$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי משחקת העונה מזעזע. קרסטאיץ'? מינוי מצוין"

המאמן החדש ("שחקני מכבי ת"א התקשרו אליי, הם ממש חיכו למינוי"), פתיחת העונה ("איך ויתרו על שכטר וטיבי? חסר בקבוצה אופי"), ואן לוון ("דיבר לא יפה לשחקנים"), הרננדס ומכבי חיפה: "הכל אצלה מקרי, לא מבין איך היא מנצחת. ב"ש תהיה אלופה". פשיץ' בראיון מיוחד

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  10.12.21 - 15:20

יש שחקנים שכל פעם כשמדברים איתם, זה יהיה מרתק בצורה אחרת. אלכסנדר פשיץ' הוא אחד כזה, אחרי שעזב את מכבי ת"א הוא העניק ראיון בלעדי לערוץ הספורט ובה חשף את מאחורי הקלעים של המועדון הצהוב, ומאז הוא נשאר אוהד של הצהובים.

פשיץ' חווה עונה נהדרת בטורקיה במדי קראגומרק, אבל עוקב אחרי כל משחק של מכבי ת"א. רגע אחרי מינויו של מלאדן קרסטאיץ', שוחחנו עם אקס מכבי ת"א שסיפר על המאמן החדש אותו הוא מכיר היטב, התייחס לפיטורי פטריק ואן לוון ("דיבר לשחקנים לא יפה") וגם על מכבי חיפה ("משחקים לא יפה, אני לא מצליח להבין איך הם מנצחים"). ראיון מרתק

"קרסטאיץ' משחק התקפה, יש לי רק דברים טובים להגיד עליו"
פשיץ' מכיר היטב את המאמן החדש של מכבי ת"א. עוד מהיותו שחקן כדורגל מאוד מוכר בסרביה, וגם כמאמן סרביה, שהיה זה שלא זימן את אקס מכבי ת"א לנבחרת.

"הוא לא זימן אותי, אבל אני לא לוקח שום דבר אישית", פשיץ' פתח את דבריו, "אני חושב שהוא מינוי מצוין למכבי ת"א. מלאדן אוהב שחקנים שעובדים קשה. כל השחקנים שאני דיברתי איתם אומרים עליו דברים טובים ואוהבים אותו. יש בו קשיחות כמו איביץ' שדורש משמעת, אבל הוא גם איש נוח, כלומר שיודע להיות קליל עם שחקנים, כשזה לא מול המצלמות".

לאיזה סוג של כדורגל אוהדי מכבי ת"א צריכים לצפות?
"הוא משחק התקפה כל הזמן, למרות שהוא היה שחקן הגנה. אני זוכר אותו משחק עם קו 4, אבל שולח המון שחקנים לחלק הקדמי. אני חושב שהוא שונה מאיביץ' כמאמן, אבל אני מניח שהוא עוד מעצב את הדרך שלו על הקווים".

איך אתה מסביר את זה שמאמן בסדר גודל שלו מגיע בחוזה מובטח לחצי עונה בלבד?
"תשמע, כדורגל זה ביזנס בסופו של דבר. הוא רוצה לעבוד, אני לא רואה בזה שום פחיתות כבוד וזה לא מעיד שום דבר עליו. מדובר בדמות מאוד מוכרת בכדורגל הסרבי וצריך לתת לו כבוד".

דיברת עם שחקנים ממכבי?
"איך שהוא מונה, קיבלתי טלפונים מכמה שחקנים במכבי ת"א שהתעניינו לגביו. נראה שהם ממש חיכו למינוי של מאמן ורצו לשמוע איך הוא. אמרתי להם את מה שאמרתי לכם - הוא לא זימן אותי, אבל שום דבר לא אישי. השחקנים כבר ממש רצו מאמן, ואני חושב שהם קיבלו מאמן טוב".

מה דעתך על מכבי ת"א מפתיחת העונה?
"לצערי כל מה שאמרתי בראיון ההוא אחרי שעזבתי את מכבי ת"א, זה גם מה שקרה, ומכבי ת"א נראתה רע מאוד מפתיחת העונה. אם לומר את האמת, הקבוצה פשוט שיחקה חרא, אין דרך יפה להגיד את זה. זה היה קשה לצפייה והתוצאות היו בהתאם. דווקא מאז שברק יצחקי עמד על הקווים ראיתי כדורגל טוב יותר, כי ברק איש של כדורגל, השחקנים אוהבים אותו, וכבר התחלת לראות שינוי".

בפעם שעברה העדפת לא לדבר על פטריק. זה הפתיע אותך שהוא פוטר?
"אני לא מופתע. זה נכון, הוא לא עשה רק דברים רעים, אלא גם דברים טובים, ואפילו הוסיף לי כמה נדבכים כשחקן, אבל אני אגיד דבר אחד ותבינו את זה איך שאתם רואים לנכון. כשאתה בראש מערכת, אתה צריך להקשיב לשחקנים סביבך. אם שחקן פונה אליך, אתה יכול להקשיב לו, גם אם אתה לא מסכים איתו, לפחות להעמיד פני מקשיב. פטריק לא הקשיב וגם לא דיבר בצורה יפה. ברגע שהוא לא דיבר בצורה יפה, איתי לפחות זה לא יכול היה לעבוד, ואני אומר לך מידיעה שזה קרה עם עוד שחקנים בעונה שעברה וגם העונה שלא אהבו את סגנון הדיבור. צריך לדעת איך לגשת לשחקנים".

