$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"לוואן לוון יותר כוח על ההנהלה מליצחקי"

המאמן שפינה את מקומו להולנדי, יורגוס דוניס, לערוץ הספורט: "אני ופטריק ראינו כדורגל בצורה שונה. לא הסכמנו על רוב הדברים"; "מוזר שמנהל מקצועי הופך להיות מאמן"; "חדר ההלבשה מצוין - ייני, ריקן וסבוריט יעזרו למועדון לצאת לדרך חדשה. לפטר? צריך לתת לו עוד זמן"

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  17.10.21 - 15:53

אם יש מישהו אחד שיכול להבין מה שמרגיש כעת פטריק ואן לוון הוא יורגוס דוניס. המאמן שפוטר ממכבי ת"א וההולנדי נכנס לנעליו היה במצב דומה, בסיומו נפרד מהצהובים. על רקע העזיבה של היווני, עלו דיווחים על יחסים מורכבים עם ואן לוון וכן ביקורת מרומזת מצד השחקנים, כזאת שאנחנו שומעים גם כיום.

למרות הסיטואציה, דוניס נשאר אוהד של מכבי ת"א מיוון. כיום הוא ללא קבוצה, אבל עוקב אחרי הצהובים מרחוק. בראיון מיוחד לערוץ הספורט, דוניס סיפק הצצה למערך קבלת ההחלטות במכבי ת"א וגם להשפעה של פטריק ואן לוון על ההנהלה.

"הסיטואציה שלי הייתה הרבה יותר קשה. הגעתי אחרי קדם העונה, שחקנים חלו בקורונה והיו נסיבות לא פשוטות להכין קבוצה", דוניס פתח את דבריו, "עכשיו היה זמן הכנה, אבל אני לא יודע מה היה. אני מאמן כדורגל ולא תפקידי להחליט אם מאמן אחר מצליח או לא מצליח. זו ההנהלה זו שצריכה לקבוע אם הוא טוב, לא אני. יש לי יחסים טובים עם מכבי ת"א ואני תמיד ארצה להצליח".

האם פטריק יכול להיות מאמן לדעתך, מההיכרות שלך איתו?
"יש לו תעודה? הוא מוסמך? אז אין סיבה שהוא לא יהיה מאמן. הוא מנוסה ועבד בהרבה קבוצות. האם הוא טוב או לא טוב? זו החלטה של ההנהלה".

כמו אצלך, גם עכשיו יש רחשים סביב חדר ההלבשה במכבי ת"א, כששחקנים מתבטאים בעילום שם, הפעם נגד פטריק ואן לוון
"מה שהיה היה. היו לי רגעים טובים במכבי ת"א, הצלחתי באירופה והיחסים שלי עם השחקנים היו טובים, שלא יטעו אתכם. קורה שיש הצלחות וקורה שיש כשלונות. אני מאמין שבסופו של דבר, כל אחד מקבל מה שמגיע לו".

ממה שאתה מכיר, האם אתה חושב שיש בעיה בחדר ההלבשה של מכבי ת"א?
"מבחינתי, השחקנים של מכבי ת"א היו מאוד ממושמעים. השחקנים היו מקצוענים ממה שאני ראיתי, אבל סבלנו מחוסר מזל. היו שמועות מבחוץ, אבל חדר ההלבשה היה מאוחד והשחקנים אהבו אחד את השני".

ברגעי משבר כאלה, מי השחקן שצריך להרים את חדר ההלבשה?
"התשובה היא ברורה: שרן ייני, סבוריט, ריקן. יש להם כוח למצוא את הדרך לאחד את הקבוצה ולהוביל אותה לתוצאות טובות יותר. במקרה שלי סבלתי מחוסר מזל - שיחקתי בלי אוהדים, שחקנים חלו בקורונה, היה חוסר מזל גדול, ולא קשור בבעיה בחדר ההלבשה".

איך היו היחסים שלך עם פטריק ואן לוון?
"אני והוא ראינו כדורגל בצורה שונה, לא הסכמנו על האופן שבו צריך לשחק. אני הגעתי באיחור ולא עשיתי את הקדם עונה. במקרה כזה, לדעתי, המנהל המקצועי צריך להיענות לבקשות מקצועיות של המאמן, ולא המאמן צריך להיענות לבקשות של המנהל הטכני. אם אני רוצה שחקן בחלון העברות שהוא בסגנון מסוים, ופטריק חשב שצריך שחקן בסגנון אחר, אז זה מעיד על תפיסת כדורגל שונה ביני לבינו".

