הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ככה זה כשיש שניים: דור החלוצים במכבי ת"א

פשוט כיף לראות את הקבוצה של מלאדן קרסטאיץ'. טור של אוהד צהוב

עידו טרבלוס  13.03.22 - 10:51

אוהדי מכבי זכו לאורך ההיסטוריה ליהנות מחלוצים קטלניים שפירקו הגנות בליגה, חלקם היו ישראלים וחלקם זרים, אבל כולם היו סקוררים רציניים. היה את אלי דריקס, אנדז׳יי קוביקה, אנדראס פרוחננקובס, אלירן עטר, ראדה פריצה, וידאר קיארטנסון וכמובן ערן זהבי. אבל המשותף לכולם הוא שהם היו החלוץ הבודד. הכוכב הבלתי מעורער. השחקן שמשחקים עליו.

ופתאום יש לנו שניים כאלה, באותה עונה, באותו הרכב. וכבר ביקרנו את סטיפה פריצה. זה נראה היה גמור, אבל מלאדן קרסטאיץ' עושה במכבי דברים שאני לא בטוח שהוא בעצמו חשב שהוא יכול לעשות. פריצה וג'ורג'ה יובאנוביץ׳ נראים מעולה ביחד. משחקים אחד בשביל השני, לוחצים, מתנפלים על היריבה וכל הזמן חושבים איך להבקיע.

ועכשיו זה מוזר, כי יש לנו לא חלוץ מטרה אחד, אלא שניים. ובכדורגל המודרני התרגלנו לעובדה שחלוץ מטרה משחק לבד. אין עוד חלוץ מטרה. יש כנפיים, יש מה שנקרא ״חלוץ מדומה״, אבל מטרה? חלוץ 9? יש רק אחד. ככה חושבים לפחות. והנה מכבי עושה משהו אחר וזה כיף. זה אדיר. משחקים עם שני חלוצי מטרה, חושבים התקפה, רוצים לכבוש והכי מסוכנים אחרי שנותנים גול.

וכל התקפה של מכבי זה מרגיש כאילו אפשר לתת גול. כל כדור לכיוון ההתקפה יכול להפוך למצב מסוכן. פריצה לוחץ, יובאנוביץ' מתנפל. ענק. קבוצה שאוהדים נהנים לראות. אני לא מכיר אישית את מלאדן קרסטאיץ׳, אבל ממה שאני מבין על פילוסופיית הכדורגל שלו, אני מאושר מאוד. מכבי כל הזמן מחפשת לתקוף. כיף לבוא למשחקים. כיף עם שני הבלקנים שלנו. כיף עם גבי ודן. כיף עם סבוריט. פשוט כיף.

אמש (שבת) בנתניה זו הייתה חגיגה בלקנית. אבל מסורתית, עם הרבה כבוד הדדי ומקצוענות. איזה גול של פריצה. איזו הורדה של יובאנוביץ'. איזה כיף היה ביציע באותו רגע. איזה כיף שהביאו לנו את הסרבי המחונן הזה. והאמת, שמנקודת המבט של אוהד מאוד מרוצה, מסקרן אותי לדעת מה מכינים לנו לקיץ. אם שחקן כזה הגיע למכבי ששילמה עליו לא מעט ועוד בחלון של ינואר, מעניין מה יהיה בקיץ. מעניין מאוד.

לפני סיום, אני רוצה להתייחס לנושא שאיך לומר, מסריח לדבר עליו. מישהו יכול לתת הסבר למה משטרת ישראל צריכה לשלוח פרשים על סוסים למגרשי הכדורגל? מישהו יכול להסביר למה זה נראה הגיוני שהדרך למגרש מהחנייה מלאה בגללים של סוסים בכל פינה? מה זה הדבר הזה? אפשר להפסיק עם המנהג הזה ולתת לנו להגיע לאצטדיון נקי?

לסיכום, יצאתי מנתניה אופטימי ובעיקר מרוצה. תצוגת עידוד, תצוגה התקפית. סימנתי "וי" על השבת. עם הפנים לפלייאוף העליון, בידיעה שיש פעמיים חיפה, פעמיים באר שבע וכמובן, מעל הכל, פעמיים דרבי. מכבי תצטרך להתעלות עוד יותר על עצמה. יהיה מעניין.
 
יאללה מכבי!