הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"חסר לנו רוגע וביטחון כדי להרוג משחקים"

הפועל באר שבע ראשונה בטבלה אבל רוני לוי מצפה ליותר. וגם: הקריירה החדשה של אסי רחמים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.10.21 - 07:00
תחילת כתבה

 גם בחלומות הכי ורודים שלה, אלונה ברקת לא חשבה שבתום המחזור השישי, רוני לוי יצליח להוביל את הקבוצה למקום הראשון בטבלה, אחרי שני ניצחונות על הטוענות לכתר, מכבי ת"א ומכבי חיפה, ומרחק ארבע נקודות מהירוקים ושבע מהצהובים. בינתיים, המאמן מוכיח שהוא בנה קבוצה מנצחת.

הניצחון אתמול (ראשון), על מכבי פ"ת 0:1 בטרנר מול למעלה מ-10 אלף צופים, לא היה עם כדורגל יפה לעין בדקות רבות, אבל עם המון אופי. בעבר משחקים כאלו היו נגמרים גם באיבוד נקודות. בחצי הראשון מכבי פ"ת סגרה וכמעט לא איימה על השער, ובחצי השני משחק ההגנה של ב"ש היה מבולבל ולעיתים לא אחראי, אבל גם אז הקבוצה שזכתה לעידוד מהקהל שמרה על רשת נקייה, כשלוי פעל נכון ועבר למערך של שלושה בלמים.

המאמן שחסר את אריאל הרוש ושגיב יחזקאל הפצועים, דור מיכה החולה ורועי גורדנה המורחק, ראה שוב איך מריאנו בריירו כובש מרחוק את שערו השישי השנה. בקבוצה הסבירו שבריירו היה מוזמן לנבחרת ישראל אם היו עוברות חמש שנים מאז קיבל אזרחות ישראלית. "אם רואים איך בריירו מתאמן מבינים כמה לב ונשמה יש לו. אני רק מקווה שימשיך ככה. בקבוצת כדורגל חשוב שכל השחקנים יבקיעו. הסטטיסטיקה תתיישר וגם שחקני החלק הקדמי יבקיעו את השערים שלהם", אמר רוני לוי, "חסר לנו רוגע וביטחון כדי להרוג משחקים".

למחמאות זכה גם רמזי ספורי שממשיך להצדיק את הקרדיט והיה אתמול דומיננטי בחלק הקדמי עד שהוחלף. ההגרלה זימנה לב"ש משחק בית נוסף בשבוע הבא נגד הפועל ירושלים, אז כבר מיכה וגורדנה ישובו לסגל וצפויים לקבל דקות. הרוש ויחזקאל ימשיכו להיעדר. איאד אבו עוביד שפתח כמגן ימני והוחלף במחצית השנייה אמר:" אין לי בעיה לשחק גם כמגן וגם כבלם. כבר 8 שנים אני משחק את שני התפקידים וזה לא זר לי".

שחקן ההגנה התייחס גם לקהל: "מבחינת מוטיבציה בבית אנחנו לא צריכים יותר מדי כי הקהל דוחף אותנו. באופן אישי, אני מרגיש שהקריירה שלי מקבלת כאן תנופה".

בנושא אחר, המנכ"ל לשעבר אסי רחמים, אחד מהדמויות המרכזיות שהובילו את ב"ש לצמרת הכדורגל הישראלי, מצא ג'וב חדש ובתחום אחר לחלוטין. רחמים מונה להיות מנהל מערך המכירות בדרום של חברת "פנינסולה" מבית מיטב דש שעוסקת במתן אשראי לעסקים בישראל. מחזור הפעילות השנתית של החברה עומד על מיליארד שקלים. בראש מיטב דש עומד אלי ברקת שמחזיק במניות בגובה 264 מיליון ש"ח.