"כמאמן אני מאוד אהבתי שליטה בכדור, והוא לא האמין בזה. לא הסכמנו גם בחלון העברות. רציתי לחזק את הקבוצה בינואר, ופטריק לא הסכים איתי. קיוויתי לצרף 3 שחקנים כדי להוסיף איכות, וכל פעם הוא מצא תירוצים כדי שנעשה מה שהוא רוצה, ולא מה שאני רציתי".

האם לדעתך לפטריק ואן לוון יש השפעה על ההנהלה?
"אני בטוח שיש לו השפעה גדולה. ההנהלה נותנת לו כוח עצום לשלוט בקבוצה ולנהל, וזה בסדר - זו החלטה שלהם ולא שלי. כשאימנתי, פטריק היה פעיל בחדר ההלבשה - זה היה מצב שונה מאצל איביץ'. מעולם לא נפגשתי עם ג'ק אנגלידיס או עם מיץ' גולדהאר וגם כשפוטרתי, אף אחד מהם לא דיבר איתי, אלא רק קיבלתי את ההודעה".

ברק יצחקי הוא המנהל המקצועי של מכבי ת"א עכשיו, הוא זה שאמור להכריע על העתיד של ואן לוון
"ממה שאני מכיר, לפטריק ואן לוון היה יותר כוח מברק יצחקי אצל ההנהלה. ההנהלה נתנה לפטריק את הכוח הזה והוא מאוד משפיע עליהם. לדעתי באופן כללי, צריך לתת יותר זמן למאמן מאשר מספר מחזורים. עבודה של מאמן זה תהליך שדורש סבלנות".

אז לדעתך מכבי ת"א צריכה לתת עוד קרדיט לוואן לוון?
"אני לא בהנהלה ואני לא זה שמחליט, אבל אני תמיד בעד לתת קרדיט למאמן. אני ביחסים טובים עם פטריק ואין בינינו דם רע. אם אראה את פטריק ברחוב, כמובן שאדבר איתו, אין לי שום דבר נגדו כרגע. מה שהיה היה".

האם לדעתך זה דבר נכון שמנהל טכני הופך להיות מאמן, כמו במקרה פטריק ואן לוון?
"לדעתי זה מוזר. זה מקצוע אחד וזה מקצוע אחד - מנהל טכני לא צריך להפוך להיות מאמן, אבל כנראה שזו החלטה של הנהלה. עד לפני 4-5 חודשים, ההחלטה למנות אותו הייתה נראית טובה, עכשיו מדברים אחרת כי בכדורגל הכל זה תוצאות. אבל לדעתי מעבר כזה זה לא אמור לקרות".

מקצועית, אחד מהשחקנים שהכי בלטו תחתיך זה דן ביטון, ואת העונה הוא פתח בצורה לא כל כך טובה
"אני מאוד אהבתי את דן ביטון. יש דרך מיוחדת שצריך לטפל בו ולתת לו את האמון. אני לא יודע איך הקבוצה נבנתה, אבל אני חושב שדן ביטון הוא שחקן נהדר שיכול לתרום המון. מבחינת יכולת, הוא יכול להיות מספר 10 של מכבי ת"א. צריך בקבוצה שחקנים כמוהו".

לסיום, מסר שיש לך לאוהדי מכבי ת"א?
"הייתה לי חוויה טובה בישראל. מכבי ת"א זו קבוצה נהדרת. נכון, לא הלך לנו בליגה, אבל כן היו לנו הצלחות. יושב לי על הלב שלא אימנתי במשחק מול שחטאר אחרי שהעפלתי עם הקבוצה משלב הבתים ולא שיחקתי מול אוהדים, אני מאוד מצטער על זה. אני בקשר עם שחקנים - מדבר עדיין עם שרן, לפעמים עם דור פרץ - היחסים שלנו טובים מאוד ויש לי זכרונות טובים מישראל".

עקבו אחרי אור אבולעפיה בטוויטר