$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כמעט הגיע להפועל, נבחן בפ.ס.וו: אדוארדו גררו שלא הכרתם

נשא על גבו את משפחתו אחרי שאביו נכנס לכלא, הושעה לשישה חודשים מנבחרתו עקב תקרית חמורה, נבחן באיינדהובן וכמעט הגיע לישראל דווקא לאדומים מת"א. החלוץ הגיע לארץ במטרה להילחם על עתידו ולעזור למשפחתו. הצד האחר של חלוץ מכבי תל אביב

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  12.04.21 - 11:27

שחקנים מתחלפים, אנשי צוות משתנים אבל יש דבר אחד שנשאר קבוע במכבי ת"א בשנים האחרונות וזה המחשבה קדימה. בכל שנה הצהובים מנסים את מזלם כשמנחיתים כישרון זר צעיר למחלקת הנוער, וזה גומל לה מצידו עם יכולת נהדרת. מאוויס צ'יבוטה, לנרי קהינדה ו-וויליאם אגדה להטו בקרית שלום, אבל בסופו של דבר אף אחד מהם לא הצליח לפלס את מקומו לקבוצה הבוגרת של הצהובים.

גם במקרה אדוארדו גררו, הצהובים שוב הלכו על הריטואל הקבוע, אך הפעם צירפו זר מסוג אחר, אדוארדו גררו הפנמי, שנחשב לאחד מהשחקנים הכשרוניים בארצו, אך גם זה שיש לא מעט סימני שאלה לגבי הקריירה שלו.

למה החלוץ בן ה-21 הוא בגדר תעלומה? בעיקר בגלל רכבת ההרים שעבר בקריירה הכל כך קצרה שלו, לפני שהגיע לישראל. תקרית אלכוהול במלון, הופעת הבכורה בנבחרת הבוגרת ומבחנים באיינדהובן הם רק חלק מהרזומה של החלוץ. רגע אחרי שכבש את אחד מהשערים החשובים של מכבי ת"א העונה: הכירו את סיפורו האישי של החלוץ הפנמי.

בית הספר של החיים
אדוארדו גררו התחנך במחלקת הנוער של CD אוניברסטיאריו, מהמועדונים המובילים בפנמה. מהרגע הראשון הוא נתפס כאחד מהשחקנים הבולטים במחלקת הנוער בקבוצתו, שהבינה שיש לה משהו מיוחד ביד. מה שהרשים בגררו היה הוורסטיליות שלו. מדובר בחלוץ פיזי שיכול לשחק כ-9, אך גם בכנף השמאלי.

"הוא היה אצלנו במועדון מגיל 7. הוא היה השחקן הטוב ביותר בכל קבוצת גיל בה היה", חוסה קמארנה, הג'נרל מנג'ר של אוניברסיטאריו, מספר לערוץ הספורט, "מדובר בשחקן טכני ומהיר שגרם למאמני הנבחרות אצלנו מהר מאוד להבחין בו. יש לו בעיטה חזקה וחוש לשערים, זה משהו מולד".

לצד היכולת הטובה, במועדון הפנמי ידעו שכדי למצות את הכישרון הגדול שטמון בגררו, עליהם לעשות הכל כדי לאפשר לו להתרכז רק במה שקורה על הדשא, מה שנחשב למשימה בפני עצמה, כמו אצל לא מעט כשרונות ממרכז אמריקה. "מדובר בילד טוב ובוגר בגילו", קמארנה הסביר, "אבא שלו הסתבך בפלילים משאדוארדו היה ילד וכעת מרצה כעת עונש מאסר. כתוצאה מכך, אדוארדו שימש במשך כל הילדות שלו כדבק המחבר של המשפחה. הוא מאוד קשור לאמא שלו ותומך בה כלכלית, כך שהכדורגל מהווה המוצא האחרון של המשפחה וזה שהיא מתבססת עליו. יש לו אופי מאוד חזק והוא יודע לנטרל את עצמו מרעשים. אדוארדו צנוע ומשחק כדורגל כדי לסדר עתיד טוב יותר למשפחה שלו".

