ברקת: "הקהל איבד את האמון בהתאחדות"

בעלי ב"ש יצאה להגנת האוהדים. וגם: הביקורת של רוני לוי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.03.21 - 14:02
תחילת כתבה

בהפועל באר שבע טעונים בעקבות ההחלטה של אב בית הדין המשמעתי, עורך הדין ישראל שמעוני, שלא לאמץ את עסקת הטיעון שסוכמה בין המועדון לתובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, ולהרחיק את ז'וסוואה גם ממשחק אחד במסגרת הפלייאוף. בנוסף, בב"ש כעסו גם על ההחלטה להרחיק את חאתם עבד אלחמיד משני המשחקים הקרובים. "יש דין אחד למכבי ת"א ולמכבי חיפה ודין אחר להפועל באר שבע", טענו גורמים במועדון.

בנוסף, בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל שנערכה היום, בחרה בעלי ב"ש אלונה ברקת לציין את המצב הבעייתי עם השיפוט: "ציבור כל כך גדול של אוהדים איבד את האמון שלו בשופטים ובמוסדות השיפוט. תקופת קורונה ואוהדים מפגינים נגד החלטות הזויות ולא רק נגד החלטות שלהם. כששחקן שלנו אומר לשופט שיפוט בושה אתה מצפה ממנו לא להגיב ושהאמוציות לא ישתלטו עליו".

באר שבע, לצערה, גם לא יכולה להתנחם בהצלחה מקצועית והלחץ ניכר. הניצחון של הפועל קריית שמונה על מכבי פתח תקווה אמש (רביעי), הוביל להבנה בבירת הנגב שרק ניצחון בראשון נגד פ"ת ישאיר סיכוי גבוה לסיים את העונה בפלייאוף העליון. רוני לוי עדיין לא זכה לסגל מלא מאז מונה למאמן וגם במשחק המכריע הוא יחסר שחקנים משמעותיים רבים: ז'וסוואה, אלחמיד ומרסלו מלי ייעדרו בשל הרחקה, ומריאנו בריירו, אור דדיה ושון גולדברג סובלים כל אחד מפציעה.

בינתיים, רוני לוי לא עבר לסדר היום על היכולת בהפסד להפועל תל אביב. באסיפת וידאו ארוכה הקרין המאמן לשחקנים פעולות במגרש, בהן נראו חלקם אובדי עצות. "הייתם רכים ובלי אנרגיות, ככה אי אפשר לשחק כדורגל", אמר המאמן בכעס והוסיף: "זה היה משחק שיכול היה לסדר לנו את הפלייאוף העליון".

בנוסף, מאמן באר שבע פנה באופן אישי לתומר יוספי וגער בו: "לא יכול להיות שאבו עביד נוגח לבד כשאתה יודע שבמצבים נייחים אתה שומר עליו". ליתר השחקנים הוסיף בטון תקיף: "זה כבר שבוע שני שאנחנו מקבלים שער במצב נייח. זה לא יכול לקרות". אחרי האסיפה וכדי כנראה להפחית את המתח ערכו הצוות והשחקנים ערב גיבוש.

בחזרה למשחק עם המלאבסים. בבאר שבע יודעים כי כישרון לא יביא שלוש נקודות במשחק הקרוב, אלא "לב ונשמה". בשל חסרונם של אלחמיד ודדיה, לוי מתלבט אם לפתוח עם דוד קלטינס או עמית ביטון בעמדת המגן הימני, אבל צפוי לתרגל גם מערך של שלושה בלמים כשביטון ישחק לצידם של לואי טאהא ומיגל ויטור. מרואן קבהא הגביר את קצב האימונים ועבר בדיקות נוספות. אם מדד הברזל יעלה בבדיקות הנוכחיות, הוא ישוב לסגל.