הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קלינגר: "הקבוצה באה כמו שרצינו לפלייאוף"

מאמן מכבי פ"ת לקראת שבת: "מעדיף שהשחקנים ידברו במגרש"

הדר יעקבי
הדר יעקבי  31.03.22 - 10:10

כשהיא מרחק נקודה מחוף מבטחים, ואחרי שני משחקים ללא ניצחון, מכבי פתח תקווה חוזרת למאבקי התחתית בליגה כשתפגוש בשבת (18:00) את הפועל חיפה, והמאמן ניר קלינגר אמר לקראת המשחק: "מה שאני מעביר לשחקנים זה את התקופה האחרונה שהקבוצה משחקת יותר טוב. בחלק מהמשחקים זה הביא לנו ניצחונות ובחלק פחות, אבל בסך הכל אנחנו בתקופה טובה. הבאנו את הקבוצה כמו שרצינו לפלייאוף, במצב שכולם באותה סירה ואין פער רחוק בין הקבוצות כמו שהיינו רחוק למטה. יש לנו עוד הרבה מה לשפר, אבל אני פחות רוצה לדבר, מעדיף שהשחקנים ידברו על המגרש".

"כן אנחנו עובדים קשה, מתמודדים עם מה שצריך, מקווים שכולם יהיו כשירים ולא עייפים. הוצאנו 5 שחקנים לנבחרות, 3 מתוכם שיחקו משחקים מלאים, אני שמח על כך וחושב שזה טוב, זה מכניס שחקנים לכושר אבל מצד שני ברור שלא היה להם את המנוחה שהייתה לאחרים. לפני המשחק לא נדע אם זה יתרון או חיסרון, נדע את זה רק אחרי".

למרות שלהפועל חיפה אין על מה לשחק, קלינגר משוכנע: "אני לא מכיר משחקים לא קשים. גם בקרית שמונה חשבו שזה יהיה משחק נוח והיה לנו מאוד קשה, גם הפועל חיפה קבוצה מצוינת, גם אשדוד, גם חדרה, כל מי שנמצא בפלייאוף בעצם. ראינו את זה וטוב שכך. זה הוגן וכל מי שצריך לדעת להתמודד עם משחקים ראש בראש ומשחקים שהם לא ראש בראש צריך לקחת בחשבון שאין מתנות חינם, כל קבוצה רוצה לנצח. מאוד חשוב לי שנתמקד בצד המקצועי וזה מה שאני עושה לאורך כל החודש האחרון. מנסה למקד את השחקנים רק בצד המקצועי ולארוך התקופה הזו זה עבד. נמשיך באותה דרך".

"לחץ? את זה נצטרך לראות. אני חושב שאנחנו מדברים מספיק גם אישית וגם קבוצתית. אני מדבר על כך שאנחנו באמת מתמקדים בצד המקצועי כי אני חושב שאנחנו יכולים ומסוגלים עם חומר השחקנים שלנו להתמקד בצד המקצועי ולא בצד של הלחץ. כל שחקן שאנחנו מאבדים בשלב הזה זה לא טוב אבל אין לנו זמן להתעסק בזה. אין לנו ברירה אלא להתקדם הלאה".

יואב הופמייסטר המשיך ברוח הדברים: "כמו שניר אמר הם מנסים לנתק אותנו ומצליחים בזה. משרים לנו אווירה של ביטחון. אנחנו באים לעבוד, מסתכלים משחק למשחק, יודעים שיש לנו משחק קשה בשבת ועובדים לקראתו. זה ברור לנו שזה משחק על החיים שלנו כמו כל משחק שהולך להיות לנו עד סוף העונה ולא צריך לדבר יותר מידי או להביא דברים מיוחדים. זה ברור לנו שכל אחד צריך להביא את הכי טוב שלנו ולתת את המאה אחוז ומעבר, אנחנו נביא את זה לא כי אמרו לנו אלא כי זה בוער בנו".