הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מי שיפגע בליגה תדמיתית, יענש בסנקציות"

כלפון במסר לקבוצות בשל מקרי האלימות: "כל הכדורגל יפסיד"

תומר לוי
תומר לוי  14.10.21 - 10:18
תחילת כתבה

האלימות במשחקי ליגת העל האחרונים הולכת וגוברת, וליו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, נמאס. הבוקר (חמישי), כלפון הוציא מכתב לקבוצות ובו שלח מסר: ״נפעיל סנקציות כנגד שחקן או בעל תפקיד שיתנהג בצורה שפוגעת בתדמית הליגה״.

"אנו נמצאים בחלקה הראשון של עונת הכדורגל, ולצערי, לאחרונה חווינו מספר אירועים אלימים בתוך ומחוץ לתחומי המגרש, בהם היו מעורבים באופן ישיר בעלי תפקידים ושחקנים - כמו גם אירועים אלימים מצד אוהדי הקבוצות", כתב כלפון.

"לשחקנים ולצוותים המקצועיים והמנהלתיים השפעה עצומה בהתנהגותם על קהל הצופים וכמובן על תדמית המשחק. התלהטות יצרים בין שחקנים וצוותים מקצועיים ומנהלתיים החורגת מגבולות ההתמודדות הספורטיבית, אשר מגיעה להתלהמות, תנועות ידיים מאיימות ואף מגע פיזי, משפיעה על האווירה הכללית ועלולה לגרום להתלהטות יצרים ביציעים ומחוץ לתחומי האצטדיון, כפי שחווינו לאחרונה".

"אני קורא לכם, ראשי הקבוצות, לכנס את השחקנים, הצוותים המקצועיים והמנהלתיים - ולהבהיר להם את חשיבות העניין ואת החומרה שבהתנהגות אלימה", הוסיף כלפון. "לא נסבול התנהגות מסוג זה הפוגעת במשחק הכדורגל. כנגד שחקן ו/או בעל תפקיד שיתנהג בצורה שאינה ראויה ופוגעת בתדמית הליגה, יופעלו הסנקציות המוקנות לנו וזאת מעבר להחלטת בתי הדין המשמעתיים על הרחקות ממשחקים או כל ענישה אחרת".

"על השחקנים והצוותים להתרכז במשחק הכדורגל ולהתנהל באופן ספורטיבי ומכבד. בנוסף, אני מבקש כי תקיימו פעילות מניעה והסברה אל מול קהלי האוהדים של קבוצתכם וזאת בנוסף לפעילות המניעה והאכיפה שנעשית על ידי משטרת ישראל. אלימות של קהל אוהדים בתוך, מחוץ או בסמוך לאצטדיון עשויה להוביל לענישה קשה וסגירת יציעים או אצטדיונים, דבר שיפגע ישירות בקהל עצמו. אוהדים שאינם אלימים ייפגעו, הקבוצה תפגע ספורטיבית והכדורגל כולו יפסיד".