הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עולה מדרגה: כך מכבי תל אביב נאבקת בקומץ המתפרעים

משריפת הכיסאות בדרבי ועד השלכת החפצים נגד פ.ס.וו, הצהובים מפעילים את כל האמצעים על מנת לאתר את האוהדים הסוררים, ומצליחים למנוע ענישה קולקטיבית. התוצאות מדברות בעד עצמן

תומר לוי
תומר לוי  15.04.22 - 18:00

המאבק של מכבי תל אביב בקומץ האוהדים המתפרעים עולה מדרגה, ולראשונה, אנו חושפים כאן כיצד המועדון מתמודד מדי משחק עם החלקים הסוררים בקהל.

הרגע המשמעותי ביותר היה בקונפרנס ליג נגד פ.ס.וו איינדהובן וערן זהבי, לאחר שבמהלך המשחק שהשופט הוריד את שחקני שתי הקבוצות מהמגרש למשך מספק דקות בעקבות השלכת חפצים, דבר שגרם לאופ"א להטיל קנס בסך 15,000 יורו על הקבוצה. במועדון הצליחו לאתר בימים האחרונים את אותם מתפרעים, שהורחקו לאלתר מיציעי בלומפילד ותביעות אזרחיות הוגשו נגדם.

איתי ישכיל, יו"ר אירועי מכבי ת"א, סיפר כיצד נתפס אחד מהם: "הוא לא נשאר עד סוף המשחק, הוא ברוח ולא נשאר בכלל אצטדיון. לקחנו את הצילומים ממצלמות האצטדיון וגם את הצילומים שלנו, ומשם מתחילה דרך נותרת של איתור הבן אדם. עבר כחודש עד שידענו שם ותעודת זהות".

מדובר במאבק של המועדון הצהוב שנמשך כבר מספר עונות, ואחד מרגעי השיא היה בדרבי הראשון באצטדיון בלומפילד המחודש, שהסתיים עם תמונות של כיסאות נשרפים, אז מדליקי האבוקות הובאו לבית הדין אחרי חקירה, דבר שזיכה את המועדון בהקלה משמעותית בענישה. המטרה העיקרית היא מניעת ענישה קולקטיבית כמו רדיוס. העונה הצהובים עמדו לא מעט לדין ונקנסו במאות אלפי שקלים, זאת למרות ריכוז המאמץ נגד המתפרעים.

אז מה חסר? לפי ישכיל, השלב הבא הוא קנסות מנהלתיים: "זה תהליך שקורה בימים אלה, יש ממש הסדרה של זה מבחינת החוק והבנה אצל קהל האוהדים שהדבר לא עובר כמו שהיה בעבר, ללא ענישה".