אנדרלכט הציעה 4 מיליון יורו עבור ליאל עבדה

עוד אקזיט ללוזונים? הכישרון, שחבר לדודו דהאן, נמצא בדרך למעבר ענק והמריא לאירופה בחשאי כדי לקדם את המעבר. בימים האחרונים הוא לא הגיע לאימוני מכבי פ"ת בטענה שהוא חולה. גם ניס וקלאב ברוז' בתמונה

מוטי פשכצקי וגיל לוין  12.07.21 - 18:10
תחילת כתבה

פרסום ראשון. מכבי פ"ת בדרך למכור עוד יהלום: אחרי העברתו של מנור סולומון לשחטאר דונייצק תמורת 6 מיליון יורו, עכשיו הגיע תורו של ליאל עבדה. השחקן, שלא הגיע בימים האחרונים לאימוני הקבוצה וטען בפני שחקנים כי הוא סובל מקלקול קיבה, נמצא במו"מ מתקדם עם מספר קבוצות מבלגיה ומצרפת - כאשר קבוצת הפאר הבלגית, אנדרלכט, כבר הגישה הצעה כל סך 4 מיליון יורו עבור הכישרון. יש לציין כי גם קלאב ברוז' וניס נמצאות בתמונה.

עבדה, שלא יוצג על ידי סוכן ומנוהל על ידי אבי לוזון, חבר לאחרונה לדודו דהאן שהציע אותו למספר קבוצות אירופאיות. על מנת שיוכל לקדם את העברתו, המריא שחקנה המצטיין של מכבי פתח תקווה לאירופה על מנת לקדם את המו"מ על העברתו.

בימים האחרונים השחקן לא נכח באימוני מכבי פתח תקווה וסיפר לחבריו בקבוצה שאיננו מרגיש טוב. אך לערוץ הספורט נודע כי עבדה היה בעיצומו של מו"מ עם קבוצות מעבר לים. החלוץ, שקיבל בקמפיין האחרון גם הזדמנות לשחק בנבחרת הבוגרת של ישראל, כבש העונה 12 שערים והוסיף ארבעה בישולים במדי מכבי פתח תקווה וכעת עושה רושם שהוא הולך ומתקרב לקפיצה משמעותית בקריירה שלו.

מועדון הפאר הבלגי מחזיק בשיא האליפויות בארצו עם 34 כאלה, להן הוסיף גם 9 גביעים מקומיים. עם זאת, בעונות האחרונות הבלגים לא הצליחו להשיג את אחד משני התארים, כשאת האליפות האחרונה שלהם השיגו בעונת 2016/17, ואת הגביע האחרון בעונת 2007/8. בארון הגביעים של המועדון ניתן למצוא גם את גביע אופ"א (הליגה האירופית כיום) משנת 1982/83. בעונה האחרונה הקבוצה סיימה במקום השלישי עם 58 נקודות, 18 נקודות מברוז' שהוכתרה כאלופה.