הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוזגלו: "החלטתי לתלות את הנעליים, זה קורע את הלב שלי"

הקשר בן ה-34 מסכם קריירה ("בגלל הרשתות החברתיות, הקעקועים ואבא שלי, לא הייתי כדורגלן סטנדרטי"), הרגע הגדול ("הגול בסאות'המפטון"), המועדון אליו התחבר ("נהנתי בכל הקבוצות, אבל מרגיש הכי מחובר לב"ש"), השנה וחצי האחרונות ("מעדיף לשכוח") והקריירה הבאה ("מעניין אותי להיות די. ג'יי")

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)
מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  26.01.22 - 14:55

זה ללא ספק היה באוויר, אבל היום (רביעי) זה נעשה רשמי: בגיל 34, מאור בוזגלו תולה את הנעליים. כדורגלן העבר, ששיחק בכל הקבוצות הגדולות - מכבי חיפה, הפועל באר שבע, בית"ר ירושלים, מכבי ת"א והפועל ת"א - מודיע בשעה זו על פרישה ממשחק פעיל במסיבת עיתונאים מיוחדת באצטדיון בפתח תקווה. הצטרפו לשידור בישיר בנגן הווידאו למעלה >>

בוזגלו התחיל בדמעות: "כמה ימים אני כותב, מוחק, כותב, מוחק. אני יושב מולכם וכל הסיטוצאיה מוזרה לי מאוד. לא שיערתי שבגילי אצטרך או יותר נכון אאלץ לקיים מסיבת עיתונאים כזאת. כשהייתי בן 13 אבא לקח אותי לליון ושם הוא הניח לפני את העתיד, ואני ילד בכתה ח' הרגשתי את זה בכל עצם בגוף שלי. אבא חזר לארץ ואני נשארתי שם. מהרגע שנולדתי כדורגל זה מה שאני מכיר".

"הריח של הדשא מלווה אותי כל חיי, הכדור היה עוד איבר, חלק שנתלש ממני. לא רוצה לחפש אשמים, רוצה רק להגיד תודה. קיבלתי החלטה לפרוש מכדורגל וזה קורע את הלב שלי לגזרים".

"כל הצלקות על הרגליים שלי מספרות את המאבק הגדול שלי, הרצון לנצח. במשחק לא פחדתי מכלום. נכנסתי לתאקלים וירדתי לגליצ'ים. שיחקתי באיצטדיונים הכי גדולים מול השחקנים הכי גדולים. עברתי את המבחנים הכי קשים שאדם יכול לעבור, הספידו אותי הרבה פעמים אבל תמיד חזרתי רעב ונחוש יותר".

"בגלל הרשתות החברתיות, הקעקועים ואבא שלי לא הייתי כדורגלן סטנדרטי. הייתי נאמן קודם כל לעצמי ולמקצועיות שלי על הדשא. יש לי הרבה תוכניות לעתיד והכדורגל ימשיך להיות חלק גדול ממני".

"ישלי הרבה במה להתגאות בקריירה, בדרך שעברתי, במשברים. לעשות קריירה כזאת למורת חמש וחצי שני בשיקום, זה לא דבר מובן מאליו. השארתי חותם בגלל האדם שאני. נהנתי בכל הקבוצות אבל אני הכי מחובר לב"ש. הרגע הכי מאושר שלי זה הגול בסאות'המפטון, אבל מה שהכי בנה אותי זה הפציעות וההתמודדות איתן".

כשנשאל על התקופה האחרונה בקריירה והסיפור המשפטי מול הפועל תל אביב: "אני מרגיש שליחות, אין לשחקנים בארץ אבא ואמא, דברים כמו שקרו לי לא יכולים לקרות. שחקנים צריכים לקום והתאחד למען העתיד שלהם".

"משתדל לא להסתכל על השנה וחצי האחרונות וכל מה שקרה עם הפועל, אני מנסה לראות את הקריירה שלי כמסע. מרגיש הקלה עכשיו כי אני אוהב התחלות חדשות. זה הזמן שלי להתחיל את החיים שלי ולהגשים את עצמי, אני רק בן 34".

"כבר שנה וחצי חזרתי לסוג של אהבה ישנה, הייתי אוהב ליצור מוזיקה זה היה חלק בלתי נפרד ממני, תמיד הייתי עם אוזניות. לקחתי את זה צעד קדימה. מעניין אותי להיות די ג'יי. הזנחתי את זה כשהייתי כדורגלן. אלו עולמות דומים, בשניהם אתה מלהיב את הקהל".

"מלבד תחום הפרשנות שמראה לי זוויות שונות של הכדורגל, יש לי אקדמיה שאני מפתח ומתחמי ספורט. אני הולך להקים מתחמים נוספים. אני נשאר בתחום".

יעקב בוזגלו דיבר גם הוא לאחר בנו: "אפשר להגיד עליי הכל, ושמעתי עליי הכל. אבל אני יודע שתמיד דאגתי לבן שלי. בגיל 15 כשחזר מליון הוא הרוויח יותר מ-80% מהשחקנים היום בליגת העל. כחייל סדיר הוא הרוויח מיליון דולר".