הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נדחתה ההשעיה של לבקוביץ', ישחק מול סכנין

בהתאחדות קיבלו את בקשת חדרה לעיכוב ביצוע, לאחר שזו הגישה ערעור

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.03.22 - 14:55

רובי לבקוביץ' יעמוד לרשות הפועל חדרה במשחק המכריע על עלייה לפלייאוף העליון מול בני סכנין. בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל אישר את הבקשה של הקבוצה לדחיית ביצוע על העונש שהוטל על השוער בשל צבירת כרטיסים צהובים, בעקבות העובדה שמדובר בטעות של השופט, לירן ליאני, והמשחק הוא בעל חשיבות גבוהה עבור המועדון.

בהחלטה של נשיאות בית הדין העליון נכתב: "2. .... הואיל ומקור התקלה נשוא הערעור הינו ככל הנראה בהתאחדות ו/או בשופט המשחק, הרי יש לדון במסגרת הערעור עצמו. 3. מכיוון שריצוי העונש במשחק הקרוב עלול לגרום למערערת נזק, ולייתר למעשה את שמיעת הערעור, החלטתי להיעתר לבקשה למתן סעד זמני".

כזכור, ההתאחדות לכדורגל הודיעה שאחרי בדיקה עם שופט המשחק לירן ליאני, היא מאשרת כי הכרטיס צהוב שנשלף במשחק של חדרה מול סכנין ב-6.12 היה לעברו של שוער הפועל חדרה, והוא לא נרשם בדו"ח השופט. לבקוביץ' ירצה את העונש, אם הוא יישאר על כנו, לאחר שיתקיים הערעור.

מוקדם יותר, התגלה פער בין אתר ההתאחדות לכדורגל (המוזן מדו"חות השיפוט), לבין אתר מנהלת הליגה, הנוגע לכרטיסים הצהובים של לבקוביץ', עם חשש שליאני שכח לרשום כרטיס צהוב ששלף בדו"ח השיפוט והתאחדות בדקו את הנושא.

מקרה דומה התרחש בעונה שעברה, אז ליאני טעה ורשם כרטיס צהוב, שנשלף לעבר דוד קלטינס, דווקא על שחקן הפועל ב"ש אחר - מרוואן קבהא, כך שקלטינס עלה לשחק עם חמישה צהובים ללא ידיעתו. בסופו של דבר, הדו"ח תוקן וקשר באר שבע הורחק ממשחק ליגה מול מכבי תל אביב.