"השער של שחר מול מכבי ת"א היה חוקי"

אחרי חודש: באיגוד חידדו את חוקי הנבדל לאור מספר מקרים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.04.21 - 21:00
תחילת כתבה

חודש אחרי שמכבי ת"א גברה 0:2 על הפועל חיפה באופן מעורר מחלוקת, בוועדה המקצועית של איגוד השופטים מודים שהשער שכבש עידו שער נפסל שלא בצדק וריעננו את חוקי הנבדל.

באיגוד כתבו כי "שחקן ההתקפה (גאנם) שהיה בעמדת נבדל נמצא מרוחק באופן סביר בעת שהשחקן המגן משחק בכדור וזאת מבלי לאתגר אותו אל הכדור ומבלי לבצע פעולה מובהקת המשפיעה על יכולתו של השחקן המגן לשחק בכדור – אין עבירת נבדל".

עוד חודד לצוות השופטים כי "אין די בכך ששחקן התקפה נמצא בעמדת נבדל מאחורי שחקן הגנה ולכאורה מושך תשומת לב, כדי להחליט על עבירת נבדל. הקריטריון המרכזי להחלטות באירועים מסוג זה הינו המרחק בין השחקנים, בעת שהשחקן המגן משחק בכדור ולא בעת המסירה לשחקן התוקף".

"לעניין זה, מגע פיזי בין השחקנים ועד מרחק של נגיעת יד יחשב כעבירת נבדל. מרחק גדול מכך וסביר לא יחשב כעבירת נבדל. כמו כן, יש לוודא שהשחקן התוקף לא מבצע תנועה/פעולה מובהקת המאתגרת את היריב לכדור ומשפיעה באופן מובהק על יכולתו לשחק בכדור".

ובחזרה למשחקי הפלייאוף: ממסקנות ועדת השופטים בליגת העל עולה כי בניגוד לטענות של הפועל כפ"ס, קיזיטו הורחק בצדק מול בית"ר (3:1). בנוסף, שופט המשחק קיבל גיבוי על שלא הוציא צהוב שני לאופיר קריאף. עוד עולה כי ק"ש קופחה מול אשדוד כשלא נפסק לזכותה כדור עונשין מ-11 מטרים.