בית"ר ירושלים הביעה עניין ביובל אשכנזי

הצהובים עשויים לפנות לחיפה, הקשר יסיים חוזה בתום העונה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  16.07.21 - 07:12
תחילת כתבה

מי שנחשב, רק לפני שנתיים, לאחת מפריצות העונה - עשוי לחפש לעצמו בית חדש. יובל אשכנזי, שהיה אחד השחקנים המשמעותיים של מכבי חיפה בעונת 19/20 תחת מרקו בלבול, לא זכה לאותו המעמד בעונה שעברה - חזרתם של מוחמד אבו פאני מהשאלה, והבאתו של חוסה רודריגס, הזיזה את הקשר (שהגיע יחד עם דולב חזיזה מבני יהודה) אחורה ברוטציה. הקיץ, כאשר גם עלי מוחמד חתם בקבוצה, מעמדו מעורער מתמיד.

כעת מתברר, כי בית"ר ירושלים הביעה עניין באשכנזי, שמסיים חוזה בתום העונה. הקבוצה מעיר הבירה מחפשת שחקן למרכז השדה, ועשויה לפנות לחיפה על מנת להחתים אותו. כזכור, חיפה ובית"ר כבר ניהלו שתי עסקאות משמעותיות בעידן משה חוגג - הראשונה העבירה את ירדן שועה לבית"ר, השנייה הביאה את עלי מוחמד לכרמל.

יובל אשכנזי נחשב, במידה רבה של צדק, לאחד מ"סיפורי הסינדרלה" הגדולים של הכדורגל הישראלי. הקשר, שגדל במחלקת הנוער של הפועל רמת גן, הסתובב במשך שנים בליגות הנמוכות - כולל בקבוצות כמו הפועל אזור, מכבי קריית מלאכי והפועל כפר שלם. ביולי 2017, כאשר הדריך את הקבוצה יוסי אבוקסיס, הוא חתם לשלוש עונות בבני יהודה - ושמונה ימים לאחר שחתם, כבש במוקדמות הליגה האירופית.

אחרי שנתיים מוצלחות בשכונה, כולל פנדל ניצחון שהעניק לבני יהודה את הגביע מול מכבי נתניה, הוא עבר לחיפה - כשתחת מרקו בלבול היה משמעותי מאוד בחוליית הקישור, ואף כבש שמונה שערים בכל המסגרות. בעונה שעברה, כאמור, הוא זז הצידה וכמעט לא שיחק - אולי כעת יצליח הסיפור שלו לקבל תפנית חדשה.