אצילי וחזיזה המליצו: כך הוחתם גולדברג

אלברמן עקב אחר המגן במשך שנה. מאחורי הקלעים במכבי חיפה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  10.06.21 - 18:10
תחילת כתבה

מכבי חיפה העלתה הילוך בכל הקשור להכנות לקראת העונה הבאה, ולאחר שהירוקים האריכו אמש את חוזהו של ברק בכר, היום (חמישי) שון גולדברג חתם לשנתיים בכרמל כשהגיע בהעברה חופשית מהפועל ב"ש. אז מדוע בכלל האלופה הלכה על גולדברג בכל הכוח? עשינו עבורכם סדר.

ראשית מדובר בשחקן שאחריו המנהל המקצועי החדש, גל אלברמן, עקב במשך שנה יחד עם הצוות המקצועי, וזו למעשה ההחתמה הראשונה שלו תחת ה"כובע" החדש. במהלך החיפושים אחר המגן השמאלי, במכבי חיפה התייעצו עם שחקנים כמו עומר אצילי ודולב חזיזה ושאלו אותם: "מי המגן השמאלי שהכי קשה מולו בליגה (מלבד סאן מנחם)? שניהם הבהירו שמדובר בשון גולדברג.

לצד זה, גולדברג שנחשב למגן בעל אופי הגנתי, גם מתאים לשיטת שלושת הבלמים כבלם שמאלי, ובמקרה שכזה מנחם יוכל לשחקן בכנף עם חופש התקפי גדול יותר. יש לציין כי ברק בכר גם שיתף פעולה עם גולדברג בעבר, לאחר שהביא אותו להפועל ב"ש מהפועל חיפה. אגב, הירוקים בין היתר גם בחנו את האישיות של גולדברג וההיכרות המוקדמת שלו עם בכר, קידמה את העסקה.

לאורך הקריירה גולדברג בן ה-25 הספיק כבר לשחק במדי שש קבוצות שונות, כאשר מכבי חיפה תהיה למעשה השביעית. את תחילת דרכו עשה במכבי ת"א ולאחר ארבע עונות רכש את כרטיס השחקן של עצמו על מנת לצאת. אגב, הוא גם היה חלק מתואר האליפות של מכבי ת"א בעונת 2014/15, אך שיחק 15 דקות בלבד בתור שחקן צעיר.

בהמשך עבר גם בהפועל ת"א ובבית"ר ירושלים וזכה פעמיים בגביע המדינה עם בני יהודה (2016/17) ועם הפועל ב"ש (2019/20). במדי הדרומיים רשם ארבע הופעות בהרכב העונה במדי ב"ש בשלב הבתים של הליגה האירופית.