הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נתניה להתאחדות: "סגרו את דוחא לאלתר"

היהלומים הגישו תלונה רשמית נגד סכנין: "מצב בלתי נסבל". אבו יונס: "בואו נסגור את כל האיצטדיונים ונפתח בתי סוהר"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.10.21 - 18:07
תחילת כתבה

אירועי סכנין מסרבים להירגע. אחרי הפוסט הזועם של בעלי מכבי נתניה, אייל סגל, כנגד הקבוצה מהמגזר בכלל והיושב בראשה בפרט, מוחמד אבו יונס, הגיעה גם תלונה רשמית.

"לאור מאורעות המשחק, הרינו להגיש תלונה רשמית כנגד מועדון הכדורגל בני סכנין ומנהל אצטדיון דוחא, בדרישה לסגור את האצטדיון ולמנוע קיום משחקים", נכתב בתלונה הרשמית. "מכבי נתניה מבקשת להדגיש את התנגדותה הנחרצת להחלטת מנהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל, שאישרו מלכתחילה את המגרש, וזאת על אף ולמרות שקיים אישור של משטרת ישראל, שבעצמו לא ברור איך התקבל לאור המועד הנפיץ של קיום המשחק (ציון של מאורעות אוקטובר 2000 בעיר סכנין)".

"המקרים שיתוארו להלן, לא אירעו בפעם הראשונה ובטוחני כי גם לא בפעם האחרונה", המשיך מנכ"ל היהלומים, ניב גולדשטיין. "במשך כל המשחק 'זכו' אנשי המועדון לאיומים מהאוהדים, ולא מדובר באזור סטרילי, באופן כזה שאם חלילה היו מגיעים לכדי ניסיון פגיעה ממשית בהם, לא היה מי שיגן על אנשי הקבוצה ומי שיעצור את האוהדים".

"אוהדי הקבוצה המקומית עברו בדרכם החוצה, באין מפריע ובאין הפרדה, על יד חדר ההלבשה של המועדון, כאילו לא מדובר בשטח שאמור להיות סטרילי, באופן כזה הפוגע בתחושות הביטחון של אנשי המועדון והשחקנים, ושאלמלא אנשי המועדון עומדים מחוץ לדלת, מי יודע לאן דברים היו מגיעים. בסיום המשחק ובניגוד מוחלט להודעת משטרת ישראל, נסקלו אוהדי מכבי נתניה באבנים, פשוטו כמשמעו, על ידי אוהדי הקבוצה המקומית שלא עצרו אפילו לרגע, גם כשהנפגעים הם ילדים קטנים".

גולדשטיין סיכם: "מועדון מכבי נתניה הוא סמל למופת של שילוב אוהדים ושחקנים מכל המגזרים בישראל. הקבוצה הגיעה לאצטדיון דוחא בשביל להתחרות במסגרת ליגת העל, לא כדי להילחם על חייה! ולא, הפעם לא מדובר במונח מעולם הספורט. מדובר במצב בלתי נסבל בעליל ושאינו מתקבל על הדעת, אשר מצריך בחינה מחדש של אישור משחקים באצטדיון זה. למען הסר ספק, אנו קוראים להתאחדות לכדורגל ולמנהלת הליגה להודיע על סגירת האצטדיון לאלתר".

תגובת בני סכנין: ״עיניו של מישהו נשואות לכנסת, להתחבר למפלגה ההיא ולאיש ההוא״.

גם יו"ר המועדון, מוחמד אבו יונס, הגיב למכתב התלונה של מכבי נתניה שדרשה לסגור את איצטדיון דוחא: "מישהו מסית את אייל סגל, הוא לא בן אדם קיצוני. אנחנו מתעסקים אך ורק בספורט. דו"ח המשטרה אומר שאוהדי נתניה התחילו בעימות. חבל שהוא מושך אש. זה מגוחך הרצון לסגור איצטדיון. בוא נסגור את כל האיצטדיונים ונפתח בתי סוהר".