי חיפה בליגה העונה, אלו שבעקבותיהם השופטים הלכו ל-VAR כדי לראות מה אומרת המציאות, מבלי לנקוט עמדה, אלא רק תיארנו את האירועים.

*הערה: האירועים המצוינים בכתבה הם אירועים בולטים של פנדל או אישור שער, ואין כאן התייחסות לאירועים כמו עבירות במרכז המגרש. בנוסף, מדובר על אירועים שהתרחשו בליגה בלבד.

*לצפייה באירועים לחצו על הלינק שליד תיאור המקרה.

מכבי תל אביב

מחזור 1: מכבי ת"א - מכבי פ"ת: דקה 71 - דקה אחרי שנכנס, כהן ספק שלח מרפק לראשו של בלקמן - ושמואלביץ` הצביע על הנקודה הלבנה לטובת מכבי ת"א. אנשי מכבי פ"ת מחו, אך השופט לא היסס וקבע פנדל.

מחזור 3 - מכבי ת"א - מכבי נתניה: דקה 48 - פנדל למכבי ת"א אחרי צפייה ב-VAR (טענה ליד של כארם ג'אבר).

מחזור 4 משחק העונה נגד מכבי חיפה: בדקה ה-80 רוקאביצה הקפיץ כדור שפגע בידו של לואיס הרננדס. אלי חכמון בדק ב-VAR והורה להמשיך בטענה שהנגיעה הייתה לא מכוונת.

מחזור 5: מכבי ת"א - הפועל ב"ש
דקה 18 - בלקמן נפל ברחבה וטען לפנדל, השופט קבע להמשיך אחרי בדיקת ה-VAR.
דקה 87 - מרפק של ז'וסוואה לבן חיים עבר ללא תגובה מצד השופט.

מחזור 6: בני סכנין - מכבי ת"א
דקה 12 - פנדל לסכנין בוטל אחרי צפייה ב-VAR (טענה לנגיעת יד של הרננדס).
דקה 68 - ביטון הכניס כדור עומק לפשיץ' שהיה בנבדל, אך נגיעה של בלם סכנין גנטוס ביטלה אותו, וזאת על פי החוקה החדשה. הסרבי הקפיץ מעל חמאדה וכבש בקלות מול שער ריק.

מחזור 10: מכבי ת"א - הפועל חיפה
דקה 75 - פנדל למכבי ת"א בוטל אחרי שבדיקת ה-VAR קבעה שגורפינקל לא נגע בידו.
דקה 93 - נשרק פנדל לזכות מכבי ת"א אחרי טענה לעבירה על יונתן כהן. אנשי הפועל חיפה טענו בתוקף שלא הייתה עבירה.  

מחזור 11: מכבי ת"א - בית"ר ירושלים
בדקה ה-56: יונתן כהן טען לפנדל אחרי תיקול של אורן ביטון ברחבה. אוראל גרינפלד חשב אחרת והורה להמשיך.

מחזור 12: מכבי ת"א - ק"ש
דקה 90 - שער של דור פרץ נפסל בטענת נבדל אחרי בדיקה ב-VAR.
דקה 97 - נשרק פנדל דרמטי למכבי ת"א אחרי בדיקה ב-VAR (ספק עבירה על חוזז).

מחזור 15: מכבי ת"א - בני יהודה
דקה 69 - אביעד שילוח החליט שלא היה פנדל לזכות מכבי ת"א לאחר צפייה ב-VAR (טענה להכשלה על חוזז).

מחזור 17: מכבי ת"א - מכבי חיפה
דקה 12 - גרינפלד ביטל פנדל למכבי ת"א אחרי צפייה ב-VAR (טענה לדחיפה של רז מאיר על סבוריט).
דקה 18 - מכבי חיפה עלתה ליתרון משער עצמי של פיבן, שכטר טוען שבוצעה עליו עבירה בכדור הגובה, אך השופט קבע - שער חוקי.
דקה 85 - טענה לנגיעת יד של הרננדס ברחבה לא זוכה לתגובה של השופט או של ה-VAR.

מכבי חיפה
מחזור 1: הפועל חדרה. שער של יאניק ווילדסחוט נפסל בעקבות טענה לנגיעת יד של צ'ארון שרי במהלך שקדם לכן.

מחזור 3: מ.ס אשדוד. מכבי חיפה מקבלת פנדל אחרי מרפק של בגאקיוקו לפניו של סאן מנחם במהלך עלייה לכדור גובה. השופט בדק ב-VAR, והצביע על הנקודה הלבנה למורת רוחם של אנשי אשדוד, שטענו שמדובר בפגיעה לא מכוונת.

מחזור 4: משחק העונה מול מכבי ת"א: בדקה ה-80 רוקאביצה הקפיץ כדור שפגע בלואיס הרננדס. אלי חכמון בדק ב-VAR את הטענות לנגיעת יד והורה להמשיך ושהנגיעה הייתה לא מכוונת.

מחזור 6 מול הפועל כפ"ס: שער של קיזיטו נבדק מחשש לנבדל, בסוף הוחלט לאשר אותו לאחר שנקבע שהיה קו אחד במקרה הזה. בהמשך, נשרק פנדל על קיזיטו בטענה לעבירה של פלאניץ' ברחבה, למרות טענות מצד אנשי חיפה שלא הייתה עבירה.

מחזור 7 מול בית"ר י-ם: שער אחרי ריבאונד בפנדל של מכבי חיפה נפסל ע"י לירן ליאני בגלל שטען שהייתה כניסה מוקדמת לרחבה של אבו פאני. בעקבות כך לא נפסק פנדל חוזר, אלא כדור נייח לטובת בית"ר י-ם.

