הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מקצועית, רוקאביצה עדיף על שהר ודין דוד"

אלי גוטמן על עזיבת החלוץ: "טעות של מכבי חיפה ושלו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.21 - 16:39

לא בכל יום האלופה מוותרת על מלך השערים שלה (או שהוא מוותר עליה). ניקיטה רוקאביצה לא ימשיך במכבי חיפה, זו כנראה כבר עובדה מוגמרת, והסיבות לכך פחות חשובות. מעבר לכך, כעת עולה מכבי תל אביב, היריבה של הירוקים במאבק האליפות בעונה שעברה, כאחת המועמדות לקלוט את החלוץ האוסטרלי-אוקראיני-ישראלי. האם חיפה ורוקאביצה עשו טעות בפרידה? מאמן הקבוצה לשעבר, אלי גוטמן, ניתח ב"חמש באוויר".

"היתה שגיאה הדדית קשה מאוד של רוקאביצה ושל הקבוצה", פתח גוטמן, "דין דוד ובן שהר הם שחקנים טובים, אבל הם שחקנים של שטח. מכבי חיפה שולטת במשחק 70 אחוז מהמזמן והם יצטרכו לבוא לידי ביטוי בשטח מצומצם. לא יהיה לדוד את השטחים שהיו לו באשדוד. מקצועית, רוקאביצה עדיף למכבי חיפה על פני בן שהר ודין דוד. אז הוא עשה פוזות, תן לו שבוע-שבועיים להתבשל והנה הוא חוזר".

למרות זאת, גוטמן טוען כי את הנעשה אין להשיב ועל חיפה להתקדם הלאה מרוקאביצה: "היום כבר אי אפשר להחזיר אותו. יש שחקנים, משפחות שעברו לגור בחיפה וזו משאת נפשם. יש ליענקל'ה תקציב. ניחא הדיון הזה היה עוד שלושה חודשים ובן שהר ודין דוד לא היו מספקים את הסחורה וחיפה היתה קולטת שהיא נפלה, אז אפשר לתת פיצוי ולהחליף, על סמך מה עכשיו?".

לגבי מכבי ת"א, גוטמן טוען כי מדובר בחיזוק לצהובים, אבל יש לו גם ביקורת על מחלקת הסקאוטינג של הצהובים: "זה רכש טוב עבור מכבי ת"א, אבל זה נותן לי להבין שכל מערך הסקאוטינג של מכבי ת"א לוקה בחסר. אם מכבי ת"א מביאה את רוקאביצה זה לא איזה 'שוס' של מערך סקאוטינג שישב וחקר".