הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שועה נשאר בבית"ר, הגדולות רוצות את דוד"

בכר, נחמיאס, דהן, רפאלוב וגם הנבחרת. צפו בדודו דהן מדבר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.06.21 - 18:00
תחילת כתבה

עושה סדר: דודו דהאן, סוכן השחקנים, שחקן עבר בעצמו למי ששכח, הפך לאחת מדמויות המפתח בכדורגל הישראלי של השנים האחרונות - וכמו תמיד, הוא איש שמעניין לשמוע, רב תגליות וסיפורים. בראיון נרחב ל'מגרש פתוח' הוא חשף פרטים על שחקניו: דין דוד, דן ביטון, אורי דהן ועוד ועוד. הסוכן עושה סדר בנוגע לשחקנים שעשויים לתפוס כותרות בקיץ.

ברק בכר
"ברור שהיו דיונים וחילוקי דעות, מן הסתם, אבל מהרגע הראשון לא היה ספק על הרצון של ברק להמשיך וברצון של חיפה להמשיך. זו הייתה עסקה שקל לעשות. מה ההיגיון סביב חוזה לעונה? כשמגיעים למו"מ צד יושב מול צד, ועשיתי את זה לא מעט פעמים בחיים. גם הם וגם אנחנו דיברנו על שנה, לכולם היה ברור, ולכן סימנו על זה 'וי' והמשכנו האלה לדברים היותר בעייתיים".

ההיגיון? אני חושב שגם אם מאמן או שחקן חותמים לשלוש-ארבע שנים והצדדים לא רוצים בתקשורת הזאת - אז נפרדים. בב"ש היה חוזה לארבע שנים וכשלא הסתדר ידענו לצאת ולוותר, הלכנו לבית אחר בחצי כסף. האורך של החוזה זה לא האישיו, הנדבר המרכזי זה שברק בכר רוצה להמשיך בחיפה", הבהיר הסוכן. "הוא רואה שליחות, אפשרות לשושלת, אתגרים. אם שנה שעברה האתגר היה אליפות, השנה זה אירופה ועוד אליפות. זאת המטרה של ברק ושל חיפה מהשיחות שהיו לנו, הוא הולך בגדול על הכל".

"אני חושב שספורטאי שלא שואף לכבוש יעדים הוא ספורטאי מוגבל, שלא יכול לבצע ביצועים טובים. ברור שהוא רוצה להתקדם", המשיך הסוכן. "הוא חושב שהוא רוצה להיות בחיפה בזמן הזה, למשפחה שלו טוב, לצוות שלו טוב, יש לו חיבור מצוין עם הבעלים, עם ההנהלה, יענקל'ה, הקהל ואפילו עם התקשורת - שזה לא קל בחיפה. המו"מ? ברק עושה את העבודה שלו, אני עושה את העבודה שלי, זאת החלוקה גם עם המאמנים וגם עם השחקנים".

תקרת הזכוכית של ברק בזירה הבינלאומית? "לצאת מהליגה הישראלית זה קשה, אבל ברק ייחודי, טיפוס אחר, הוא מאוד מתאים למנטליות האירופית. ברק מתעסק בלאמן, זה מה שהוא עושה, שונה מהמאמנים בארץ. הוא איש של עשייה נטו, משאיר את הדיבורים והבנייה והמו"מ בצד, אני חושב  שהוא המאמן היחידי שלא מדבר עם סוכנים. בקטע הה הוא מאוד מתאים לחו"ל, בוודאי לצד הידע. אני חושב שהוא מאמן בכל רמה, אבל זה יקרה כשהוא יהיה מוכן. כששחקן יוצא זה יותר קל, הם בדרך כלל צעירים ורווקים, כשמאמן יוצא זה השלכות אחרות. יש לו ביקוש כבר עכשיו, הבחירה להישאר הייתה שלו, אני אחריו".

רמי גרשון
"היה לזה סוף נהדר, הוא שיחק במשחק היסטורי, משחק אליפות, 90 דקות. הוא חלק מההיסטוריה של מכבי חיפה, יירשם בספרים, וזה מגיע לו. הוא עשה ויתור אדיר, על המון כסף, הוא שחקן מצוין וזה מגיע לו על התקופה הקשה שעבר. וזה גם מגיע למכבי חיפה, ליהנות ממנו, היו הרבה ציפיות. אני שמח על החיבור עם הקהל, רמי זה לא עוד שחקן עבורי, כשאני מסתכל עליו אני רואה ציון דרך. צרם לי כל מה שקורה בחיפה מאז שחתם, בסוף המשחק התלבטתי בשביל מי אני יותר שמח - בשביל ברק או בשביל רמי".

"לברק לא היה שום משקל, לי גם, היחידי שהיה לו משקל זה רמי גרשון. מי שקובע מי ישחק זה השחקן, לא המאמן", הוסיף דהן. "רמי יודע להכיל שהוא לא נספר, יש לו סבלנות, הוא איש מיוחד ובשביל זה הוא הגיע לכל מה שהגיע בקריירה. אני לא יודע כמה שחקנים בישראל עשו שלוש אליפויות בשלוש מדינות שונות. יש לו אופי, מוסר, מנטליות, חינוך מהבית".

טאלב טוואטחה
"אני ראיתי אותו חוגג, אם תראי את הריצה בסיום - טאלב הוא זה ששפך את המים. נכון שרצינו יותר וחשבנו יותר, זה לא מה שטאלב רצה כשהוא חזר לחיפה, אבל לכל שבת יש מוצאי שבת. לכל עונה פחות טובה, יש עונה יותר טובה. ימים יגידו".

