הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לראשונה העונה: פלקושצ'נקו בסגל חדרה

מרמנטיני יפתח מול אשדוד, קורצקי: הם ברמה של הגדולות

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  02.10.21 - 15:20
תחילת כתבה

אחרי הניצחון המעודד בשבוע שעבר על מכבי נתניה, ופתיחת עונה טובה בסך הכל, הפועל חדרה תתארח מחר (ראשון, 19:00) אצל מ.ס. אשדוד באיצטדיון הי"א. חדרה אמורה היתה לארח את המשחק, אך הקבוצות החליפו ביניהן ביתיות בשל השזרוע באיצטדיון בנתניה.

בכל הקשור למשחק, המאמן מנחם קורצקי יקבל בחזרה את הקשר, מקסים פלקושצ'נקו, שייכלל לראשונה העונה בסגל. למרות ה-0:2 בשבוע שעבר, נראה כי קורצקי יבצע שינוי אחד בהרכב, כשגוסטבו מרמינטיני ישוב ויפתח. כעת ההתלבטות היא בין ויתור על אחד הבלמים לטובתו, או הורדתו לספסל של מוחמד גאדיר. גם המגן השמאלי, דולב אזרואל, שבישל נגד מכבי נתניה נמצא בתמונת ההרכב. מקבילו מימין, דיא לבאבידי שהיה בספק, לא יוותר על המשחק.

מאמן הקבוצה, מנחם קורצקי אמר לקראת המשחק: ״אנחנו מתכוננים למשחק סופר קשה. מבחינתי אשדוד, ברמת המשחק שלה זו רמה של מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל באר שבע ואנחנו חייבים לבוא מוכנים. ראיתי את כל המשחקים של אשדוד העונה, והיא בקלות יכולה הייתה להשיג עוד 9 או 10 נקודות עד עכשיו, דברים קצת השתבשו לה אבל מבחינת יכולת היא שם. יש לה שחקנים כשרוניים ומאמן מהטופ שיש לנו בארץ".

"כמובן שהיה חשוב מאוד לעשות את הניצחון הראשון, זה משהו שטיפה הרגיע את המערכת ואנחנו בקו מסוים ומתחיל להתחבר פה משהו בריא ונכון. כמובן שנרצה להשתפר במשחק ההתקפה שלנו, אבל כרגע מרוצים. אנחנו מגיעים עם ביטחון, אבל מודעים לזה שאשדוד בחוץ זה משחק קשה, קבוצה ביתית ומוכשרת".

הבלם, עידו לוי אמר לקראת ההתמודדות: ״נעשה הכל כדי לצאת עם הנקודות. הניצחון הראשון נתן ביטחון, זה שחרר קצת לחץ, כי אתה מחכה לניצחון הראשון הרבה. רוצים לייצר המשכיות ולקחת שלוש נקודות מול אשדוד. ברור לנו שהרצף שלנו שבו אנחנו לא מפסידים וגם לא סופגים שלושה משחקים מתוך ארבעה זה מביא ביטחון להגנה ולקבוצה, אבל יחד עם זאת יודעים שצריכים להמשיך לעבוד קשה, כי כל משחק בליגה שוויוני. מצפים מעצמנו לנצח״.

ההרכב המשוער: רובי לבקוביץ'; דיא לבאבידי, עומר דנינו (מוחמד גאדיר), ג'ונתן סיסה, עידו לוי, דולב אזרואל (איבליו מרקוב); תמיר גלזר, מנשה זלקה, מוחמד אוסמן; גוסטבו מרמינטיני ושובל גוזלן.