רשמית: אוסמה חלאיילה חתם לארבע שנים במכבי תל אביב

אחרי נחמיאס, הצהובים סימנו "וי" על מטרה נוספת. סגנית האלופה רכשה 75% מכרטיסו של חלוץ בני סכנין בעונה החולפת, כשעלות העסקה מוערכת ב-600 אלף דולר. חלאיילה הנרגש אמר: "אעבוד קשה כדי להצדיק את האמון שניתן בי". נחמיאס ערך אימון בכורה. ומי נעדרו?

תומר לוי
תומר לוי  22.06.21 - 20:11
תחילת כתבה

לאחר שפתחה אמש (שני) את מסע הרכש עם צירופו של עידן נחמיאס, מכבי תל אביב החתימה הערב את שחקנה השני בחלון של הקיץ - אוסמה חלאיילה שחתם על חוזה לארבע שנים. על פי המתווה הצהובים העבירו לבני סכנין 600 אלף דולר עבור 75 אחוזים מכרטיסו של החלוץ. אגב, אביו של השחקן ויתר על רבע מיליון שהגיעו לו במסגרת האחוזים שנותרו לו בכרטיס.

אחרי החתימה על החוזה, חלאיילה הנרגש דיבר על המעבר: "מכבי תל אביב הוא מועדון שכל שחקן שואף לשחק בו ומבחינתי זה ציון דרך חשוב מאוד בקריירה שלי. אני שמח שניתנה לי האפשרות להצטרף למועדון מוביל בכדורגל הישראלי ועכשיו אעבוד קשה כדי להצדיק את האמון שניתן בי. מחכה כבר ללבוש את החולצה הצהובה, לפגוש את החברים בקבוצה ואעשה הכל כדי לשמח את האוהדים של מכבי".

מנכ"לית המועדון שרון תמם, אמרה על הצירוף של חלאיילה: "מכבי תל אביב שמחה לצרף אל שורותיה את אוסמה חלאילה. חלוץ צעיר שהוכיח את הכישרון שטמון בו ואנו בטוחים שיבוא לידי ביטוי בחלק ההתקפי של הקבוצה. כולנו במכבי בטוחים כי אוסמה יעזור לנו להשיג את המטרות שלנו וימשיך במקביל להתפתח גם ברמה האישית. אנו מקבלים את אוסמה בחום ומאחלים לו בהצלחה".

מאמן הקבוצה, פטריק ואן לוון, הוסיף: ״אנחנו שמחים ששחקן מוכשר כמו אוסמה שעשה התקדמות מרשימה בשנים האחרונות במדי קבוצתו, מצטרף למכבי תל אביב. כמועדון אנחנו צריכים לפתח כישרונות כאלה ובמקביל להמשיך ולאתר שחקנים בישראל שיכולים לחזק את הקבוצה״.

כעת, במכבי תל אביב יתפנו לפרויקט הבא שלהם לקיץ - ניר ביטון. הצהובים מעריכים מאוד את קשרה של סלטיק בשמונה העונות האחרונות, ורוצים להתחזק בו אחרי שאופציית עלי מוחמד ירדה מהפרק.

מכבי תל אביב ערכה הערב את האימון הראשון שלה לקראת העונה החדשה, אליו הגיע גם הרכש הטרי מהפועל קרית שמונה, הבלם עידן נחמיאס. גם רוסלן ברסקי, רונן חנציס, עידו שחר ופארפה גויאגון לקחו חלק באימון. לעומת זאת, דניאל טננבאום, איתן טיבי ואנריק סבוריט נעדרו מאימון הפתיחה, זאת מכיוון שטרם הגיעו להסכם על חוזה חדש עם המועדון.

מוקדם יותר, עידן נחמיאס דיבר לראשונה כשחקן מכבי ת"א ואמר לאתר הרשמי: "אני מאושר להגיע למכבי ת"א. בתחילת הדרך הייתי במכבי, התלבטתי אם לשחק בקריית שמונה או לעזוב את הצפון. אמרו לי להגיע לקבוצה ב', בסוף הלכתי לק"ש. אנחנו בית של מכביסטים, אבא שלי אוהד מכבי עוד לפני שנולדתי. גם אני ככה, בגיל צעיר הייתי אוהד מכבי עד שאתה נהיה כדורגלן מקצוען... אני חושב שתמיד בלב יש פינה כזאת. אני מחכה להתחיל ולפגוש את האוהדים, לעלות על הדשא בבלומפילד. מקווה להביא את עצמי, את האישיות ואת השחקן שבי. מקווה שזה ישתלב בצורה מושלמת. הציפיות להיות במקום הראשון, לנצח בכל מפעל, לשאוף הכי רחוק. אני מאוד רוצה להביא תארים והישגים, זה מועדון שהוא הפלטפורמה הכי טובה לכך".