הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הצביעו ברגליים: מכבי שוב זכתה באמון הקהל

האווירה שהשתנתה והמסר מההנהלה. טור של אוהד צהוב

עידו טרבלוס  31.10.21 - 09:34

הבשורה הראשונה מהמשחק בקרית שמונה היתה שהגענו לאצטדיון בלי פטריק. זה מצחיק להגיד, אבל זה הרגיש (והתברר אפילו כנכון) שברגע שהוא יעזוב, דברים יתחילו להסתדר לטובת מכבי. זו לא רק היכולת שהייתה לא משכנעת בתקופתו, אלא גם האווירה. ישי שיגידו הגישה, אבל היא תוצר של אווירה בכל מקרה, כך שהאווירה כנראה יותר משמעותית. וכנראה שמשהו השתחרר בכל הנוגע לאווירה בקבוצה – במשחקים של פטריק העונה, כאשר מכבי נקלעה לפיגור, זה הרגיש שאין סיכוי שנחזור. זה ש"לא מספיק שפטריק על הקווים, עכשיו גם ספגנו״. הוא היה כל כך צפוי וכל כך שבלוני שידענו מה נקבל. ידענו מה נוכל לתת. זה היה קשה.

הבשורה השנייה אתמול הייתה בעצם שינוי האווירה – מכבי סופגת ראשונה אבל נלחמת. לא נראית טוב. לא ״מבריקה״. אפילו לא טובה, אבל רוצה. קודם כל ולפני הכל זה בעצם מה שצריך. השחקנים קיבלו מעיו ״מסר״ מברק יצחקי, כאשר הוא נמנע מהצבת קשר הגנתי יותר (ייני מורחק, שמיר לספסל) ופתח עם גלזר, גולסה וביטון, זאת אומרת בהרכב התקפי. אחת הבעיות הגדולות מתקופת פטריק היא חוסר הגיוון בקישור. חוסר היצירתיות. אתמול מכבי עלתה בקישור עם שני שחקנים שמסוגלים לאיים או ליצור מצבים לחברים שלהם.

זה עוד לא שלם מבחינת היכולת והתיאום, אבל סוף סוף מי שעל הקווים מבין את זה. שלא תטעו, מכבי לא נראתה מדהים, אבל זה הרגיש שהשחקנים בטוחים. אולי אפילו משוחררים קצת יותר. טועים, אבל לוקחים אחריות. מפספסים ומנסים שוב. קבוצה שבונה את עצמה מחדש צריכה גישה כזו. חייבת. אחרת אי אפשר להיבנות מחדש. ודף חדש זה בדיוק מה שמכבי חייבת.

הבשורה השלישית מהמשחק הזה היא הבעת האמון מהקהל – יעד רחוק מאוד ועדיין אוהדי מכבי הצביעו ברגליים והגיעו לתמוך כי נעשה מהלך משמעותי והגיע הזמן לעמוד מאחורי מקבלי ההחלטות. זו הבשורה החשובה ביותר מבחינת ההנהלה של מכבי, מכיוון שבתקופת פטריק הקהל הצביע ברגליים (לצד ההפוך) והרגיש שקולו לא נספר. ההנהלה הוכיחה אחרת, הקהל מביע אמון. תצוגה יפה בקריית שמונה.

ומבחינת הכדורגל: מכבי צריכה לשים עין על ידין לוגסי של קריית שמונה. הוא היה מעולה ונתן פס גדול שהוביל לשער של קריית שמונה. מכבי גם יכולה להתגאות ולהסתכל בנחת על נדב נידם. עוד פרוספקט מסקרן לעתיד. ואיזה גול משמעותי מבחינת אוסאמה חלאילה, הבחור חייב ביטחון. וגם קובאס, שחקן שמתחנן לבטחון, עם גול משמעותי.

אפשר לצאת מעודדים מהמשחק הזה, בעיקר על המלחמה. מכבי עברה תקופה לא קלה ואי אפשר לצפות מהקבוצה לשחק כדורגל מחשמל כבר אחרי משחק אחד, אבל עושה רושם שהלקחים הופקו וכעת משקיעים את המאמצים בנסיון לתקן את המצב. אם יצליחו או אם לא נדע בעתיד הקרוב, אבל ההבנה של המצב היא התחלה מספיק טובה.

הפנים לקונפרנס ליג כי מיד אחריה מחכה המשחק הכי מטורף שיכול להיות בכדורגל הישראלי ואנחנו כבר לא יכולים לחכות.

יאללה מכבי!