מחליף לרחמים? אלונה ברקת פנתה לאבי כליף

מאמן נבחרת הכדורגל אולמות מועמד. פשרה בין ב"ש לביטון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.04.21 - 18:55
תחילת כתבה

אלונה ברקת מעלה הילוך במציאת מחליף למנכ"ל אסי רחמים. הבעלים של הפועל באר שבע פנתה לאבי כליף, מאמן נבחרת ישראל בכדורגל אולמות. כליף בן ה-45 ניהל את הספורט במועצה אזורית מרחבים ולפני כן היה מנהלת מחלקת הנוער של המועדון. היום הוא משמש כמפקח משרד הספורט בדרום.

בנושא אחר, תפנית של הרגע האחרון בסוגיית עמית ביטון. אחרי שנראה היה שב"ש מנעה מהבלם לצאת להתרשמות, הושגה פשרה בינו לבין הבעלים אלונה ברקת באמצעות סוכנו, דודו דהאן. על פי הפשרה, ביטון יוותר על משכורת של חודש ובתמורה יורשה לצאת להתרשמות הדדית בקורטרייק. הוא היום (ראשון) לבלגיה, ואם ירשים, הוא יחבור לאקס מכבי חיפה טרנט סיינסברי.

כפי שנחשף באתר ערוץ הספורט, ביטון אמור היה לטוס היום לבלגיה, אך לאחר שכבר נתנה לכך אישור, הפועל באר שבע חזרה בה בסוף השבוע והחליטה שלא לאפשר זאת לבלם, והוא קיבל הודעה כי אישור היציאה מותנה בוויתור שלו על כל הכספים שהמועדון חייב לו עד לסיום העונה.

בעצת סוכנו, ביטון סירב לתנאי של המועדון, ביטל את הטיסה, אך כעת הושגה פשרה בין הצדדים. בבאר שבע הגיבו לדברים: "אנו מנהלים את ענייני המועדון מול שחקנינו ולא דרך התקשורת".

ככל הנראה, העונה של הפועל באר שבע לא תיגמר בהעפלה לליגה האירופית. הפער ממ.ס. אשדוד, העומדת במקום השלישי, עומד על תשע נקודות כשנותרו 18 בלבד בקופה - ומעבר לזה, היא עדיין ללא ניצחון אחרי ארבעה משחקים בפלייאוף העליון. ועדיין, המאמן רוני לוי העביר מסר לשחקנים כי הקבוצה תהיה ספורטיבית עד הסוף גם אם אין על מה לשחק.

אחרי שתי תוצאות תיקו, מחר תארח ב"ש את מכבי חיפה כשברור לשחקנים שכל תוצאה פרט לניצחון ירוק תוכיח שהם יקבעו את גורל האליפות בין מכבי ת"א לירוקים. לבקשת המאמן מנהל אצטדיון טרנר הסכים לאפשר לשחקנים להתאמן הערב באצטדיון.

כל שחקני הסגל יודעים שהם במבחן. חלקם כבר קיבלו מסרים שלא ימשיכו, אחרים בסימן שאלה. שון גולדברג שמסיים חוזה קיבל הצעה להמשיך אבל במשכורת נמוכה ולא מוכן לחתום. "בואו נסיים את העונה בטעם פחות חמוץ", נאמר בחדר ההלבשה. המאמן יבצע שני שינויים בהרכב. מרוואן קבהא ישוב על חשבונו של מרסלו מלי וסינטיהאו סולליך יפתח על חשבונו של תומר יוספי שיירד לספסל.

בעניין אחר, במועדון אישרו את מועמדותו של בירם כיאל עליה פורסם לראשונה בערוץ הספורט.

ההרכב המשוער: אוהד לויטה; אור דדיה, חאתם עבד אלחמיד, מיגל ויטור, שון גולדברג; מרוואן קבהא, מריאנו בריירו, ז'וסוואה; סינטיהאו סולליך, אלטון אקולטסה, שגיב יחזקאל.