תל אביב ירוקה: המנצחת האמיתית של הדרבי

היה עימות, ועוד איך היה. אם חיפה תהיה אלופה, התיקו יזכר יותר מההוא בו מכבי חשבה שלקחה תואר עד שזהבי האדום הגיע לטדי. עכשיו מתחיל הכיף הגדול. עמנואל רוזן מסכם

עמנואל רוזן
עמנואל רוזן  21.03.21 - 09:50
תחילת כתבה

"הזמנתי את מכבי ת"א לעימות הערב בבלומפילד. לצערי היא הסכימה". לא מצטער על הציוץ הזה. מודה שחתמתי עליו שעה לפני שריקת הפתיחה ושעה ורבע לפני הגול של עומרי, שהיה כמובן מופת של כדורגל מעולם אחר. למה ציפיתם? גם אוהד הפועל, גם 0:15 במאזן, גם מי אנחנו שנעצור את הרצף שלהם וגם ובעיקר כל הסקרים אומרים ששוב היא מנצחת. היה עימות, ועוד איך היה. ביבי ברח, אבל קלינגר לא. גבירותי ורבותי, מהפך. תל אביב ירוקה.

מתי ידעתי שהופענו למשחק? כשאבו עביד, בצעד חסר אחריות, דחף את טב"ח אל הדשא. אני כמובן מבין אותו. מאז יוסי אבוקסיס, לא היה בליגה שחקן מעצבן יותר מטל. אבל מה שבאמת חשוב: בגלגול החדש שלה, הפועל ת"א הפכה מפרודיה לקבוצה. קצת חוצפה, טיפה מנהיגות ובעיקר בן ביטון ואייבינדר הביאו איתם גם את המזל ויחד איתו נקודות ואת הדבר הזה שנקרא "גולים". אם הליגה מתחילה בינואר, הפועל ראש בראש מול לוזון על פלייאוף עליון.

הפועל לא תרד. הצעה ידידותית לכפר סבא ולבני יהודה מתחת לקו: אל תבנו על השכנה שלכם, שכרגע מעליו. היא תישאר כי ברגע הנכון והאחרון הבינו מי שהבינו בחודורוב שכדי למנוע חורבן בית שני, צריך ניתוח ולא טיפול קוסמטי. המון קרדיט לקלינגר ולמנכ"לית פרידמן שבאה מ"הבימה" ואולי לא הבינה בכדורגל אבל כן במוסדות שחושבים שרק השם יציל אותם. רציתי להגיד שפתאום אני נורא רוצה עוד דרבי, אבל נזכרתי בגביע ובסקרים. אז אולי עדיף שלא.

אז ליגת קורונה הגיעה לשלבי ההכרעה שלה. אם חיפה תהיה אלופה, התיקו הזה יזכר יותר מההוא בו מכבי חשבה שלקחה לנו תואר עד שזהבי האדום הגיע לטדי. ואם זה יקרה, אולי סוף סוף יענקל'ה יסלח על הנבדל הפסיבי של גילי לנדאו. בכר, אנחנו את שלנו עשינו. הפסדנו לכם פעמיים במשחקים הכי טובים שלנו העונה ועצרנו את ואן לוון. תעזרו לנו לשמוח בתיקו.

מילה אחת לתום העונה הרגילה: אשדוד מרגשת, בית"ר מביכה, לוזון תותח. הכיף הגדול מתחיל עכשיו. עם הקהל. תודה לביבי, תודה לאלברט בורלא. מצידנו נדאג לצבוע באדום גם את המשחקים המבעסים בפלייאוף של ישראל השניה. ובגביע. בתנאי שנעבור את כפר שלם בשלום. הסקרים אומרים שכן, אבל אתם זוכרים גם מהם הם אמרו לפני הדרבי.