ורד: "אני מתבייש. זה היה משחק נפל"

קפטן בית"ר במונולוג אחרי ההפסד לנתניה: "היינו חסרי אונים, אני חושב שזה המשחק החלש ביותר שלנו העונה. אני נסער". אטפלד: "היינו ראויים לניצחון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.04.21 - 22:11
תחילת כתבה

קרב ה"צמרת" של הפלייאוף התחתון הסתיים בניצחון מינימלי, אך חשוב של מכבי נתניה על בית"ר ירושלים. גבי קניקובסקי קבע 0:1 אחרי דקה וחצי והעניק ליהלומים הרבה שקט בשלבי הסיום של העונה. הקבוצה מהבירה 9 נקודות מהקו האדום.

בצד המפסיד, מי שפתח במונולוג כואב היה קפטן הקבוצה, עידן ורד: "משחק חלש ונרפה. הפסדנו כל תאקל. היינו חסרי אונים, אני חושב שזה המשחק החלש ביותר שלנו העונה. אנחנו לא מחויבים. קל להאשים את רוני לוי, סלובודן דראפיץ' ואת יוסי מזרחי, אבל זה לא הם. זה אנחנו, מהקפטן ועד לכולם. אני מתבייש בעצמי. זה היה משחק נפל, אני נסער, עצבני ופשוט אי אפשר להמשיך ככה".

הקפטן המשיך בכנות והתייחס לבעיות של הקבוצה. "אני קפטן אומנם, ורוב האש מופנית אליי. אני צריך לתת 100% ולהיות טוב יותר, אני נותן 110% כל משחק וכנראה שזה לא מספיק", אמר ורד והוסיף, "צריך לעשות פה שינויים. יש לנו בוס טוב והנהלה מצויינת. בית"ר ירושלים חשובה יותר מכל שחקן ומאמן, זה לא מתאים למועדון הזה להיראות כך ולא מגיע לקהל שמגיע לו יותר".

ורד המשיך: "היו לי שיחות עם בעל הבית שאמר שהוא מרוצה ממני מאוד ושזו הרוח שאנחנו צריכים במועדון. אני בן 32, קפטן ורץ 12 ק"מ בכל משחק. הוא דיבר איתי על הארכת חוזה, אבל עוד לא ישבנו על זה. קודם כל צריך להישאר בליגה, להיות טובים ואז לדבר על מי ישאר. לא אני ולא אף אחד אחר בטוחים פה עם איך שאנחנו נראים".

לסיום, התייחס הקפטן למצב ההישארות של הקבוצה בליגה. "ברור שלא הבטחנו הישארות. אנ בהלם שאני עומד פה ומדבר על זה, אבל זה המצב. אנחנו לא מספיק טובים ולא מספיק מחוייבים - זה א'-ב' בכדורגל", אמר ורד והוסיף לגביי הקללות מהקהל, "לא יכול להיות שיקללו את עלי מוחמד. מותר לבקר אבל לא בצורה הזו, הוא עולה פצוע ורץ הכי הרבה. אם הייתי בקהל הייתי שורק בוז לכולם".

מאמן הקבוצה, יוסי מזרחי, התייחס גם הוא להפסד המאכזב. "משחק רע מאוד שלנו. נתניה היו הרבה יותר אגרסיביים ורצו יותר. הם היו ראשונים לכל כדור והקבוצה שהגיע לה גם ניצחה בסוף", אמר מזרחי והוסיף, "בכל המשחקים שלנו ספגנו מוקדם. היה קשה לרדוף ולהבקיע מול קבוצה טובה, מאומנת ולוחצת. אבל לא יכול להיות שבית"ר ירושלים לא תגיע למצב ליד השער למשך משחק שלם".

המאמן המשיך והסביר מה קורה בקבוצתו. "אף אחד לא מרוצה. בכדורגל צריך לרוץ ולהיות אגרסיביים. לא עשינו כלום בכל הפרמטרים האלו וכשלא עושים לא מנצחים". על המשחק הקרוב מול בני יהודה אמר מזרחי: "זה עוד 8 ימים, כל משחק בפלייאוף התחתון צריך לנצח. בני יהודה קבוצה טובה מאוד ואם נשחק כך התוצאה תהיה לא טובה. עברתי את כל הסרטים בכדורגל והכל יכול להיות".

מכבי נתניה רשמה ניצחון ראשון בפלייאוף התחתון אחרי שלושה משחקים, ומי שנשם לרווחה יותר מכולם הוא המאמן, ריימונד אטפלד. "אני מרוצה מהתוצאה. השער המוקדם היה התוכנית שלנו לניצחון", פתח ההולנדי והוסיף, "הטקטיקה היתה ללחוץ עליהם וזה הצליח. שלטנו והיינו יציבים לאחר מכן. אני חושב שהיינו ראויים לשלוש הנקודות".

מעבר לתוכנית המשחק ההתקפית, המאמן היה מרוצה דווקא ממשחק ההגנה של קבוצתו. "זה משחק שני ברציפות בו אנחנו לא סופגים". אטפלד התייחס לאיש שהביא לו את שלוש הנקודות הראשונות בפלייאוף, גבי קניקובסקי, שכבש את שערו השמיני העונה: "יש כאלו בקבוצה שכובשים, אבל אנחנו צריכים שכולם בקבוצה יכבשו. גדי הוא כמו שועל - מתגנב פנימה".

המאמן התייחס לעתידו, ונראה כי להולנדי צפוי קיץ מעניין. "לא חתמתי על חוזה חדש כי לא הוצע לי אחד. אני חופשי ויכול ללכת לכל מקום שאני רוצה". כשנשאל האם יהיה מעוניין להמשיך במועדון ענה: "אני יכול לקחת בחשבון רק מועדונים שיציעו לי חוזה, אני לא יכול לשקול הצעות שלא על השולחן שלי".

גבי קניקובסקי, שקיבל שלל מחמאות ממאמנו, התייחס גם הוא לעתידו במועדון: "זה לא תלוי בי יותר מדי. כל אחד רוצה לשאוף הכי גבוה, להגיע הכי רחוק ולממש את הפוטנציאל. אני אוהב את המועדון ואסיר תודה כלפיו. מקווה שיהיה בסדר".