הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לביטוי 'ניאו נאצי' אין מקום בביתנו"

חיפה נגד מקללי שכטר. צרפתי המורחק: "טעיתי, זו לא דרכי"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  06.10.21 - 18:17
תחילת כתבה

מפגינה עמדה. מכבי חיפה שיחררה הערב (רביעי) הודעה כנגד קריאות ה"ניאו נאצי" כלפי שחקנה של הפועל באר שבע, איתי שכטר בראשון האחרון.

"אנו מגנים בכל תוקף ולשון את הקריאות כלפי חלוץ הפועל באר שבע, איתי שכטר, במהלך המשחק ביום ראשון. לשימוש בביטוי הנורא 'ניאו נאצי' אין מקום לא בביתנו, לא במגרשי הכדורגל ובכלל. אנו קוראים להימנע מקריאות אלו, הפוגעות בזכר הנספים וזיכרון השואה", נכתב בהודעה.

הירוקים המשיכו: "אנו במועדון הכדורגל מכבי חיפה, המאמצים את ארגון "יד עזר לחבר" - ארגון המסייע לניצולי שואה ומספר את סיפורם, רואים בנושא חשוב זה, ערך עליון. אנו מתנצלים בפני כל מי שנפגע מקריאות אלו וכמובן מהשחקן עצמו וקוראים לחדול מקריאות אלו".

כזכור, במהלך המפגש בין מכבי חיפה להפועל באר שבע בראשון האחרון ספג חלוץ האורחת מטר קללות מכיוון יציע אוהדי מכבי חיפה, זאת אחרי שלקח חלק פעיל בקטטה שהתרחשה סמוך ליציע הצפוני של איצטדיון סמי עופר.

בתוך כך, גיא צרפתי, שספג עונש הרחקה ל-3 משחקים בעקבות העלבת שופט במשחק מול ב"ש, הגיב להרחקה ברשתות: "אני שמח שהובהר שלא הכפשתי את השופט, לא זו דרכי. הבעתי מחאה עניינית, ותו לא. אני אוהב את המקום שאני עובד בו ולויאלי אליו, הכל מגיע מהמקום הזה. אני מבין שטעיתי, התנהגתי לא כפי שאני מצפה מעצמי. הרצון לנצח חשוב, ולא פחות הדרך".