מחזור 8 מול קרית שמונה: בדקה ה-23 השופט גל לייבוביץ' קבע שרז מאיר הכשיל את לוסיו על סף הרחבה, והצביע על פנדל לזכות ק"ש. בהמשך, לייבוביץ' חיכה לתשובת ה-VAR, לאחר בדיקה ארוכה ההחלטה שונתה לטובת מכבי חיפה וגל לייבוביץ' ביטל את העבירה והפנדל בוטל.

באותו משחק, בדקה ה-86 ניקיטה רוקאביצה כבש, השופט פסל בעקבות נבדל, אך הלך ל-VAR ולאחר צפייה במסך שינה את ההחלטה ואישר את ה-0:3 של הירוקים.

מחזור 9 מול סכנין: בדקה ה-36, אוסאמה חלאיילה ניסה למסור רוחב והכדור ספק פגע ביד של עופרי ארד שניסה לעצור אותו. בר נתן בדק ב-VAR וקבע שאין פנדל לטובת סכנין. בדקה ה-70, במצב של 0:2 למכבי חיפה, רוקאביצה כבש את ה-0:3, אך השער נפסל במעורבות ה-VAR בעקבות נבדל של יובל אשכנזי במהלך.

מחזור 11 מול מכבי פ"ת: אלי חכמון פיספס משיכה בחולצה של עופרי ארד על עמית מאיר בדקה ה-94 ונתן צהוב על התחזות לקשר מכבי פ"ת. לאחר בדיקה ב-VAR, חכמון שינה את ההחלטה את עצמו והעניק פנדל למלאבסים, אותו הדף ג'וש כהן.

מחזור 12 נגד בני יהודה: התנגשות בין עמית כהן לדוניו ברחבה בדקה ה-4 גורמת לשופט אוהד אסולין ללכת ל-VAR, לאחר בדיקה ממושכת הוא קובע: אין פנדל למכבי חיפה. בדקה ה-51 בוגדן פלאניץ' כובש שער אחרי ריבאונד מבעיטה של אבו פאני, השופט אוהד אסולין מבטל את השער בטענת נבדל, אך מתקן את עצמו אחרי בדיקה במצלמות שכן פלאניץ' לא היה בנבדל בדרך ל-0:2 לירוקים.

מחזור 15 נגד הפועל ב"ש: בדקה ה-48 רוקאביצה טען לפנדל אחרי מאבק על כדור גובה עם מיגל ויטור. יגאל פריד בדק ב-VAR והורה להמשיך.

מחזור 17 נגד מכבי ת"א: בדקה ה-12 - גרינפלד שרק לפנדל לטובת מכבי ת"א בטענה לדחיפה של רז מאיר על אנריק סבוריט. לאחר צפייה ב-VAR, השופט ביטל את הפנדל. בדקה ה-18 מכבי חיפה עולה ליתרון משער עצמי של פיבן, שכטר טוען שבוצעה עליו לעבירה בכדור הגובה, אך השופט קבע שער חוקי. בדקה ה-85 - טענה לנגיעת יד של הרננדס ברחבה לא זוכה לתגובה של השופט או של ה-VAR.

מחזור 18 נגד הפועל כפ"ס: בדקה ה-18 עומר דנינו מכשיל בבירור את עומר אצילי בתוך הרחבה, אלי חכמון נקרא ל-VAR ובכל זאת טוען שאין פנדל לטובת מכבי חיפה.

מחזור 20 נגד הפועל חיפה: בדקה ה-52 טענה לנגיעת יד של מיקי סירושטיין בתוך הרחבה, לירן ליאני בדק ב-VAR והורה להמשיך למורת רוחם של שחקני מכבי חיפה. בקרן שלאחר אותו אירוע, הירוקים כבשו.

בדקה ה-90: דוניו כובש שער, אך השופט פוסל אותו בטענה לנבדל גבולי.

מחזור 21 נגד בית"ר ירושלים: במצב של 0:0, בחיפה טענו שטל בן חיים דחף את דוניו בתוך הרחבה, אך רועי ריינשרייבר קבע שדווקא חלוץ מכבי חיפה הוא זה שדחף את בן חיים.  אחרי בדיקת VAR נקבע: אין פנדל למכבי חיפה.

בדקה ה-29 שרי הכניס כדור נהדר עם העקב לדוניו, שבעט טיל לרשת של איתמר ניצן. השער נפסל בטענה של השופט לנבדל של סנטימטרים.

מחזור 22 נגד קרית שמונה
בדקה ה-74 במצב של 1:4 למכבי חיפה, שער של נטע לביא נפסל בטענה לנגיעת יד מוקדמת של מוחמד עוואד במהלך שקדם לשער.

עובדות בונוס:
כרטיסים צהובים אותם ספגו שחקני מכבי ת"א
: 40.
כרטיסים אדומים אותם ספגו שחקני מכבי ת"א: 1.
פנדלים שנפסקו נגד מכבי ת"א: 2.
פנדלים שנפסקו לטובת מכבי ת"א: 7.
עבירות שביצעו שחקני מכבי ת"א: 259
עבירות של היריבות מול מכבי ת"א: 287

כרטיסים צהובים אותם ספגו שחקני מכבי חיפה: 53.
כרטיסים אדומים אותם ספגו שחקני מכבי חיפה: 0.
פנדלים שנפסקו נגד מכבי חיפה: 4.
פנדלים שנפסקו לטובת מכבי חיפה: 9.
עבירות שביצעו שחקני מכבי חיפה: 272
עבירו שביצעו היריבות של מכבי חיפה: 264

*הנתונים מתוך אתר מנהלת הליגה