$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי תל אביב? חיפה הולכת לשלוט בכדורגל ישראלי בשנים הקרובות"

"מכבי חיפה היא פ.ס.ז' של ישראל, בעוד הפועל חיפה היא פריז FC - צריכים את הדרבי כדי שידברו עליהם"; "הייתי בשיחות לחזור בשנה שעברה, הם יודעים כמה אני אוהב אותם". מנדז'ק שיחק עונה אחת בארץ, אך נשאר ירוק בנשמה. בראיון הוא מספר על הקאמבק שהתפספס

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  18.12.21 - 11:00

ג'ורג' מנדז'ק אומנם שיחק רק עונה אחת במכבי חיפה, אבל החיבור שלו למועדון היה גדול מהרבה זרים שעברו במכבי חיפה. הפוסטים ברשתות החברתיות, ההקנטות להפועל חיפה ואהבת הקהל הפכו את הקמרוני לירוק בנשמה, וכזה שעוקב אחרי משחקי הירוקים עד היום.

קשרה של קוצ'אליספור הטורקית עוקב מקרוב אחרי הנעשה בישראל, ועדיין חולם על קאמבק. בראיון מיוחד לערוץ הספורט הוא מדבר על היריבות עם הפועל חיפה ומכבי ת"א, על המו"מ שכשל בעונה שעברה ועל הרצון לחזור ללבוש ירוק לפחות עוד פעם אחת.

"אני שמח מאוד בטורקיה. הקבוצה שלי רוצה להעפיל לליגה הראשונה ואני מאמין שנוכל לעשות את זה", מנדז'ק פתח את דבריו, "טוב לי כאן, אבל מה שהיה לי במכבי חיפה זה משהו אחר. מכבי זו קבוצה מיוחדת עם אוהדים מיוחדים. עוד לפני שכף הרגל שלי דרכה בישראל, קיבלתי אהבה והתלהבות שלא קיבלתי בשום מקום אחר. זה המועדון שהכי רצה אותי, וגם זה שהכי רציתי לשחק בו".

בשנה שעברה פורסם שהיית במו"מ עם חיפה ואפילו העלית סטורי בו כתבת "הלב שלי נשבר". למה הקאמבק לא יצא לפועל?
"בשנה שעברה באמת קיבלתי הצעה ממכבי חיפה. דיברתי עם ראשי המועדון, שהאמינו בי. היה לי מאוד קשה לסרב להצעה הזאת, אבל לצערי נאלצתי לוותר על זה מסיבות אישיות שאילצו אותי להישאר באירופה ולחתום בבלגיה. אני מאוד מקווה שהאפשרות לשחק בחיפה תחזור. אני תחת חוזה כרגע בטורקיה ויש דברים שאני לא יכול להגיד, אבל מי שמקבל החלטות במכבי חיפה יודע מה העמדה שלי בנוגע לחזרה למועדון".

אם כל כך רצית להישאר במכבי חיפה, למה עזבת אחרי עונה אחת?
"הייתי תחת חוזה בספרטה פראג וקיוויתי שהסוכנים שלי יצליחו להתיר אותו, אבל נאלצנו להגיע עד פיפ"א כדי להגיע להבנות. קיוויתי שכל התהליך עם התרת החוזה בספרטה יהיה מהיר כדי שאוכל לחתום בחיפה כשחקן חופשי, אבל זה התעכב ולא רציתי שמכבי חיפה תשלם דמי העברה על המעבר שלי".

גם היום מנדז'ק מקפיד לראות משחקים של מכבי חיפה ותומך בה דרך הרשתות החברתיות. "אני מאוד נהנה לראות את מכבי חיפה העונה", הוא מספר, "יש להם מאמן מצוין והכדורגל שהם משחקים הוא מאוד איכותי ומהנה לצפייה".

איזה שחקנים במכבי חיפה הנוכחית יכולים להשתלב בליגות בכירות לדעתך?
"את מחמוד ג'אבר אני זוכר כשחקן צעיר שהתאמן איתנו בזמן שהיה בנוער. ראיתי כבר אז שחקן מאוד מוכשר שאין בו פחד. אני לא מופתע לראות אותו בולט בקבוצה הראשונה ואני מאוד מעריך אותו. גם סאן מנחם ועופרי ארד לדעתי יכולים לשחק בליגות בכירות. אני מבין שכל שחקן ישראלי חולם על ליגות גדולות, אבל לפחות מנקודת המבט שלי, לא הייתי עוזב את מכבי חיפה בשביל קבוצה קטנה. עדיף להיות במכבי חיפה מאשר במועדון קטן בליגה בכירה".

אחד מהשחקנים שמכבי חיפה ויתרה עליהם השנה הוא ארנסט מאבוקה, שהוא אחד מהחברים הטובים שלך
"אני חושב שהגיע למאבוקה חוזה לעונה נוספת. הוא רשם 3 שנים מצוינות במכבי חיפה, אני לא ידוע למה הם לא הגיעו להסכם, אבל אני מתאר לעצמי שהיום מעריכים אותו מאוד".

אתה פעיל ברשתות החברתיות בעיקר לפני דרבים בחיפה. מה ההבדלים בין הקבוצות, לפי ראות עינך?
"אני לא יכול הלשוות את מכבי להפעול חיפה, מכבי זו הקבוצה הטובה והגדולה בישראל. אם אני אשווה לליגה הצרפתית, אותה אני מכיר, אז מכבי חיפה היא כמו פריס סן ז'רמן של ישראל, בעוד הפועל חיפה היא פריס FC, שמשחקת בליגה השניה. הפועל צריכה את הדרבי כדי שקצת ידברו עליהם קצת וכדי להיות באור הזרקורים. לפחות מנקודת המבט שלי, מכבי חיפה נמצאת בפער גדול מאוד מהפועל חיפה וזה לא משהו שאפשר לגשר עליו".

עוד יריבה של מכבי חיפה, היא מכבי ת"א, אותה חיפה מתקשה לנצח
"אולי מכבי ת"א זכתה ביותר תארים, אבל בשנתיים האחרונות מכבי חיפה הרבה יותר טובה ואני חושב שזה הולך להימשך לתקופה ארוכה מאוד. מכבי חיפה תשלוט בליגה הישראלית".

אם צריך לסמן אחד שהרשים אותך בליגה הישראלית שהוא לא ממכבי חיפה?
"טל בן חיים, שמשחק במכבי ת"א. אני מכיר אותו מספרטה פראג".

אתה רואה את עצמך משחק בקבוצה אחרת בישראל שהיא לא מכבי חיפה?
"חד משמעית לא. בישראל אשחק אך ורק במכבי חיפה".