הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סילבס: "אנחנו צריכים להיות מודאגים"

מאמן חיפה התאכזב אחרי חדרה. קורצקי: "המשימה - הישארות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.03.21 - 22:32

הפועל חדרה השיגה הערב (שני) שלוש נקודות משמעותיות לקראת פתיחת הפלייאוף התחתון. החניכים של מנחם קורצקי הציגו כדורגל משוחרר בדרך ל-1:3 מרשים על הפועל חיפה. אבל היה גם צד מאוכזב הערב, והוא הגיע מכיוונה של מאמנה של האורחת, חיים סילבס.

"דיברנו על זה כל הדרך עד למשחק, אבל זה לא היה נראה שעשינו את הסוויץ' כמו שצריך", פתח המאמן המאוכזב, "באנו מפונקים למשחק הזה ולא הבנו לקראת מה אנחנו הולכים. הגול שספגנו עשה את העבודה קלה יותר עבור חדרה".

סילבס לא הסתיר את חוסר שביעות רצונו מהיכולת של שחקניו. "משחק רע שלנו, עוד יכולנו לחזור אבל לא היינו חדים בחלק הקדמי ולא באחורי וזו התוצאה", אמר והוסיף, "בוודאי שאנחנו צריכים להיות מודאגים, כולם, כשאין תוצאות טובות זה יכול להידרדר ומצד שני אפשר לתקן את זה. צריכים להיות יותר צפופים ויותר עם לב, אלו דברים שהיום לא עשינו".

זה לא סוד שהפועל חיפה נמצאת בתקופה לא טובה, כשהניצחון האחרון שלה היה לפני חודש. במצב שכזה, עתידו של המאמן האדום חזר לסדר היום. "זה בסדר שמדברים על העתיד שלי - זה בצדק אם אנחנו מפסידים, זו האחריות שלי לפני כולם", אמר סילבס, "המשחקים לא צריכים להיות טובים בשבילי אלא בשביל הפועל חיפה, בשביל שנגמור את העונה בצורה טובה ונבנה פה משהו טוב ונגיע לשיאים והקהל שלנו יהנה".

מי שסיים את הערב הזה עם חיוך גדול הוא מנחם קורצקי. המאמן שהגיע לחדרה בסוף ינואר מוביל את המועדון להישארות בליגה לעונה נוספת. כזכור, כשהגיע לקבוצה היא היתה מתחת לקו האדום, ואחרי שצבר 18 מ-27 נקודות אפשריות נראה כי אפשר להתחיל לנשום לרווחה.

"היה הרבה מתח בחדרה לאחרונה", פתח המאמן המנצח, "הקבוצה עושה תוצאות טובות, אבל היכולת בכדורגל לא באה לידי ביטוי והיום השחקנים נתנו הצגה. יש פה פוטנציאל עצום, אני מאוד מאושר בשבילם, הם מחויבים".

קורצקי התייחס לתוצאות החיוביות בשבועות האחרונים. "התכוננו לכל משחק כאילו הוא האחרון שלנו, הצלחנו לעשות את התוצאות שרצינו. אנחנו רוצים להבטיח את ההישארות - זו המשימה".

אחד המצטיינים של הערב (שער ובישול), מקסים פלקושצ'נקו, לא חסך במחמאות למאמנו. "רואים איך אנחנו משחקים", אמר הקשר והוסיף, "נראינו מצוין וכבשנו 3 שערים. יש אנרגיות חיוביות ומקווה להמשיך כך ולסיים כך את העונה".

לסיום, התייחס הקשר למשחק האמוציונלי מול הקבוצה ממנה עלה לבוגרים: "גדלתי בבית עם ערכים הפועל חיפה, עם כבוד, ולכן לא חגגתי. אבל שמח על הגול והבישול".