הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בעל בית: קרסטאיץ' משתלט על מכבי ת"א

טביעת האצבע של המאמן והצביטה בלב על מיכה. טור אוהד צהוב

עידו טרבלוס  09.01.22 - 09:57

מכבי סוף סוף ניצחה במשחק חפירות. זה מדהים מכל כך הרבה בחינות שהגענו לרגע הזה, ואפילו קצת מרגש. עונה שלמה שמכבי משחקת בחפירות לעומק, בעיקר בבלומפילד.

 אתמול לראשונה העונה חפרנו את דרכנו לניצחון מול המקום הראשון הכי חלש בישראל בשנים האחרונות (ועדיין, הפסד ראשון של ב"ש העונה). צריך להגיד כל הכבוד לשחקנים שעלו אתמול, אבל בעיקר למאמן החדש ששוב פעם נתן הרגשה שיש בעל הבית במכבי.

קרסטאיץ' היה הכי משמעותי מבחינת מכבי אתמול, ההרגשה הכללית הייתה שמכבי הגיעה מוכנה, מאומנת ויודעת מה היא רוצה מעצמה. האמת שזו ההרגשה במכבי מהרגע שמלאדן הגיע ולצד כל השינויים, זו ההצלחה המשמעותית ביותר שלו. מכבי מגיעה לכל משחק מוכנה, משחקת את המשחק שלה, יודעת מה היא רוצה מעצמה ולאט לאט גם צוברת בטחון.

אז למה חפירות? כי אין לנו איכות בהתקפה. אין לנו שחקן (מלבד קניקובסקי) שמסוגל להסתובב בתוך המשבצת עלייה הוא עומד ולפתוח את המשחק. אין לנו שחקן שמסוגל לייצר הזדמנות אמיתית לחבר שלו או לעצמו מכלום. הכל מאוד מאוד קבוע, ההנעת כדור בדרך כלל נראית אותו דבר ודי חסרת רעיונות, אבל להבדיל ממכבי של פטריק, מכבי הזאת מגנה יותר טוב ומרגישה יותר טוב.

גלזר מזכיר נשכחות, עדן שמיר שובר את כל המוסכמות ובלטקסה לאט לאט לוקח את מקומו בהרכב בזכות. גם סבוריט אתמול הזכיר את המגן שעשה פה 2 אליפויות בהליכה, קניקובסקי היה כרגיל הכי פעיל (אבל גם לא באמת מספיק איכותי) ומעל כולם כבר כמה משחקים ניצב שוער העתיד של הכדורגל הישראלי, דניאל פרץ. שנים שלא היה פה דבר כזה.

אבל מכבי עדיין לא יכולה לשמוח מדי. לצד שחקנים שמוציאים מעצמם 150 אחוז, יש עדיין שחקנים שזה מרגיש שהם פשוט לא מחוברים. לא למאמן, לא לשיטה ולא לעצמם. אני כבר לא יודע לשים את האצבע על מוקד הבעיה וזה מרגיש שחוץ מפרידה אין פתרון אחר. פריצה בלי חשק כבר חודשיים. ג׳ראלדש מאוד לא יציב. מתן חוזז רוצה מאוד, אולי הכי הרבה על המגרש, אבל זה לא זה. לא ככה.

לפני המשחק הקהל של מכבי לקח את העניינים לידיים והחליט לעשות כבוד לאיתן טיבי ואיתי שכטר שבהחלט מגיע להם. איתי ואיתן הקיפו את האצטדיון תוך מחיאת כפיים והתרגשות גדולה מאוד. היה כיף גדול. אבל הייתה גם צביטה. איתן לפחות היה צריך להיות בצד הצהוב אתמול. צביטה רצינית בלב.

לגביי דור מיכה הדעות ביציע היו חלוקות, אבל לגביי משהו אחד כולנו הסכמנו: הוא רוצה מכבי. אחרי מה שעשה ואיך שהתנהל הוא הרוויח ביושר את אלו שלא אוהבים אותו ביציע, אבל להבדיל משותפו לפרשה שכבר הספיק לקלל אותנו, דור עשה הכל כדי לחזור למכבי. אז לא קראתי בשמו ולא שרתי את השיר שלו כי עשה מה שעשה וקשה לי. אבל ראיתי בעיניים שלו איפה הוא הכי רוצה להיות בעולם, וזה אפילו קצת ריגש.

מכבי חייבת למנף את הנצחון הזה כדי לייצר רצף. להתחיל להתקבע במקום השלישי ולהבטיח את אירופה לעונה הבאה. העונה הזו מבחינת הליגה די גמור, מה שמוסיף המון עניין למשחק הגביע הקרוב. צריך להסתער על הגביע.

יאללה מכבי!