מה ההסבר שלך למה שקרה למכבי ת"א?
"זה לא בגלל איכות השחקנים. אני חושב שהסגל של מכבי ת"א טוב מאוד, אבל זה מאוד קשה כשאנשים דומיננטיים כמו דור פרץ, יונתן כהן, איתי שכטר ואיתן טיבי עוזבים. אנשים כנראה לא מבינים את המשמעות של איתי שכטר בחדר הלבשה - הוא היה מאוד מאוד משמעותי בשנה שעברה, גם אם אתם העיתונאים לא ראיתם את זה. אני בטוח שמה שראיתם על הדשא, מושפע מכך שאין מישהו כמו שכטר בחדר ההלבשה. מאוד הופתעתי גם כששיחררו את איתן טיבי, שהוא בלם מצוין וחייב היה להישאר. זה נכון, מכבי ת"א הביאה תחליפים מצוינים, אני מאוד אוהב את קובאס, פריצה וקניקובסקי, אבל יש פה מעבר לאיכות גם עניין של אופי. מכבי ת"א צריכה מנהיגים אחרי אלו שהיא איבדה".

מי יכול להיות המנהיג של מכבי ת"א העונה?
"התשובה היא ברורה: אייל גולסה. הוא השחקן הכי חשוב והכי איכותי. יתרה מזאת, אני חושב שהוא השחקן הכי טוב בישראל. יש לו גם אופי וגם יכולת מדהימה, אני חושב שהקבוצה צריכה להיות סביבו, וכל עוד הוא יהיה שחקן מוביל, מכבי ת"א גם תצעד קדימה ותהיה בצמרת".

אחד מהשחקנים שהכי סופגים ביקורת מפתיחת העונה זה לואיס הרננדס, איך אתה מסביר את מה שקורה לו?
"אני מודע לדיבורים על הרננדס, אבל הוא לא שכח לשחק כדורגל. מבחינתי זה כמו אוטו - אם לא יהיה באוטו בנזין, שמן ומים - אז האוטו לא יעבוד, וככה זה גם לואיס. כל הקבוצה הייתה לא טובה, אז הוא דעך יחד איתה, אבל הוא בלם מצוין. שנה שעברה הוא וטיבי היו בהגנה והיו מצוינים, ועכשיו יש שחקנים פחות מנוסים וזה משפיע עליו גם. בגלל שלא מנצחים אז אומרים שהוא לא טוב, אבל אני חושב שיש פה השפעה של הקבוצה שלא הצליחה וגם השפעה של המאמן. שוב בהקבלה לאוטו - אם אין לך איש מכניקה טוב, אז יהיה לך קשה להיות טוב. קסטאיץ' הוא מאמן מצוין שהיה שחקן הגנה אגדי בסרביה, אני מבטיח לך שתחתיו אתה תראה את לואיס הרננדס הישן והטוב. הדבר נכון גם לאנריק סבוריט".

מה דעתך על המחליף שלך, סטיפה פריצה?
"אחרי שעזבתי, יצאתי לחופשה וראיתי אותו בבלגרד. סיפרתי לו שעזבתי את מכבי ושהיה לי טוב. אחרי חודש פתאום אני מקבל טלפון ממנו שיש לו הצעה ממכבי - אמרתי לו "לך על זה, אתה תצליח שם", ואז הוא אמר לי שהוא הולך על זה בכל הכוח. הוא חלוץ שונה ממני כי הוא יותר 9, ואני שחקן שאוהב להיות חופשי ולנוע במגרש, אבל אני חושב שהוא החתמה טובה מאוד של מכבי ת"א. אחרי שהוא חתם הוא גם דיבר איתי ואמר לי שהוא עשה החלטה טובה. הוא מרוצה מאוד בת"א".

העונה אתה חווה שנה נהדרת. כבשת 8 שערים ונראה שאתה מרגיש טוב בטורקיה
"אני מאושר כאן. יש לי מאמן שממש סומך עליי. הוא נותן לי לשחק בצורה חופשית בהתקפה ואני מצליח לבוא לידי ביטוי. המשפחה שלי מאושרת, אני שמח ורואים את זה על הדשא".

מי לדעתך תזכה באליפות בישראל?
"מכבי ת"א בפער גדול מדי מהפסגה לצערי ולכן היא לא תזכה, אז אני הייתי אומר הפועל ב"ש. היא צירפה שחקנים מאוד טובים ועם אופי, אני חושב שזה יהיה ב"ש. מכבי חיפה? אם לומר את האמת, אני לא מבין איך הם מנצחים. אני לא אוהב את סגנון המשחק שלהם ולא מבין איך הם מנצחים. הכל שם מקרי".