ירדן שועה
"מבחינתי, כל שחקן מתוך 300 השחקנים שאני מייצג צריך לצאת לאירופה - אחרת איזה מן סוכן אני. שועה הוא שחקן בית"ר, הוא לא הולך לאף מקום, הוא ישחק בבית"ר. אם יהיו התפתחויות מעבר לים, כמובן שננסה ונפעל ונערב את מי שצריך. כרגע זה לא על הפרק, הוא בן 21 בסך הכל, עשה עונה טובה מאוד, הוא מתחיל להמריא ואני מקווה שהקהל של בית"ר הוא ייתן להם הרבה שיחות לחגוג. יש לו חוזה, הוא לא שחקן שבית"ר רוצה לשחרר אותו, המאמן החדש ראה ואוהב אותו, כולם מחזיקים ממנו. אם אלי אוחנה, גדול חלוצי ישראל, אומר שמדובר בשחקן יוצא דופן - צריך להקשיב לו".

"התעניינות? אני לא רוצה להוסיף, את הכסף סופרים במדרגות. יש לא מעט שחקנים טובים שאני קורא עליהם כותרות ובסוף מישהו אחר שאף אחד לא מדבר עליו יוצא ראשון. לא אבנה ערים וגבהות על ספקולציות".

דין דוד
"דין במשך שנתיים או שלוש הוא אחד המלפפונים הכי חזקים בתקופה הזאת. בכל שנה אני מקבל הצעות מכל הקבוצות הגדולות. אני חושב שהגיע זמנו באמת לנסות דברים אחרים, אבל התשובות אצל הבוס ג'קי. יש פניות מכל הקבוצות הגדולות בארץ לגביו. צריך להפנות את השאלה לג'קי, הוא מנהל את העניינים האלה. הוא בשל וזה מגיע לו, הוא בן 25 ומגיל 18-19 הוא בהרכב של אשדוד. חו"ל? אנחנו פתוחים להכל. תמיד שיש טורניר גדול כמו היורו, השוק פחות אטרקטיבי, התאריכים זזים, כי כל קבוצה חולמת לתפוס איזה להיט מאיסלנד או פינלנד. זה תמיד מאט את השוק".

עידן נחמיאס
"אפשר להגיד שלא יישאר בק"ש, הוא עשה המון שנים שם, תרם הרבה, עשה עונה הרואית. הרבה שנים לא ראיתי בלם שמשחק כל כך הרבה, נותן מספרים שלא רואים כבר, זה נהדר לראות. נחמיאס בגיל וזמן לעזוב ולהתקדם, זה לא סוד שהקבוצות הגדולות כן פנו והן רוצות, אף אחד לא מסתיר את זה. מדברות גם עם איזי, יש נושא השבחה, כמובן שאנחנו מדברים עם קבוצות בחו"ל גם. מאמין שבקרוב תשמעו חדשות לגביו".

אורי דהן
"שחקן מוכשר, בסגל נבחרת ישראל, בלם העתיד של הכדורגל הישראלי. גם אתו יש דין ודברים, אבל אתו אין לחץ כי הוא בן 21. לא יקרה כלום אם יישאר בק"ש".

בירם כיאל
"הוא באמת עשה משהו יוצא דופן, לא רק עבורו ועבור סכנין, אלא בשביל כל המגזר. אני זוכר שחתמנו ויצאנו מהמשרד של חאלד דוכי, היו זיקוקי, זה היה כמו יום העצמאות. יש לו סעיף שחרור, לא סתם שמנו אותו, בגילו - יכול להיות שהוא ירצה להתמודד על אליפות. זה עניין שלו והוא יצטרך להחליט, אנחנו מחכים למוצא פיו. דעתי? אני אמרתי למי שצריך".

הנבחרת
"בגלל שהמאמן ווילי הוא זר, אנחנו צריכים להיות יותר סלחניים, לדעת לקבל. הכי קל להתנפל על מישהו שלא מכירים, לא חבר שלנו, לא שיחק אתנו. מה שצריך לשפוט זה את מבחן התוצאה. ועדיין, זה לא סוד שאני חושב שצריך רנסאנס בנבחרת".

גדי קינדה
"הופעת בכורה בנבחרת בגיל 27, זה פספוס. ולא רק הוא, יש רשימה של שחקנים. היה נחמד לראות את כל החבר'ה החדשים, בלוריאן ואחרים, אבל הייתי שמח לראות אותם בהרכב".

ליאור רפאלוב
"אני סלחן שהוא לא זומן, אני שמח אפילו, לא רציתי שיזמינו אותו. הוא היה בא, יושב על הספסל, משחק כמה דקות, זה לא לכבודו, זה היה מעצבן אותו סתם. אני מכיר אותו, השם שלו בבלגיה הוא מעל ומעבר. למה לבוא לנבחרת שמפסידה לסלובניה, אלבניה, מקדוניה ועוד לא לשחק כי יש הרבה שתפור מראש. הוא לא היה צריך את זה, אמרתי את זה, ובאימת כשדיברתי לווילי - לא אמרתי מתוך רוע. אני חושב שחלק מזה שהוא זכה בנעל הזהב, זה בגלל שהוא לא בזבז את הזמן והכוח על הטיסות האלה של הנבחרת".