הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אורן שטרלינג: "מי שעושה דברים כאלה, שיירקב"

מנכ"ל הפועל חיפה, החשוד בעבירות מין חמורות, פרץ בבכי במהלך מסיבת עיתונאים בה הוא דיבר על הפרשה: "היא אמרה לי שתעשה הכל כדי לעבוד איתי. נעשה ניסיון נקמני להפיל אותי"

גיל לוין
גיל לוין  26.05.21 - 12:00

אחרי תקופה ארוכה של הד תקשורתי והאשמות חמורות, אורן שטרלינג, מנכ"ל הפועל חיפה, החשוד בעבירות מין חמורות בהן אונס ומעשה סדום תוך סחיטה ואיומים במתנדבת במועדון, סיפק היום (רביעי) את גרסתו במסיבת העיתונאים שכינס והתייחס לפרשה. במהלך דבריו הוא פרץ בבכי. בין לבין השאלות מצד העיתונאים, נטען מהצד של שטרלינג שלא היו יחסי מין בינו לבין המתלוננת, גם לא בהסכמה.

"אין ספק שהישיבה שלי פה והסיטואציה שנקלעתי אליה זה משהו שאני לא מאחל לאף אחד", הוא פתח. "הכל התחיל בזה שהגעתי לחקירת משטרה שבו הטיחו בי דברים קשים. אני חושב שנתתי את הראיות החותכות לכך שיש פה משהו נקמני או ניסיון להפיל מישהו".

בהמשך נכנס שטרלינג לדברים יותר נקודתיים: "לגבי הטענה שהייתי איתה במלון, המשטרה החוקרת שואלת אותי על מספר טלפון אחר שיש לי, אין דבר כזה. בעימות כאשר שאלתי את המתלוננת מאיזה מכשיר התקשרתי, אם מהמספר שלי, היא אמרה כן. איך זה יכול להיות? השיחה האחרונה שלי הייתה ב-18:00 בערב. באירוע אחר היא טוענת שהיא נכנסה לתא שירותים, שאין להם מנעולים ואני פתחתי לה את הדלת. אז יש מנעולים, אי אפשר לפתוח מבחוץ. היא טוענת שהחזקתי את הנייד עם מספר הטלפון של אישתו של השחקן הנשוי. אמרתי למשטרה שאין לי את המספר שלה, משהו שאפשר לבדוק".

"ולהגיד שהורדתי את המכנסיים כאשר את הדלת מבחוץ אי אפשר לנעול? חדרי ההלבשה זה רכבת עם שחקנים וצוות. שאלתי אותה לפי מה שפורסם אם אי פעם תפסתי אותה עם השחקן הנשוי. היא אמרה לא. אמרתי לה 'אז איך אני יכול לדעת?'. היא סיפרה רק לחברה אחת טובה, אז איך אני יכול לדעת. נניח שראיתי אותו נכנס לחדר, מישהו יכול לדעת מה קורה בחדר הזה?".

"ביום שפרסמנו מודעת דרושים שהעליתי לקבוצת הניו מדיה, אז לא מישהי אחרת הציעה אותה כמו שהיא טוענת. היא ישר אמרה שהיא רוצה לעבוד. אני רשמתי שמחפשים עובדים ולא מבלבלי מוח. יום לפני התלונה אני רואה בקבוצת המדיה כמה דברים שהיא מתלוננת. אמרתי לה לדבר איתי, היא התחילה בזה שלא יכול להיות שהיא לא מקבלת כרטיסים למשחקים. אמרה שיש הרבה בלאגן, צריך מישהו שינהל את מחלקת המדיה. אמרתי שיש מגבלות, הסברתי לה את זה. היא אמרה שהיא תעשה הכל כדי לעבוד איתי. איך יכול להיות שבחורה שטוענת שעברה סחיטה ואונס תישמע ככה בשיחת טלפון ואפילו תנסה לסחוט אותי? כולכם שמעתם את זה, איך היא נשמעת. זה יום לפני הגשת התלונה. ויש עוד ועוד ועוד, הראש שלי בבלאגן".

בהמשך הגיב שטרלינג לשאלה מכיוון התקשורת ואמר: "זה לא קל לאף בן אדם הכי חזק שיש, ואני מגדיר את עצמי כאיש חזק למי שמכיר אותי. לא קל להיקלע לסיטואציה כזאת של האשמות חמורות. אני שם את עצמי בצד ורואה האשמות כאלה, זה מצמרר. אנשים שמים עליי אזיקים. אני לא מאחל לשונאים שלי את ההרגשה הזאת. מי שעושים דברים כאלה, שיירקב. יש לי בנות, זה דברים חמורים, בחיים שלי לא הייתי עושה דברים כאלה. מה שהיא עשתה לי... לאישתי, לילדים שלי, לאבא שלי.... לא מאחל לאף אחד".

עורך הדין המייצג אותו, רענן עמוסי, אמר: "אתייחס בתמצית כמי שאחד שלא מאמין בחשיפה של חומרי חקירה. חקירה צריכה להתקיים בחדרי חקירות ורק שם בלבד. לצערנו ההד הציבורי בעיקר לאנשים ציבוריים חורצים מדינה עוד לפני שמוגש כתב אישום. המתלוננת מסרה עדות בראיון טלוויזיוני ולא שאלו שום שאלה, רק מה היא עברה ומה חוותה, שום הטחה של ראיות אובייקטיביות. מי שחווה אירוע כזה יודעת בדיוק את המועדים ולא תבוא למסור גרסה משתנה באופן משמעותי, ותאמר 'אולי טעיתי'. אנחנו עוסקים בדיני נפשות. זה דבר אכזר".

תגובתם של עורכי הדין משה גלעד וזיו גלעד, המייצגים את המתלוננת: "ראוי לו לחשוד בעבירות מין חמורות ואף מצמררות כדברי החשוד עצמו שיישאר עמוק בתוך ביתו וינהל את מאבקו משם מול המשטרה בחקירתו ולא במסיבות עיתונאים. אני לא מתכוון להתפלמס עם החשוד, יחצניו, עורכי דינו וכולי רק אומר שמרשתי נתנה תשובות מלאות למשטרה ודי לחכימא ברמיזה". עורך הדין של המתלוננת ביקש מהיחידה החוקרת להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ לשטרלינג.

כזכור, אמש נרשמה התפתחות דרמטית בפרשת המין בליגת העל, כאשר לערוץ הספורט נודע כי שטרלינג סירב לעבור בדיקת פוליגרף. במהלך החקירה טען כי אין לו בעיה לעבור בדיקה כזאת, אך לאחר מכן התנגד לאחר שהתבקש על ידי יועציו לקיים אותה. מנגד, כאשר נשאלה המתלוננת ביחידה החוקרת אם תסכים להיבדק ולאמת את גרסתה בפוליגרף - זאת נענתה בחיוב.

כמו כן, אחרי שתיקה ארוכה בת כמעט חודש ימים, הפועל חיפה פעלה אמש לראשונה לחקירה המתנהלת נגד שטרלינג והודיעה: "אורן שטרלינג ייצא לחופשה החל מהיום (יום שלישי)". במועדון המתינו לסיום מעצר הבית של שטרלינג שהגיע לקיצו היום ושיגרו אליו מכתב השעיה. כמו כן, התבקש שטרלינג שלא להגיע יותר אל קריית חיים או ליצור קשר עם מי מתוך המועדון.