"אמא היא כל החיים שלי", גררו סיפר לתקשורת הפנמית לאחר החתימה במכבי ת"א, ,היא מייעצת לי ומלווה אותי בכל החלטה שאני לוקח. היא תגיע להיות איתי בישראל".

הסימון ככישרון בפנמה לצד ההשעיה מהנבחרת
אחרי ששיחק בנבחרות הצעירות של פנמה, הגיע רגע השיא של גררו. במסגרת קמפיין מוקדמות אליפות העולם עד גיל 17 הוא כבש 4 שערים לזכות פנמה, מה שלא הספיק לה להעפיל מהבית של קונקאקאף. באוקטובר אשתקד הגיע עוד תקרת זכוכית שהוא ניפץ. גררו קיבל זימון ראשון לנבחרת הבוגרת ולקח את ההזדמנות בשתי ידיים, כשכבש במשחק ההכנה מול גרנדה. דווקא כשנראה היה שהוא עולה על דרך המלך, הגיע התקרית, שתלווה אותו גם בהמשך הקריירה.

במסגרת משחק חוץ של נבחרת פנמה עד גיל 21 מול ניקרגאווה, גררו עמד במרכזה של פרשה חמורה. 10 משחקני הנבחרת, ביניהם גררו, השתכרו במלון במהלך ההכנה למשחק, שמעו מוזיקה עד אור הבוקר, השחיתו ציוד בחדרים, שברו דלתות והשאירו זוהמה, במה שעורר הדים בפנמה.

"זה הציג את הנבחרת שלנו באור שלילי והפכו את פנמה לבדיחה", נכתב אז ב'פנמה אמריקה', אחד מכלי התקשורת המוכרים במולדתו. מאוחר יותר, ההתאחדות הפנמית החליטה להשעות לשישה חודשים את כל המעורבים במקרה, כולל את גררו. "זו התנהגות אסורה. השחקנים עישנו ושתו אלכוהול, במה שמהווה הפרה של הקוד האתי ולכן הם נענשו", נכתב בהודעה רשמית של ההתאחדות.

כמעט הגיע להפועל ת"א
לפני שהגיע למכבי ת"א, הבינו באוניבסיטאריו שכדי שגררו יתפתח ויתרכז בכדורגל, הצעד הנכון ביותר היא העברתו לקבוצה גדולה יותר. "הוא כישרון גדול ולכולנו היה ברור שכדאי שהוא יעזוב את פנמה", קמארנה מסביר, "הוא נסע למבחנים בפ.ס.וו איינדהובן ההולנדית והותיר רושם חיובי. הם רצו להחתים אותו, אבל הוא היה עדיין צעיר מדי ואמרו שימשיכו לעקוב אחריו".

אחרי שהמשא ומתן עם ההולנדים לא הבשיל להסכם, נוצר הקשר עם ישראל. גררו הוצע להפועל ת"א שאף התכוונה לזמן אותו להתרשמות, אלא שאז מכבי ת"א נכנסה לתמונה ואחרי תקופה קצרה של מבחנים, הצהובים בחרו לצרף אותו בהשאלה.

"אנחנו מקווים שהוא ילמד הרבה ויתרכז בכדורגל במכבי ת"א", קמארנה מחזיק אצבעות, "הוא כישרון גדול שיכול להגיע לרמות הכי גבוהות באירופה, אבל עליו לעבור שלב אחרי שלב. אין הרבה חלוצים בגובה שלו עם יכולות טכניות כמו שלו. הוא מסוכן מכל תפקיד בהתקפה. אני חושב שמכבי ת"א היא חממה טובה עבורו ועתידו עוד לפניו. הבנתי ממנו שהוא מאוד מרוצה בישראל והכל מעל הציפיות מבחינתו. אני מבטיח לכם שאתם תיהנו ממנו מאוד".

כעת גררו ינסה להצליח מחוץ למדינתו ולהשאיר מאחור את הצרות שרדפו אותו בפנמה. שם משפחתו בפורטוגזית משמעותו לוחם, ונראה שאין מתאים מזה כדי לתאר את הקריירה שלו. גררו נחת בישראל כדי להילחם בשביל משפחתו ואולי כדי לספק עתיד טוב יותר לו, לקרוביו (אותם לא ראה כבר שנתיים) וגם למכבי ת"א.