הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הברומטר: גולסה לוקח את מכבי ת"א על הגב

המנהיג הגיע. וגם: האם הגיע הזמן לשנות שיטה? אוהד צהוב

עידו טרבלוס  14.12.21 - 11:15

אחד הדברים שחזרו על עצמם העונה בכל הנוגע למכבי הוא עניין היציבות. מכבי הרבתה להיות לא יציבה, כך שאחרי נצחונות גדולים הגיעו הפסדים מיותרים ומכבי התקשתה לייצר רצף. שחקנים התקשו לצבור בטחון גם אחרי הופעות טובות וזה הרגיש שאי אפשר לדעת למה לצפות מהקבוצה הזו.

אתמול חוסר היציבות של מכבי הגיע מהצד ההפוך –השחקנים היו טובים. זאת אומרת, רובם. השחקנים ששיחקו אתמול בעצם הוכיחו לראשונה העונה (אולי למעט הנצחון על חיפה) שיש להם מקום במכבי.

דן גלזר היה טוב מאחורה, חילץ כדורים וכיסה יפה את האמצע. דן ביטון היה מאוד לא מדויק בהתחלה, אך בהמשך חילק כדורים לחברים שלו ואיים על השער בעצמו.

טל בן חיים, אחד השחקנים שהפגין את היכולת הכי חלשה במכבי העונה, סיפק אתמול החמצת ענק לצד צמד קליל. חוסר יציבות כבר אמרנו? דוידזאדה היה טוב, חילץ כדורים ואפילו מנע גול אחד בטוח בעזרת החילוצים.

גבי קניקובסקי היה מעולה וסיפק הופעה נהדרת בקישור של מכבי, שכללה התקפה, הגנה והמון נחישות. עם גבי זה מרגיש שברגע שיבוא המאמן הנכון שידע להפעיל אותו, זה פשוט יתפוצץ. הלחץ הגבוה, הדריבל שלו וחכמת המשחק הם משהו נדיר בכדורגל שלנו.

סטיפה פריצה המשיך להיות חד ומכל השחקנים במכבי זה מרגיש שחלוץ יש לנו. אבל מעל כולם ניצב אייל גולסה, שסיפק אתמול משחק שהזכיר לכל מי שהיה באצטדיון מי זה אייל גולסה ולמה הוא מסוגל. המלחמה באמצע, היציאות קדימה, הדריבל ויותר מכל המסירות. גולסה אתמול הגיע למגרש בהחלטה שהוא הספק הבלעדי של הכדורים וכך היה. גולסה גם סיים עם שני בישולים יפים מאוד ואם הוא ימשיך ביכולת הזו, מכבי תהנה ממנו מאוד.

דבר נוסף שבלט אתמול מאוד הוא השבלוניות והשקיפות של מכבי – אמנם פטריק פוטר, אבל גם לאחר פיטוריו, מכבי לא הייתה טובה ועדיין ההתעקשות על 4-3-3 המשיכה ומכבי עלתה באותו המערך בכל משחק באופן קבוע, מה שמקל מאוד על קבוצות להתכונן למשחק מולה. זה מרגיש לעתים שהקבוצות, שעולות מול מכבי יודעות טוב יותר ממכבי איך מכבי הולכת לשחק.

השינויים הפנימיים שנעשו כמו ההסטה של קניקובסקי לקישור או ההצבה של שרן כבלם מועילים, אבל לא מרימים את מכבי ואולי הגיע הזמן לחשוב על שינוי השיטה. קל מאוד לנטרל את מכבי שהפכה תלויה מדי בהופעות יחיד של השחקנים שלה. גם אתמול מכבי הייתה שקופה והפועל חדרה הייתה לכבוש בקלות.
 
אולי המאמן החדש יהיה מספיק אמיץ להעז לשחק עם שני חלוצים? אולי יהיה לו אומץ לעלות עם שלושה בלמים? לא ששלושה בלמים זה פתרון קסם, אבל מכבי חייבת שינוי בשיטה. הקלות שבה קבוצות מוכנות למכבי ומסכנות אותה בלתי נסבלת. כל עוד אין חיזוק בהגנה הדרך היחידה לשנות את המצב היא לשנות את השיטה.

מכבי רשמה לראשונה העונה נצחון שני ברצף בליגה אבל אם לא תנצח את סכנין היא לא באמת עשתה משהו. רק רצף של שישה או שבעה נצחונות רצופים יחזיר את מכבי למירוץ. מעבר לזה עדיף שלא נשלה את עצמנו ונתעסק בלהשתפר. במצב הקיים, מכבי צריכה להסתער על גביע המדינה.

מחכים כבר לראות את מכבי של מלאדן קרסטאיץ' והאם יגיע חיזוק בינואר. שיהיה בהצלחה למאמן החדש ויאללה מכבי !