הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כמו יהוד ללא רוקבן: אסור לנו להיראות כך

דוידה הסב לנו הכל חוץ מאושר. טור של אוהד מכבי חיפה

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  04.03.21 - 09:35

זה נגמר? אפשר כבר לצאת מהבונקר? מה זה היה, יא ראבי. זה היה כמו לראות סרט באורך מלא, עם קלוזאפים, של רופא עושה לי טיפול שורש - תוך כדי שאני עובר עוד טיפול שורש. ודווקא התחיל נחמד! אצילי עם עוד בישול, שרי עם נגיחה שלא ברור גם לו איך נחתה ברשת, וכמובן, התגובה המהירה אחרי השיוויון של אליאס עם שער פשוט מטורף, וואוו, לבינתיים גול העונה ללא מתחרים, של רודריגס.

ומאותו הרגע - נאדה בפיתה. רק קבוצה אחת על המגרש, הפועל תל אביב שוכבת לנו על החיים ואנחנו עם תצוגה של הפועל יהוד מינוס שלום רוקבן. לא יודע איך קוראים לדוידה הזה אושר, הייתי הכל חוץ ממאושר כשהוא עשה לאגף שמאל שלנו במשחק הזה שחמת בכבד (פסססט, יענקלה, תרשום להם זריז צ'ק על הילד, לפני שיברח לאחת היריבות).

למעט מוחמד אבו פאני, שהיה על תקן צדיק בסדום, ואולי פלאניץ', מכבי חיפה נראתה מתחת לכל ביקורת. גם כובשי השערים, שרי ורודריגס, לא יקחו מעבר לשער שום דבר מהמשחק הזה. בוא נגיד שלהשתמש במילה "מצטיין" עבור מישהו ממכבי חיפה במשחק הזה יהיה פשע למשחק הכדורגל לדורותיו.

כאן המקום, אגב, לפרגן בענק להפועל תל אביב, שבכל הכנות - היתה ראויה לניצחון במשחק הזה, לא רק לתיקו. הם היו ערוכים בצורה יוצאת מן הכלל למכבי חיפה, שהגיבה באיחור והססנות, ונעזרה במנה יפה וגדושה של חסדי השם והצלות של "תמות נפשי" כדי לצאת עם שלוש הנקודות במשחק הזה. אני יכול רק לאחל להפועל תל אביב שימשיכו להיראות ככה עד לסיום הליגה הסדירה לפחות, ושבמחזור האחרון של הליגה הסדירה גם ישכילו להוציא משהו מהיריבה שתחכה להם שם.

ברור שבשלבים כאלו של העונה, היכולת פחות משנה וחשוב לקחת את הנקודות, וכל האמצעים כשרים. יחד עם זאת, הבלאגן בהגנה, הרכות והאנרגיות הנמוכות בקישור וההתפזרות הלא ברורה במצבים הנייחים צריכים להדליק נורה אדומה ודורשים תשומת לב וטיפול מיידים מהצוות המקצועי. אסור בתכלית האיסור למכבי חיפה להיראות ככה. דבר אחד זה לרדת אחורה לדקות מסוימות לקראת הסיום או במצבי לחץ, דבר אחר לגמרי זה להתבטל 60 דקות ולהיות אווריריים ורכים כמו במשחק שנצפה אתמול בערב ביפו. אין ספק, המשחק שראינו ממכבי חיפה אתמול היה בעיקר תולדה של לחץ עצום ואפילו פיק ברכיים ביותר מדי דקות, מה שלדעתי שיחק תפקיד משמעותי הרבה יותר מכושר גופני (גם הפועל תל אביב לא בדיוק באה טרייה למשחק הזה).

ועל כל הנאמר למעלה - היה ברור לכולנו שזה יהיה משחק סופר קשה, והמיקום בטבלה לא באמת משקף את רמתה הנוכחית של הפועל תל אביב. נכון, לא האמנו שנראה משחק מהסוג הזה ובעיקר מחצית שניה כל כך רעה, אבל לא היה אוהד אחד של מכבי חיפה שהיה שקט לקראת המשחק הזה - וכפי שראינו אתמול, בצדק גמור. וסיימנו את המשחק עם הלשון בחוץ, בלי הדר וכבוד ובלי גינוני יוקרה, אבל עמדנו בלחץ והשגנו שלוש נקודות סופר סופר דופר חשובות. זו השורה התחתונה, החשובה ביותר, וכל עוד יזכרו וישכילו לטפל בדברים שנאמרו בשורות שבאו לפני זו התחתונה, יהיה בסדר.

אין מנוח ואין עצירה, שבת, מכבי פתח תקווה, עוד קרב אימתני, עוד משחק עונה. הנחת היסוד שלנו צריכה להיות שאף אחד לא יעשה עבורנו את העבודה, צריך להתנער ולתקן את הליקויים במשחק ההגנה ולהמשיך בפוקוס ונחישות אל עבר היעד הנכסף. אף אחד לא יעשה עבורנו את העבודה.

שבוע טוב וירוק לכולם!