הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נתנה פור: חיפה תחזור מהפגרה עוצמתית יותר

ניסן קניאס על הקשיים בפתיחת העונה והסיבות לאופטימיות

ניסן קניאס
ניסן קניאס  14.11.21 - 13:26

תגיות: מכבי חיפה

מזה שלושה חודשים, ברק בכר מחפש את האיזונים בקבוצה שלו. מכבי חיפה הוגרלה לבית קשה עם יריבות חזקות בקונפרנס ליג והמפעל האירופאי לקח הרבה אנרגיה מהקבוצה שלו. הקפטן נטע לביא, מהשחקנים החשובים של הקבוצה, נפצע עוד לפני שנבעט כדור אחד בליגה, מוחמד אבו פאני אמנם נפצע בליגה מול מכבי תל אביב, אבל גם כמה ימים קודם מול פיינורד ספג פגיעה לא קלה.

את המעברים בין אירופה לליגה במכבי חיפה הרגישו, וחזק. אחרי הופעה מצויינת מול פיינורד ההולנדית יצאה מכבי חיפה לבלומפילד והאנרגיה בגוף הספיקה לארבעים וחמש דקות. מכבי תל אביב, שטיילה כמה ימים קודם בקונפרנס מול קבוצה שאפילו לא יכולה להיות יריבת אימון לפיינורד, ניצחה די בקלות ובמשחק הקלאסיקו הישראלי קובאס נראה כמו אמבפה מול סאן מנחם התשוש ושרן ייני עשה סחרחורת לארד ורז מאיר כאילו היה מסי.

ברק בכר הבין - אירופה תיקח נקודות מהקבוצה שלו. השאלה כמה. אילו היו שואלים את ברק בכר אחרי ההפסד בבלומפילד למכבי ת"א וההפסד ההזוי לבאר שבע בבית אם הוא היה קונה שבזמן היציאה לפגרת הנבחרת והשזרוע יהיה פער של שתי נקודות מהמקום הראשן הוא מיד היה שואל איפה חותמים, ואפילו לא היה בודק הצעות אצל המתחרים. בכר יגיע עם סגל כמעט מלא אחרי הפגרה, למעט אותו לביא שנפצע בעצם השוקית מול קייראט. שלא יהיה ספק, הוא מאוד משמעותי במכבי חיפה, אך מחמוד ג'אבר שיחזור מהפציעה, מוחמד אבו פאני ודולב חזיזה כבר כאן וחיפה שוב עוצמתית.

הגדולה של בכר העונה היא שהוא מצליח להשאיר את הסגל שלו ״בחיים". גם שחקנים דוגמת רמי גרשון, שון גולדברג וטאלב טוואטחה, שהיו נראים לא רלוונטים לפני חודש, מרגישים לגיטימיים וחלק מהקבוצה. צ'ארון שרי, שפתח את העונה והרבה מתחת לרמתו הרגילה, עושה רושם שחוזר לעצמו בצורה איטית אך בטוחה. דולב חזיזה, שחשב שהוא מופיע בקרקס בלאס וגאס, מתחיל להבין שאת הכסף סופרים ליד השער. אין בעיה עם אחד על אחד, אך יעיל בתוך הרחבה ולא 40 מטר משער היריבה. עומר אצילי מבשל וכובש ומוכיח שהוא רמה מעל הליגה.

עלי מוחמד הוא שחקן שונה ממה שראינו עד שהגיע לחיפה, שם הוא אהוב הקהל. מקצועית, הוא פורח ומנהל את המשחק מאחור. הוא מנצל את האיכות שלו, קרוב תמיד לכל האירועים, דומיננטי. יש חלום רטוב שגם יאיים על השער. אם זה יקרה, קרוב לוודאי שלא ישחק בישראל.

אך מוחמד שמקבל אהבה ללא תנאים מהקהל של מכבי חיפה מחזיר בכל דקה על המגרש. הרומן מהקיץ הפך לסיפור אהבה שמשנה את האיזון בליגה. אילו הגיע למכבי אחרת, זאת מתל אביב שזקוקה לשחקן כזה נואשות, יתכן ופני הדברים היו נראים אחרת. בסוף, כשהולך לך אז הכל מתחבר, וגם מועדון כמו מכבי חיפה שכמעט עשור שלם עשה עסקאות כושלות פתאום ממנף כשלון (רכישת ירדן שועה) להצלחה אדירה.

מעניין יהיה לראות את מכבי חיפה חוזרת לליגה אחרי הפגרה. אין לי ספק שעם הסגל הבריא והפחות עייף יהיה קל יותר לברק בכר והשחקנים שלו, ויהיה קשה עד כמעט בלתי אפשרי בליגה שלנו לקחת מהקבוצה נקודות. כמובן שיש גם את החלון של ינואר. לא בכל חלון יש עומר אצילי, אך מגן ימני איכותי וחלוץ יתקבלו באהבה על מנת להשלים ולשדרג את הסגל.

הכותב הינו פרשן ברדיו חיפה